سه شنبه, 01 ارديبهشت 1394 12:35

"ناهید" نماینده سینمای ایران در جشنواره کن، عید فطر اکران می شود

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
"ناهید" نماینده سینمای ایران در جشنواره کن، عید فطر اکران می شود "ناهید" نماینده سینمای ایران در جشنواره کن، عید فطر اکران می شود

سی و یک نما- بیژن امکانیان تهیه‌کننده فیلم ˝ناهید˝ از حضور این فیلم در فستیوال کن ابراز خوشحالی کرد و گفت: یک فیلم خوب به سبد سینمای ایران اضافه شد که نتیجه آن را هم دیدیم و خوشحالم مهمان کن می‌شویم.

فیلم‌سینمایی "ناهید" به عنوان نماینده سینمای ایران در جشنواره فیلم کن انتخاب شده است. بیژن امکانیان بازیگر و تهیه‌کننده سینما درباره حضور این فیلم در این جشنواره گفت: در نشست سی و سومین جشنواره فیلم فجر که فیلم "ناهید" به نمایش گذاشته شد، درباره این فیلم گفتم، خوشحالم که یک فیلم خوب به سبد سینمای ایران اضافه شد. حالا با انتخاب و نامزدی "ناهید" در فستیوال فیلم کن، جواب آن صحبتم را گرفتم.

وی در ادامه بیان کرد: فکر می‌کنم سینمای ایران شرایط مناسبی برای ساخت فیلم‌هایی با جزئیات از خانواده‌ها و مردم دارد. گاهی روابط اجتماعی، سوژه فیلم‌های ما می‌شود که شاید فکر آن را هم نکنیم که همین فیلم‌ها چه تاثیری بر زندگی مردم دارد.

بازیگر فیلم "سناتور" در ادامه گفت: من همیشه به دنبال این فیلم بودم و واقعا ابراز خوشحالی می‌کنم که این فیلم در خارج از ایران هم مورد توجه واقع شده است.

وی با اشاره به سینمای ایران و حضور فیلم‌ها در جشنواره‌های خارجی عنوان کرد: وقتی فیلمی خارج از ایران موفقیتی بدست می‌آورد، باید همه اهالی سینما، همکاران و مسئولان خود را در موفقیت فیلم سهیم بدانند. در این چند روز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تا دیگر همکاران آنقدر به من لطف داشته‌اند که گاهی حس می‌کنم این فیلم برای همه است. خوشحالم که در سال همدلی و همزبانی، اتفاق‌های خوب برای سینما افتاده است.

nahid_Filmm_2.jpg

امکانیان در ادامه بیان کرد: معتقدم که خانواده کوچک در عین حال بزرگ سینمای ایران با چنین موفقیت‌هایی بیشتر بهم نزدیک می‌شوند. این دستاورد مهمی برای سینما است. امیدوارم که موفقیت‌های بیشتری را در سینما شاهد باشیم.

این تهیه‌کننده سینما درباره اکران عمومی فیلم "ناهید" عنوان کرد: پیش از این‌ها صحبت‌هایی برای اکران عید فطر این فیلم با شوری صنفی انجام شده است. با این حال باید با برنامه‌ریزی و تبلیغات، فیلم را برای اکران آماده کنیم.

nahid_Filmm_1.jpg

فیلم "ناهید" اولین ساختهٔ سینمایی آیدا پناهنده که در بخش فیلم اولی‌های جشنوارهٔ فیلم فجر به نمایش درآمد و در بخش فیلم‌نامه نامزد دریافت سیمرغ شد، فیلمی رئال است.

تاکنون حضور سینمای ایران در جشنوارهٔ فیلم کن ۲۰۱۵، با فیلم "ناهید" در بخش "نوعی نگاه" و فیلم کوتاه "کشتارگاه" ساخته بهزاد آزادی در بخش "سینه‌فونداسیون" قطعی شده است.

"ناهید" فیلم رئالی است که بر مبنای واقع‌گرایی بنا شده و روایتی از داستان زندگی پرسوناژی به نام "ناهید" است که تلاش می‌کند، سر و سامانی به زندگی خود بدهد.

ساره بیات، پژمان بازغی، نوید محمد‌زاده، پوریا رحیمی‌سام، نسرین بابایی، میلاد حسین‏‌پور از بازیگران اصلی فیلم سینمایی "ناهید" هستند. فیلمی که تهیه‌کننده آن بیژن امکانیان است که توسط مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تولید شده است.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید