پنج شنبه, 09 فروردين 1403 15:22

استیون اسپیلبرگ «تلماسه ۲» را تحسین کرد

نوشته شده توسط سی و یک نما
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
استیون اسپیلبرگ «تلماسه ۲» را تحسین کرد استیون اسپیلبرگ «تلماسه ۲» را تحسین کرد سی و یک نما

سی و یک نما - استیون اسپیلبرگ، «تلماسه: قسمت دوم» را با جمله «یکی از درخشان‌ترین فیلم‌های علمی تخیلی است که تا به حال دیده‌ام» تحسین کرد. این کلمات ستایش‌آمیز از زبان بزرگی بیان شده که با ذهن خلاقانه‌اش فیلم‌هایی مانند «ای‌تی: موجود فضایی»، «برخورد نزدیک از نوع سوم» را کارگردانی کرده است.

استیون اسپیلبرگ در اپیزود آخر پادکست «تدوین کارگردان» برای اتحادیه کارگردانان آمریکا با دنیس ویلنوو گفت‌وگوی انجام داد و در آن با واژه‌هایی درخشان به تحسین «تلماسه ۲» پرداخت.

«برای من افتخار است که اینجا بشینم و با شما صحبت کنم. اجازه بدهید با گفتن این جملات شروع کنم که کارگردانانی وجود دارند  که سازنده دنیاهایی هستند. فهرست طولانی نیست و ما می‌دانیم آن‌ها چه نام‌هایی دارند. با ژرژ (ملیس)، دیزنی، کوبریک، جرج لوکاس شروع می‌کنم و ری هری هازون را هم به  آن فهرست می‌افزایم. فلینی دنیای  خودش را ساخت. تیم برتن. مشخصا وس اندرسون، پیتر جکسون، جیمز کامرون، کریستفر نولان، ریدلی اسکات. گی‌یرمو دل‌تورو، فهرست ادامه دارد اما  فهرستی طولانی نیست و من عمیقا و مشتاقانه باور دارم که شما  یکی از جدیدترین اعضای فهرست هستید.»

دنی ویلنوو از چنین تحسینی از سوی یکی از بزرگترین فیلمسازان تمام دوران حیرت زده شده بود. اسپیلبرگ به سکانسی در «تلماسه 2» اشاره کرد که پال یک کرم شنی  عظیم را برای اولین بار سوار می‌شود و آن را یک دستاورد برجسته خواند. اسپیلبرگ گفت: «تلماسه یک داستان بیابان‌پسند است، اما برای چنین فیلم بیابانی‌پسندی چنان حسرتی برای آب  وجود دارد. با وجود همه ماسه‌هایی که در این فیلم دارید، داستان واقعاً درباره آب است. آب‌های مقدسی که در حسرت چمنزارهای سرسبز و آب حیات هستند. شما از صحرا جوری فیلم می‌گیرید که شبیه یک اقیانوس، یک دریا باشد. کرم های شنی مانند مارهای بی بودند. و آن صحنه گشت و گذار با کرم‌های شنی یکی از بزرگترین چیزهایی است که تا به حال دیده‌ام. تا ابد! اما بیابان را شبیه یک مایع ساختی و نشان دادی.»

به گزارش ورایتی دنی ویلنوو گفته بود که تنها چهل و چهار روز برای فیلم‌برداری سکانس مورد اشاره اسپیلبرگ وقت گذاشته است. گروه فیلمبرداری کرم را با ابعاد نود فوت طول و بیست و چهار فوت عرض ساختند. گرگ فریزر، مدیر فیلمبرداری وقتی فیلمنامه را خواند با خودش فکر کرده بود که چطوری قرار است این سکانس را فیلمبرداری کنیم؟ «در کتاب پال یک کرم شنی عظیم را می‌راند و اگر ما دقت نداشتیم می‌توانست تبدیل به یک مضمون عجیب شود. بنابراین باید اطمینان حاصل می‌کردیم که دقت لازم را داریم تا تماشاگر با مضمونی روبرو نشود که باعث ناباوری او شود.»

به احتمال زیاد اسم دنیس ویلنوو به همراه نامزدهای اسکار سال آینده اعلام خواهد شد. «تلماسه: قسمت دوم» او یک موفقیت تجاری و هنری بوده است و هیچ راهی نیست که این فیلم در شاخه بهترین فیلم اسکار نامزد نشود. و ویلنوو بب این فیلم به راحتی می‌تواند دومین جایزه بهترین کارگردانی خودش را دریافت کند. او اولین بار برای فیلم «ورود» در سال 2016 نامزد شد.

اما آیا «تلماسه ۲» طبق گفته اسپیلبرگ واقعاً یکی از بهترین فیلم‌های علمی تخیلی ساخته شده است؟ فهرست بهترین فیلم‌های علمی تخیلی شامل «2001: یک ادیسه فضایی»، «برخورد نزدیک از نوع سوم»، «بیگانه»، «فرزندان انسان»، «متروپلیس»، «ماتریکس»، «ترمیناتور»، «ترمیناتور ۲: روز داوری»، «مگس»، «برزیل» و «حمله جسددزدها».

«تلماسه: قسمت دوم» در باکس آفیس داخلی به فروش 240 میلیون دلار نزدیک می‌شود و از 570 میلیون دلار در سراسر جهان فراتر رفته است. این فیلم هنوز در سینماها است و همچنان یک سرمایه گذاری بسیار موفق برای ویلنوو و برادران وارنر است.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید