دوشنبه, 27 شهریور 1402 14:10

«داستان آمریکایی» برنده جایزه مردمی جشنواره تورنتو شد!

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
«داستان آمریکایی» برنده جایزه مردمی جشنواره تورنتو شد! «داستان آمریکایی» برنده جایزه مردمی جشنواره تورنتو شد!

سی و یک نما – فیلم «داستان آمریکایی» به کارگردانی کورد جفرسون که اولین نمایش‌اش را در جشنواره تورنتو تجربه می‌کرد و ترکیبی از کمدی، طنز با درون‌مایه‌های سیاست نژادی است، برنده جایزه مردمی جشنواره تورنتو شد.

فیلم «داستان آمریکایی» (American Fiction) با بازی درخشان جفری رایت و اقتباس از رمان «پاک کردن» اثر پرسیوال اورت، یک فیلم روشنفکرانه، در مورد نحوه تصویرگری سیاهان توسط سفیدپوستان خوش‌نیت است.

«داستان آمریکایی» پر از نیش طنزدار است و یادآور فیلم‌های قبلی الکساندر پین است. درام و کمدی در هم آمیخته شده‌اند تا یک گفتگوی فرهنگی-اجتماعی که امروزه بسیار مورد نیاز است، شکل بگیرد. نگاهی متفکرانه و بسیار خنده‌دار به مسئله هویت است.

دومین جایزه برگزیده مردمی جشنواره فیلم تورنتو به فیلم«جاماندگان» (The Holdovers) به کارگردانی آلکساندر پین  تعلق گرفت. این فیلم بازگشت پل جیاماتی به سینماست. پل جیاماتی با بازی دوست داشتنی‌اش در کسوت یک استاد بداخلاق در مدرسه‌ای واقع در نیوانگلند، سعی دارد در تعطیلات کریسمس از یک دانش آموز مراقبت کند.

«جاماندگان» بازگشت آلکساندر پین به  رویکرد اولیه‌اش به سینما است هرچند که به شیوه‌ی فیلم‌های جریان روز ساخته شده است. این فیلم با بهترین فیلمش فاصله زیادی دارد، اما فیلمی فوق‌العاده دوست داشتنی است.

«پسربچه و مرغ ماهی‌خوار» (The Boy and the Heron) اثر هایائو میازاکی در رای‌گیری مردمی سوم شد، که خود شبیه نوعی معجزه کوچک است، چون این فیلم بیانیه‌ای بدون طرح، ترسناک از استاد بود. تخیل و هنر فیلم شگفت‌انگیز است. میازاکی دکورهای پیچیده و کابوس‌آمیز را به تصویر کشیده که طرح را به نفع نیروانای سینمایی کاملاً کنار زده است. این فیلم انیمیشن افتتاحیه جشنواره تورنتو بود.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید