دوشنبه, 14 بهمن 1398 11:33

برگزیدگان جوایز "بفتا" معرفی شدند / مریم مهاجر در میان برگزیدگان

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
برگزیدگان جوایز "بفتا" معرفی شدند / مریم مهاجر در میان برگزیدگان برگزیدگان جوایز "بفتا" معرفی شدند / مریم مهاجر در میان برگزیدگان

سی و یک نما -مراسم بفتای بریتانیا در سال 2020 در حالی با حضور خانواده ی سلطنتی برگزار شد که تقریبا هیچ جایزه ای غیر قابل پیش بینی نبود و در این میان جایزه ی مریم مهاجر هم با انیمیشن کوتاهش موجب خوشحالی هم وطنانش شد.

 

بهترین فیلم: «۱۹۱۷»

دیگر نامزدها: «ایرلندی»، «جوکر»، «روزی روزگاری در هالیوود»، «انگل»

*بهترین فیلم بریتانیایی: «۱۹۱۷»

دیگر نامزدها: «طعمه»، «برای سما»، «راکت‌من»، «ببخشید جا ماندی»، «دو پاپ»

*بهترین کارگردان: سم مندس برای «۱۹۱۷»

دیگر نامزدها: مارتین اسکورسیزی برای «ایرلندی»، تاد فیلیپس برای «جوکر»، کوئنتین تارانتینو برای «روزی روزگاری در هالیوود»، بونگ جون هو برای «انگل»

*بهترین بازیگر مرد: واکین فینیکس برای «جوکر»

دیگر نامزدها: لئوناردو دی‌کاپریو برای «روزی روزگاری در هالیوود»، آدام درایور برای «داستان ازدواج»، تارون اجرتن برای «راکت‌من»، جاناتان پرایس برای «دو پاپ»

*بهترین بازیگر زن: رنه زلوگر برای «جودی»

دیگر نامزدها: جسی باکلی برای «رز وحشی»، اسکارلت جوهانسون برای «داستان ازدواج»، سیرشا رونان برای «زنان کوچک»، شارلیز ترون برای «بامب‌شل»

*بهترین بازیگر مکمل مرد: برد پیت برای «روزی روزگاری در هالیوود»

دیگر نامزدها: تام هنکس برای «روزی زیبا در محله»، آنتونی هاپکینز برای «دو پاپ»، آل پاچینو برای «ایرلندی»، جو پشی برای «ایرلندی»

*بهترین بازیگر مکمل زن : لورا درن برای «داستان ازدواج»

دیگر نامزدها: اسکارت جوهانسون برای «جوجو خرگوش»، فلورنس پیو برای «زنان کوچک»، مارگو رابی برای «بامب‌شل»، مارگو رابی برای «روزی روزگاری در هالیوود»

*بهترین فیلمنامه غیراقتباسی: «انگل» نوشته بونگ جون هو و هان جین وون

دیگر نامزدها: «بوک اسمارت»، «چاقوکشی»، «داستان ازدواج»، «روزی روزگاری در هالیوود»

*بهترین فیلمنامه اقتباسی:«جوجو خرگوش»؛ نوشته تایکا وایتیتی

*دیگر نامزدها:«ایرلندی»، «جوکر»، «زنان کوچک»، «دو پاپ»

*بهترین فیلم اول یک نویسنده یا کارگردان یا تهیه‌کننده بریتانیایی: «طعمه» مارک جنکین

*دیگر نامزدها: «برای سما» وعد الخطیب، «میدِن» الکس هولمز، «فقط تو» هری ووتلیف، «رتابلو» آلوارو دلگادو آپاریسیو

*بهترین مستند: «برای سما» ساخته وعد الخطیب و ادوارد واتس

دیگر نامزدها: «کارخانه آمریکایی»، «آپولو»، «دیگو مارادونا»، «هک بزرگ»

*بهترین فیلم انیمیشن: «کلاوس»

دیگر نامزدها: «یخ‌زده ۲»، «یک فیلم شان گوسفنده: فارماگدون»، «داستان اسباب‌بازی ۴»

*بهترین فیلمبرداری: «۱۹۱۷»، راجر دیکنز

دیگر نامزدها: «ایرلندی»، «جوکر»، «فورد در برابر فراری»، «فانوس دریایی»

*بهترین موسیقی: هیلدور گودنادوتیر برای «جوکر»

دیگر نامزدها: «۱۹۱۷»، «جوجو خرگوش»، «زنان کوچک»، «جنگ‌های ستاره‌ای: خیزش اسکای‌واکر»

*بهترین تدوین: اندرو باکلند و مایکل مکاسر برای «فورد در برابر فراری»

دیگر نامزدها: «ایرلندی»، «جوجو خرگوش»، «جوکر»، «روزی روزگاری در هالیوود»

*بهترین طراحی صحنه: دنیس گاسنر و لی ساندالس برای «۱۹۱۷»

دیگر نامزدها: «ایرلندی»، «جوجو خرگوش»، «جوکر»، «روزی روزگاری در هالیوود»

*بهترین طراحی لباس: جاکلین دوران «زنان کوچک»

دیگر نامزدها: «ایرلندی»، «جوجو خرگوش»، «جودی»، «روزی روزگاری در هالیوود»

*بهترین چهره‌پردازی و استایل مو: ویوین بیکر برای «بامب‌شل»

دیگر نامزدها: «۱۹۱۷»، «جوکر»، «راکت‌من»، «جودی»

*بهترین جلوه‌های ویژه تصویری: گرگ باتلر برای «۱۹۱۷»

*دیگر نامزدها: «انتقامجویان: پایان بازی»، «ایرلندی»، «شیرشاه»، «جنگ‌های ستاره‌ای: خیزش اسکای‌واکر»

*بهترین صدا: اسکات میلان برای «۱۹۱۷»

دیگر نامزدها: «جوکر»، «فورد در برابر فراری»، «جنگ‌های ستاره‌ای: خیزش اسکای‌واکر»، «راکت‌من»

*بهترین انتخاب بازیگر: شینا مارکوویتز برای «جوکر»

دیگر نامزدها: «داستان ازدواج»، «روزی روزگاری در هالیوود»، «تاریخ شخصی دیوید کاپرفیلد»، «دو پاپ»

*بهترین فیلم غیر انگلیسی‌زبان: «انگل» بونگ جون هو از کره جنوبی

دیگر نامزدها: «وداع» لولو وانگ از آمریکا، «برای سما» وعد الخطیب و ادوارد واتس از بریتانیا / آمریکا / سوریه، «درد و افتخار» پدرو آلمودوار از اسپانیا، «پرتره بانو در آتش» سلین سیاما از فرانسه

*بهترین انیمیشن کوتاه بریتانیایی: «بابابزرگ عاشق‌پیشه» ساخته مریم مهاجر

دیگر نامزدها: «در پوتین‌هایش» ساخته کاترین اشتاین‌باخر، «قایق جادویی» ساخته نعمان ازهری و لیلیا لورل

*بهترین فیلم کوتاه بریتانیایی: «یادگیری اسکیت‌بازی در یک منطقه جنگی» ساخته کارول دیسینگر

دیگر نامزدها: «آذر» به کارگردانی میریام رجا، «ماهی قرمز» به کارگردانی هکتور داکریل، «کامالی» به کارگردانی ساشا رینبو، «تله» به کارگردانی لینا هیدی

ستاره نوظهور سال: مایکل وارد

دیگر نامزدها: وافینا، جک لودن، کیتلین دیور، کلوین هریسن جونیور

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید