سه شنبه, 04 آذر 1399 11:18

پایانی برای بازی بزرگان/ "کامبوزیا پرتوی" کارگردان باسابقه سینمای ایران بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
کامبوزیا پرتوی کارگردان باسابقه سینمای ایران درگذشت کامبوزیا پرتوی کارگردان باسابقه سینمای ایران درگذشت

سی و یک نما - کامبوزیا پرتوی کارگردان و فیلم‌نامه‌نویس باسابقه سینمای ایران، صبح امروز بر اثر عوارض ابتلاء به کرونا حین پیگیری مراحل درمان، در تهران درگذشت.

 علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی درگذشت کامبوزیا پرتوی کارگردان سینمای ایران را تأیید کرد و گفت: این هنرمند امروز صبح سه‌شنبه ۴ آذر ماه در بیمارستان دی در سن ۶۵ سالگی بر اثر عفونت ریه و کرونا درگذشت.

وی بیان کرد: مدتی پیش این هنرمند برای انجام عمل جراحی قلب در این بیمارستان بستری شده بود که متأسفانه به دلیل مشکلات ریه از دنیا رفت.

نگارش فیلمنامه فیلم سینمایی «محمد (ص)» به کارگردانی مجید مجیدی از واپسین یادگارهای کامبوزیا پرتوی در سینمای ایران بود.

وی تا به امروز ساخت فیلم‌هایی چون «افسانه دو خواهر»، «گربه آوازه خوان»، «گلنار»، «کافه ترانزیت»، «کامیون» و … را برعهده داشته است. این هنرمند همچنین فیلمنامه‌های مختلفی از جمله سریال «گل پامچال» و فیلم‌های «ایستگاه متروک»، «خیابان های آرام»، «دیشب باباتو دیدم آیدا»، «فراری» و… را به نگارش در آورده است.

زنده یاد پرتوی سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه را برای فیلم‌های «من ترانه ۱۵ سال دارم»، «کافه ترانزیت»، «فراری» و «کامیون» از جشنواره فیلم فجر دریافت کرده بود.

سی و یک نما درگذشت این هنرمند را به خانواده پرتوی و جامعه هنری تسلیت می‌گوید.

پیکر کامبوزیا پرتویی با حضور خانواده‌اش در قطعه هنرمندان به خاک سپرده می‌شود

بنا بر اعلام خانه سینما، کسری پرتوی فرزند کامبوزیا پرتوی گفت: با توجه به شرایط موجود و دوران پیک کرونا، تدفین پیکر کامبوزیا پرتوی فیلمنامه نویس و کارگردان سینما با حضور خانواده‌اش در قطعه هنرمندان بهشت زهرا و بدون برگزاری مراسمی انجام می شود.

بر اساس هماهنگی های به عمل آمده با خانه سینما پیکر کامبوزیا پرتوی از چهره های شاخص سینمای کشور، در قطعه هنرمندان دفن خواهد شد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید