چهارشنبه, 04 فروردين 1400 12:21

جرج سیگال بازیگر سریال گلدبرگز و نامزد اسکار درگذشت

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
جرج سیگال بازیگر سریال گلدبرگز و نامزد اسکار درگذشت جرج سیگال بازیگر سریال گلدبرگز و نامزد اسکار درگذشت خبر سی و یک نما

سی و یک نما - جورج سیگال که در سریال "گلدبرگز" بازیگر فعالی بود و نامزد اسکار برای بازیگر نقش مکمل مرد برای فیلم "چه کسی از ویرجینیا وولف می ترسد" شده بود، سه شنبه درگذشت. او 87 ساله بود.

 به گزارش سی و یک نما به نقل از ورایتی، همسرش سونیا مرگ وی را اعلام کرد و گفت: "حال خانواده از اینکه امروز صبح اعلام کردند جورج سیگال به دلیل عوارض ناشی از عمل جراحی درگذشته، بسیار خراب است."

آبه هوچ، مدیر قدیمی سیگال هم گفت: "من از این واقعیت ناراحتم که دوست نزدیک سالیانم درگذشت. دلم برای صمیمیت، شوخ طبعی، رفاقت و دوستی اش تنگ خواهد شد. او انسانی فوق العاده بود."

برخی از کارگردانان برجسته دهه های 1960 و 70، از جمله رابرت آلتمن، مایک نیکولز، پل مازورسکی و سیدنی لومت، سگال را به دلیل کیفیت عالی بازیگریش و طناز بودنش برای ایفای نقش در فیلم هایشان انتخاب کردند و او اغلب در نقش یک عاشق بدشانس یا نویسنده بازی می کرد.

George-Segal.jpg

در اقتباس نیکولز در سال 1967 از کتاب ادوارد آلبی با نام "چه کسی از ویرجینیا وولف می ترسد؟"، سیگال نقش یک استاد دانشگاه را بازی می کرد که در بازی روانشناسی با ریچارد برتون و الیزابت تیلور گرفتار می شود. این فیلم در اسکار برای  13 بازیگر، از جمله سیگال برای بازیگر نقش مکمل نامزدی به همراه داشت و فیلم توانست 5 جایزه دریافت کند.

جرج سگال در هر هشت فصل سریال کمدی «گلدبرگز» ABC "The Goldbergs" در نقش پدربزرگ قبیله ای بر اساس نوشته ای از آدام اف گلدبرگ بازی می کرد.

george-segal-black-and-white.jpg

این بازیگر نابغه جز بازیگرهای اصلی فیلم های اواخر دهه 1960 و 70 بود مانند "Bye Bye Braverman" ، "A Touch of Class" ، "The Hot Rock" و "Fun With Dick and Jane".

از دیگر اعتبارات قابل توجه جرج سیگال در این دوره می توان به کمدی رمانتیک "جغد و پاسی کات" اشاره کرد که در آن با باربرا استرایسند همبازی بود. "عاشق"، "چه کسی سرآشپزهای بزرگ اروپا را می کشد"، "The Terminal Man" و "The Black Bird" از دیگر فیلمهای این بازیگر بزرگ است.

جرج سگال بازیگر قدیمی سینما در پیاده روی هالیوود صاحب ستاره شد

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید