دوشنبه, 02 اسفند 1395 17:38

برگزیدگان انجمن نویسندگان امریکا اعلام شد / مهتاب و ورود بهترین فیلمنامه های امسال

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
برگزیدگان انجمن نویسندگان امریکا اعلام شد / مهتاب و ورود بهترین فیلمنامه های امسال برگزیدگان انجمن نویسندگان امریکا اعلام شد / مهتاب و ورود بهترین فیلمنامه های امسال

سی و یک نما- درام تحسین‌شده «مهتاب» ساخته بری جنکینز جایزه بهترین فیلمنامه اوریجینال انجمن نویسندگان امریکا (WGA) را از آن خود کرد و فیلمنامه اریک هایزرر برای فیلم علمی-تخیلی «ورود» جایزه بهترین فیلمنامه اقتباسی را به خود اختصاص داد. در شصت و نهمین مراسم اهدای جوایز این انجمن که دیشب (19 فوریه)، طی دو مراسم همزمان در نیویورک و بورلی هیلز لس آنجلس برگزار شد، شبکه «فاکس» جوایز اصلی تولیدات تلویزیون را با خود به خانه برد، از جمله سریال «آتلانتا» که همزمان برنده دو جایزه مهم شامل بهترین سریال جدید و بهترین سریال کمدی شد.

 

علاوه بر این، جایزه بهترین سریال اقتباسی نیز به «قصه جنایی امریکایی: مردم علیه او جی سیمپسون» دیگر محصول شبکه فاکس رسید. از میان مدعیان فصل جوایز سینمایی، درام مستقل «مهتاب» در رقابت با فیلمنامه‌های تیلور شریدن برای «اگر از آسمان سنگ هم ببارد»، دیمین شزل برای «لا لا لند»، جف نیکولز برای «لاوینگ» و کنت لونرگان برای «منچستر کنار دریا» جایزه رشته بهترین فیلمنامه اوریجینال را به خود اختصاص داد. جنکینز سناریوی فیلمش را بر اساس قصه‌ای از تارل الوین مک‌کرانی نوشته است.

فیلم «ورود» جدیدترین ساخته دنی ویلنوو نیز روایتگر ماجرای موجوداتی فضایی است که ارتباط کلامی ندارند و به زمین می‌آیند. هایزرر فیلمنامه خود را بر اساس «داستان زندگی تو» که داستان کوتاهی به قلم تد چیانگ است نوشته است. او در رقابت با رت ریز و پل ورنیک برای «ددپول»، اگوست ویلسن برای «حصارها»، الیسن شرودر و تیودور ملفی برای «چهره‌های پنهان» و تام فورد برای «حیوانات شب‌زی» موفق شد جایزه بهترین فیلمنامه اقتباسی را از آن خود کند.

جوایز انجمن نویسندگان امریکا سابقه‌ای قابل اعتماد در تعیین سرنوشت برندگان نهایی جوایز اسکار دارد؛ در 22 سال گذشته، برندگان 16 دوره در رشته فیلمنامه اقتباسی در نهایت، موفق به کسب جایزه اسکار شده‌اند و برندگان 14 دوره در رشته اوریجینال نیز جایزه اسکار همان رشته را با خود به خانه برده‌اند. سال گذشته، فیلم «رکود بزرگ» (The Big Short) جایزه بهترین فیلمنامه اقتباسی را برای آدام مک‌کی و چارلز رندلف به ارمغان آورد و جاش سینگر و تام مک‌کارتی جایزه بهترین فیلمنامه اوریجینال را برای «اسپاتلایت» از آن خود کردند. هر دو فیلم در رقابت اسکار 2016 نیز، جوایز آکادمی را با خود به خانه بردند. آکادمی علوم و هنرهای سینمایی در رقابت امسال، فیلم‌های «مهتاب»، «ورود»، «حصارها»، «چهره‌های پنهان» و «شیر» را در رشته فیلمنامه اوریجینال نامزد اعلام کرده است.

همچنین از میان دیگر تولیدات تلویزیون، رابرت کارلاک برنده جایزه بهترین فیلمنامه سریال کمدی برای اپیزود «کیمی اشمیت به پلیت دیت می‌رود» - از سریال «کیمی اشمیت نشکستنی» - شد. همزمان، در رشته بهترین سریال درام نیز، ورا هربرت برای فیلمنامه اپیزود «سفر» از سریال «این ما هستیم» - محصول شبکه «ان بی سی» - برنده اعلام شد.

سوزانا گرانت برای درام تلویزیونی «تایید» محصول شبکه «اچ بی او» جایزه بهترین فیلمنامه اوریجینال را دریافت کرد. انجمن نویسندگان امریکا همچنین با اهدای جایزه «پل سلوین» به گرانت، از او به خاطر به تصویر کشیدن روح حقوق شهروندی و آزادی‌های مدنی تقدیر کرد.

فیلمنامه «دستور و کنترل» نوشته رابرت کنر و اریک اشلوسر، جایزه رشته مستند بلند را از آن خود کرد. سناریوی این مستند بر اساس داستانی از برایان پرل و کیم رابرتس نوشته شده است.

پتن ازوالت که اجرای مراسم را در بورلی هیلز به عهده داشت، چندین‌بار با شوخی‌های طعنه‌آمیز خود و حمله به دونالد ترامپ حاضران در سالن را به خنده انداخت، از جمله جایی که گفت: « دلم برای ترامپ می‌سوزد ... زندگی‌‌اش قبلا فقط در گلف و بی‌بندوباری و جت‌های شخصی خلاصه می‌شد.»

در پایان نیز، الیور استون برای دریافت جایزه «اسکرین لورل» به روی صحنه آمد و در سخنرانی قاطع و جدی خود بر لزوم این که نباید درگیر جنگی تازه شد، تاکید کرد. او در نتیجه‌گیری صحبت‌هایش یادآور شد: «من همه سال‌های عمرم را با کسانی جنگیده‌ام که مشق جنگ می‌کنند. هرگز از مبارزه برای صلح، نجابت و بیان حقیقت دست نکشید.»

منبع: آی سینما

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید