چهارشنبه, 31 شهریور 1400 18:38

خانه گوچی براساس کدام تراژدی ساخته شد | بیوه سیاهی که دنیای مد را شوکه کرد

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
خانه گوچی براساس کدام تراژدی ساخته شد | بیوه سیاهی که دنیای مد را شوکه کرد خانه گوچی براساس کدام تراژدی ساخته شد | بیوه سیاهی که دنیای مد را شوکه کرد

پانیذ اسماعیل لو | سی و یک نما - مائوریتزیو گوچی آخرین عضو از خاندان گوچی، زمانی که مدیریت این برند را بر عهده داشت، فرد چندان محبوبی در خانواده به شمار نمی رفت. او که نوه گوچیو گوچی ، بنیانگذار این برند معروف در جهان بود، در سال 1972 با پاتریشیا رجیانی ازدواج کرد و صاحب دو فرزند دختر شدند. این زوج بیش از اندازه عاشق شهرت، پول و قدرت بودند و زندگی بیش از حد تجملی آن دو، دیگر اعضای خاندان را نگران کرده بود. وقتی پدر مائوریتزو گوچی در سال 1983 درگذشت ، وی به عنوان مدیر عامل شرکت در کمپانی گوچی غوغایی به پا کرد که مهم ترین اقدام او برکناری بستگان خود و بیرون کردن آنها از طراحی مد کوچی بود که همین ها موجب ضرر هنگفت این برند شد.سعی کرد و طی چند سال میلیون ها دلار از دست داد. از طرفی همه ی اطرافیان وی نیز اعتقاد داشتند که او زیر نفوذ همسرش چنین تصمیمات غیر منطقی می گیرد. و بالاخره پس از اینکه مائوریتزیو به پاتریشیا خیانت کرد، آن دو از یکدیگر جدا شدند و مائوریتزیو گوچی با زن بسیار جوانی به نام پائولا فرانچی به سوئیس رفت و زندگی تازه ای را شروع کرد و تبدیل به یک کازینودار شد.

مائوریتزیو گوچی در 27 مارس 1995 ، توسط یک فرد مسلح در محل کارش ترور شد و سه گلوله به کمر و یک گلوله مستقیم به مغز وی او را از پای درآورد. در این سوء قصد نگهبان ساختمان نیز مورد اصابت دو گلوله قرار گرفت اما زنده ماند.

گوچی انقدر دشمن داشت که مطنونین این قتل زیاد بودند اما پس از دوسال پاتریشیا همسر سابق گوچی و چهار نفر دیگر سرانجام به جرم قتل وی دستگیر و محکوم شدند. حالا پاتریزیا رجیانی به بیوه سیاه معروف شده بود.

photo_2021-09-22_13-49-13 (2).jpg

 یکی از مدارک محرم بودن وی این که بیوه سیاه در دفترچه خاطراتش نوشته بود که “هیچ جرمی وجود ندارد که نتوان با پول خرید.”

در سال 1998 ، قاتل اجیر شده ی وی محکوم به حبس ابد، و باربر هتل به 26سال و راننده حامل قاتل نیز به 27سال زندان محکوم شدند.

"خانه گوچی" بر اساس کتابی به همین نام توسط ریدلی اسکات و با حضور ستارگان پرشماری ساخته شده و قرار است در نوامبر امسال رونمایی شود.

بازیگران بزرگی قرار بود نقش این بیوه ی سیاه را بازی کنند از مارگو رابی تا پنه لوپه کروز و از آنجلینا جولی تا ماریون کوتیار اما پس از درخشش لیدی گاگا در فیلم ستاره ای متولد شده به کارگردانی بردلی کوپر، وی برای این نقش انتخاب شد و آدام درایور هم جای لئونارد دیکاپریو را گرفت.

photo_2021-09-22_14-28-17.jpg

پس از آنکه خانواده‌ی رجیانی توانستند با پیگیری این پرونده پزشکی که پاتریزیا در زمان اقدام به توطئه قتل تومور مغزی داشته و در تصمیم گیری بی اراده بوده ، بیوه سیاه که به 29 سال زندان محکوم شده بود را پس از گذراندن 18 سال از محکومیتش در سال2007 آزاد کنند میل ساخته شدن فیلم و یا سریالی بر مبنای این پرونده جنایی شدت گرفت و بالاخره ریدلی اسکات در سال 2019 به طور جدی اقدام به ساخت آن کرد. هر چند خانواده گوچی چندان با این پروژه و بخصوص کستینگ آن موافق نبودند و حالا پاتریشیای واقعی نیز در مورد این ساخته اعتراضی دارد که چندان هم نا به جا نیست . او می گوید چرا نباید لیدی گاگا برای بهتر ظاهر شدن در این نقش لااقل یک بار با او ملاقات می کرد.

photo_2021-09-22_14-02-26.jpg

پاتریشیا رجیانی به خبرگزاری ایتالیایی گفته است : «در واقع من از این که لیدی گاگا در فیلم جدید ریدلی اسکات بازی می‌کند بدون اینکه توجه و حساسیتی داشته باشد که بیاید و ملاقاتم کند، ناراحت هستم چون بازیگر باید نقش خود را خوب بشناسد. من اصلا به دنبال پول نیستم و مادیات برایم اهمیتی ندارد. مسئله حس خوب و احترام است.»

تولید این فیلم در نقاط مختلف ایتالیا با رعایت پروتکل های بهداشتی به دلیل پاندمی ویروس کرونا، از جمله مکان‌هایی در رم، آلپ ، فلورانس، دریاچه‌ی کومو و میلان فیلمبرداری شده و مردم ایتالیا از ساخت این فیلم استقبال گسترده ای به خصوص از لیدی گاگا کردند.
اگر چه خانواده گوچی عقیده دارند که شهرت آنها موجب شده تا هالیوود فیلمی تجاری و موفق در گیشه بسازد اما در حقیقت این فیلم تبلیغی بزرگ برای برند گوچی محسوب می شود که از آن بی بهره نخواهند بود.

از دیگر بازیگران این فیلم می‌توان به آل پاچینو در نقش آلدو گوچی، جرد لتو در نقش پائولو گوچی، جرمی آیرونز در نقش رودولفو گوچی و کامیل کوتین در نقش پائولا فرانچی، به علاوه‌ی سلما هایک، جک هیوستون و ریو کارنی اشاره کرد.

لازم به ذکر است که تصاویری که در طول این مطلب می بینید، جدیدترین عکس هایی است که از خانه گوچی به تازگی منتشر شده است.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید