چهارشنبه, 13 اسفند 1399 12:11

احتمالا بازار فیلم کن زودتر از خود جشنواره کن برگزار می‌شود

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
احتمالا بازار فیلم کن زودتر از خود جشنواره کن برگزار می‌شود احتمالا بازار فیلم کن زودتر از خود جشنواره کن برگزار می‌شود

سی و یک نما - برگزارکنندگان جشنواره فیلم کن احتمال برگزاری بازار مجازی فیلم کن، قبل از شروع جشنواره فیلم کن را بررسی می‌کنند.

به گزارش سی و یک نما به نقل از هالیوود ریپورتر، ا‌‌پیدمی بیماری کرونا تمام شدنی نیست و همچنان ادامه دارد، این شرایط باعث شده تا برنامه ریزی برگزاری فیزیکی جشنواره فیلم کن در ماه ژوئیه به چالش کشیده شود، احتمال می‌رود امسال بخش بازار جشنواره کن که معمولا به صورت همزمان با خود جشنواره برگزار می‌شد، پیش از برگزاری جشنواره در ماه می‌ یا ژوئن برگزار شود و نمایش فیلم‌ها در این بازار شروع گردد.

پیلارد کارگردان اجرایی مارشه دو فیلم (بازار فیلم کن) به هالیوود ریپورتر گفت که در حال بررسی این گزینه است و در این باره با فروشندگان و توزیع کنندگان فیلم‌ها در حال مذاکره است. اما تاکنون تصمیم نهایی در این باره گرفته نشده است.

این دوره جشنواره قرار بود از ۱۱ تا ۲۲ می‌ سال گذشته برگزار شود که اکنون به ۶ الی ۱۷ ژوئیه تغییر پیدا کرده است. این تغییرات باعث می‌شود جشنواره کن با رویداد‌های دیگری مثل ونیز و تورنتو برای نمایش‌ جهانی به طور همزمان رقابت کند.

جشنواره فیلم کن مجبور شد دوره گذشته را به دلیل نخستین موج شیوع ویروس کرونا لغو کند. به نظر می رسد پیشروی بحران کووید ۱۹ همچنان می‌تواند تاریخ برگزاری این جشنواره در ماه ژوئیه را تغییر دهد.

حتی اگر جشنواره کن به صورت فیزیکی و حضوری در ماه ژوئیه برگزار شود، این تاریخ برای بازار کن بسیار دیر است؛ چرا که تهیه کنندگان و ماموران فروش تمایل دارند پروژه‌ها را زود ارائه دهند تا فیلم‌های نا تمام، فرصت فیلمبرداری و فیلم‌های تکمیل شده، فرصت اکران در تابستان را از دست ندهند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید