سه شنبه, 21 شهریور 1402 15:16

پیام رییس سازمان سینمایی به بهانه روز ملی سینما: "سینمایی که سلامت، حرمت، اعتبار و آبرو دارد"

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
پیام رییس سازمان سینمایی به بهانه روز ملی سینما: "سینمایی که سلامت، حرمت، اعتبار و آبرو دارد" پیام رییس سازمان سینمایی به بهانه روز ملی سینما: "سینمایی که سلامت، حرمت، اعتبار و آبرو دارد"

سی و یک نما - محمد خزاعی، رئیس سازمان سینمایی کشور به بهانه‌ی روز ملی سینما با ارسال پیامی این روز را گرامی داشت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی؛ متن کامل پیام محمد خزاعی به این شرح است:

"به نام خالق زیبایی‌ها

خانواده محترم سینمای ایران، روز ملی سینما بر شما مبارک باد.

 امروز به بهانه روز ملی سینما، سینمای شریف ایران، سینمایی که سلامت، حرمت، اعتبار و آبرو دارد، کنار هم خواهیم بود و میراثی که در چهل سال اخیر، زیر این چتر بزرگ فراهم شده، قدر می‌نهیم.

سینمای ایران، در سال‌های دشوار و آزمون‌های سخت، همواره سربلند و پر افتخار، درخشیده است. آنچنان که امروز، ما را در سراسر جهان، با سینمای ایران و افتخارات آن می‌شناسند، نام‌ها و یادبودها در محافل مختلف و رویدادهای بین المللی طنین می‌اندازند و در منطقه، کشورهای همسایه، سینمای ایران را متر و معیار قرار می‌دهند. به مناسبت این روز همچنان بر عهدی که با شما بسته ام، تاکید می کنم.

به عنوان عضوی از خانواده بزرگ سینمای ایران، دغدغه های شما در باره مسائل معیشتی، اکران، نمایش و تولید فیلم‌ها را می دانم و از برخی مشکلاتی که همچنان، وجود دارد، آزرده‌ام. در این دو سال کوشیده‌ام، بر بحران ها غلبه کنم، دست یاری به سوی خانواده سینما دراز کرده و از آنان برای حل مشکلات، همفکری خواسته‌ام. گام‌های بزرگی برداشته ایم، بر دوران رکود پس از کرونا، غلبه کرده ایم و چرخ تولید همچنان می‌چرخد. سینماسازی در استان‌ها و مناطق دور از شهرهای بزرگ ادامه دارد. نسل تازه‌ای از سینماگران وارد فضای سینمای داستانی شده و در سینمای مستند و کوتاه شاهد رونق و جهش تولید و برگزاری جشنواره ها، پاتوق‌ها و گعده‌هایی برای نمایش فیلم هستیم.

تمرکز سازمان سینمایی دولت سیزدهم بر مدار عدالت در گستره فرهنگی است، جوانان خارج از شهرهای بزرگ، که پیش از این کمتر به آنها توجه می‌شد در کانون توجه قرار گرفته و با احیای سینمای استان ها، مسیر فیلمسازی‌شان را هموارتر کرده‌ایم.

ناگزیر، باید  بگویم که در این مسیر، سنگ اندازی‌ها، اگر چه حرکت ما را کندتر کرد اما متوقف نشده ایم و نمی شویم. سینمای ایران به جریان پویای تولید فیلم و اشتغال نیاز دارد نه خط تولید بیانیه سازی و انشانویسی.

محمد خزاعی
رئیس سازمان سینمایی کشور"

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید