دوشنبه, 26 دی 1401 21:16

جینا لولوبریجیدا ستاره‌ی سینمای ایتالیا درگذشت / بازیگری که در ۹۴ سالگی می‌خواست سیاستمدار شود

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)
جینا لولو بریجیدا ستاره‌ی سینمای ایتالیا درگذشت / بازیگری که در ۹۴ سالگی می‌خواست سیاستمدار شود جینا لولو بریجیدا ستاره‌ی سینمای ایتالیا درگذشت / بازیگری که در ۹۴ سالگی می‌خواست سیاستمدار شود

سی و یک نما- سال گذشته خبری از جینا لولوبریجیدا توجه همه را به خود جلب کرد و از آن مهمتر اینکه چطور یک زن در سن ۹۵ سالگی همچنان با اقتدار و امید به زندگی ادامه می‌دهد و این واقعا قابل تحسین بود.

جینا لولوبریجیدا، ستاره سال‌های دور سینمای ایتالیا، قصد داشت در انتخابات سراسری که قرار بود در ۲۵ سپتامبر برگزار شود، نامزد مجلس سنای ایتالیا شود.

جینا گفت: «از شنیدن مشاجره سیاستمداران بدون اینکه سر کار بیایند خسته شده‌ام.»

او را بیشتر با شخصیت اسمیرالدای کولی در کنار آنتونی کویین در فیلم اقتباس شده‌ی "گوژپشت نوتردام" بیاید داریم. زیبایی مثال زدنی او از نسل زیبارویان آن سالها چون الیزابت تایلور، سوفیا لورن و... بود، بازیگرانی که هم زیبا بودند و هم بازیگری را می‌دانستند.

جینا لولوبریجیدا دوبار به عنوان زیباترین زن جهان انتخاب شد و او را زیبارویی از ایتالیا می‌دانستند که در کنار مرلین مونروی زیبا و بلوند آمریکایی به رقابت می‌پرداخت.

photo_2023-01-16_20-56-14.jpg

جینا لولوبریجیدا که به «لو لو» شهرت داشت، یکی از آخرین بازمانده‌های عصر طلایی سینما بود که یک بار همفری بوگارت در موردش گفته بود: «کاری کرده که مرلین مونرو مثل شرلی تمپل به نظر برسد.»

جولیا کیتانی، وکیل جینا لولوبریجیدا به خبرگزاری رویترز گفت که موکلش در کلینیکی در شهر رم ایتالیا درگذشت.

در پشت دوربین هم در حالی که هوارد هیوز، غول صنعت فیلم‌سازی بارها از او خواستگاری کرده بود، ماجرای دشمنی طولانی او با سوفیا لورن، دیگر هنرپیشه ایتالیایی معروف بود.

جینا لولوبریجیدا در سال ۱۹۲۷ در سوبیاکو زاده شد. او در نوجوانی به یادگیری مجسمه‌سازی و نقاشی پرداخت و در جوانی مدتی مدل بود. او نخستین بار نقش‌آفرینی در یک فیلم را در سال ۱۹۴۶ تجربه کرد و اولین نقش مهم‌اش را در سال ۱۹۵۰ در فیلم میس ایتالیا ایفا کرد. او سه بار نامزد دریافت جایزه گلدن گلوب شده بود که یک بار در سال ۱۹۶۱ بعنوان ستاره محبوب جهان برنده آن شد.

او در اواخر دهه ۱۹۷۰ فعالیت موفقیت‌آمیز خود را به عنوان یک عکاس خبری آغاز کرد. او از مشاهیری همچون پل نیومن، سالوادور دالی، دیوید کسیدی و تیم ملی فوتبال آلمان عکس گرفت و نیز موفق به فراهم نمودن یک گفتگوی اختصاصی دسته اول با فیدل کاسترو شد. لولوبریجیدا در سال ۱۹۷۳ مجموعه‌ای از آثار عکاسی خود با نام ایتالیا میا (Italia Mia) منتشر کرد.

او در سال ۱۹۹۹ تلاشی ناموفق برای کسب یکی از کرسی‌های ایتالیا در پارلمان اروپا داشت. او از سوی حزب چپ میانه دموکرات‌های ایتالیا در این انتخابات نامزد شده بود.

photo_2023-01-16_20-56-22.jpg

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید