یکشنبه, 16 اسفند 1394 15:38

"نیمرخ‌ها"ی ایرج کریمی با اکران ویژه ای نقد و بررسى می‌شود

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
"نیمرخ‌ها"ی ایرج کریمی با اکران ویژه ای نقد و بررسى می‌شود "نیمرخ‌ها"ی ایرج کریمی با اکران ویژه ای نقد و بررسى می‌شود

سی و یک نما- آخرین ساخته زنده یاد ایرج کریمی به نام "نیمرخ‌ها" جمعه این هفته در پردیس چهارسو نقد و بررسى می‌شود.

به گزارش سی و یک نما، "نیمرخ‌ها" آخرین ساخته زنده یاد ایرج كریمى، كه بناست از ٢٦ اسفند در گروه "هنر و تجربه" اكران شود، روز جمعه ٢١ اسفند نیز اكران ویژه اى در پردیس چهارسو دارد كه پس از آن، توسط امیر پوریا نقد و بررسى می‌شود. بلیت‌های این اكران ویژه در سایت سینماتیكت در دسترس است.

"نیمرخ‌ها" به تهیه كنندگى على حضرتى و با بازى رؤیا نونهالى، بابك حمیدیان، سحر دولتشاهى، هومن سیدى، سام قریبیان، بهاران بنى احمدى و... در جشنواره سى و چهارم فیلم فجر جایزه بهترین فیلم بخش "هنر و تجربه" را از آن خود كرد.

فیلمنامه «نیمرخ ها» در سال ۱۳۸۷توسط زنده یاد ایرج کریمی نوشته شد، فیلمی که درباره چند شخصیت است و قصه رمانتیکی که در محدوده زندگی همین چند شخصیت معنا پیدا می کند.

پرسش اصلی در این فیلم این است که وقتی عاشق می شویم چه قدر خودمان را دوست داریم؟ 

«نیمرخ ها» ملودرامی مدرن و عاشقانه و روایتگر زندگی زوج جوانی است که مرد به دلیل بیماری سرطان روزهای آخر عمر خود را سپری می کند و در ادامه آن رقابتی بین مادر و همسر این مرد جوان رخ می دهد.

ایرج کریمی در تلویزیون با فیلم بلند «آهنگ پنهان» به عنوان کارگردان در سال ۱۳۷۰آغاز به کار کرد و شروع کار سینمایی او با فیلم «از کنار هم می گذریم» به عنوان کارگردان در سال ۱۳۷۹بود.

وی همچنین فیلم های «باغ های کندلوس» و «نسل جادویی» را کارگردانی کرده است.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید