یکشنبه, 29 خرداد 1401 14:09

برندگان جشنواره انیمیشن انسی ۲۰۲۲ معرفی شدند / انیمیشن «نیکولا کوچولو» جایزه بزرگ را دریافت کرد

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
برندگان جشنواره انیمیشن انسی ۲۰۲۲ معرفی شدند / انیمیشن «نیکولا کوچولو» جایزه بزرگ را دریافت کرد برندگان جشنواره انیمیشن انسی ۲۰۲۲ معرفی شدند / انیمیشن «نیکولا کوچولو» جایزه بزرگ را دریافت کرد

سی و یک نما – جشنواره انیمیشن انسی در فرانسه با معرفی برگزیدگانش به کارش پایان داد. دو انیمیشن «نیکولا کوچولو» و «ورود سگ یا ایتالیایی‌ها ممنوع» برنده بزرگ شب اختتامیه بودند.

جشنواره انیمیشن انسی که در فرانسه برگزار شد با اعلام اسامی بهترین انیمیشن های سال به کار خود پایان داد. در مراسم اختتامیه این جشنواره «نیکولا کوچولو- شاد هر طور که بشود» جایزه کریستال جشنواره را برای بهترین فیلم بلند و وس اندرسون برنده جایزه هیات داوران برای بهترین فیلم سفارشی را دریافت کرد.

«نیکولا کوچولو» که براساس مجموعه داستان‌های فرانسوی به نویسندگی رنه گوسینی با تصویرگری ژان ژاک سامپه درباره یک دانش آموز ساده فرانسوی است در مدیوم فیلمی بلند به کارگردانی بنجامین ماسوبر و آماندین فردون برنده بهترین انیمیشن انسی شد. این انیمیشن دوبعدی کلاسیک فرانسوی توسط آتون سوماش چهره مشهور در صحنه انیمیشن فرانسه که تهیه‌کننده «شازده کوچولو» در سال ۲۰۱۵ هم بود، ساخته شده است.

دریافت جایزه کریستال توسط «نیکولا کوچولو» برخی را متعجب کرد چون انیمیشن ‌های دیگری مانند «جنگ‌ های تک ‌شاخ»، «بید کور، زن خفته» و «نایولا» از پرتغال نیز در مدت رقابت شان توانسته بودند رتبه های خوبی را از منتقدان به دست بیاورند.

انیمیشن «بید کور، زن خفته» که ترکیبی از روتوسکوپی، انیمیشن دوبعدی و سه بعدی داستان‌های کوتاهی از هاروکی موراکامی بود فقط از سمت هیات داوران تقدیر ویژه شد.

انیمیشن «ورود سگ یا ایتالیایی ‌ها ممنوع» به کارگردانی آلن اوگتو فرانسوی که اقتباسی از طرح هایی از پدربزرگ ایتالیایی کارگردان بود با استقبال طرفداران استاپ موشن مواجه شد و جایزه ویژه هیات داوران را کسب کرد.

انیمیشن «رابطه عشقی من با ازدواج» در مورد استرس های جنسیتی یک زن در زندگی ‌اش جایزه تقدیر محبوب هیات داوران را به دست آورد.

انیمیشن «آموک» ساخته بالاس توری از مجارستان و رومانی جایزه کریستال بهترین فیلم کوتاه را برد.

انیمیشن «پرسونا» ساخته سوجین مون از کره جنوبی در بخش انیمیشن دانشجویی جایزه کریستال جشنواره را دریافت کرد.

انیمیشن «نجات رالف» ساخته اسپنسر سوسر از بریتانیا در بخش فیلم‌های سفارشی جایزه کریستال را برد و انیمیشن «بیگانه» ساخته وس اندرسون از فرانسه جایزه هیات داوران را از آن خود کرد.

جشنواره انسی از 13 تا 18 ژوئن برگزار شد و با میزبانی بیش از 13 هزار نفر، که شامل بخش بازار جشنواره نیز بود، در کل ۸ درصد بیشتر از کل تماشاگران سال ۲۰۱۹ که سالی بدون کرونا بودرا ثبت کرد و رکوردی برای خود زد.

میشل مارین مدیر انسی در مراسم اختتامیه بیان کرد: چنین حضور بی سابقه ای نشانگر اهمیت انیمیشن در کل جهان به عنوان یک فرم بزرگ هنری و صنعتی است که به سرعت و به صورت دایمی در حال گسترش است.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید