شنبه, 20 شهریور 1400 13:00

درخشش «زالاوا» در جشنواره فیلم ونیز | ارسلان امیری جایزه هفته منتقدان ونیز را دریافت کرد

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
درخشش «زالاوا» در جشنواره فیلم ونیز | ارسلان امیری جایزه هفته منتقدان ونیز را دریافت کرد درخشش «زالاوا» در جشنواره فیلم ونیز | ارسلان امیری جایزه هفته منتقدان ونیز را دریافت کرد

سی و یک نما - فیلم «زالاوا» نخستین اثر ارسلان امیری که در بخش هفته بین‌اللملی جشنواره ونیز پذیرفته شده بود، جایزه بزرگ بخش هفته منتقدین این جشنواره را کسب کرد.

فیلمنامۀ «زالاوا» با همکاری آیدا پناهنده نوشته شده و از کارگردانی خوب و‌ نقش‌آفرینی چشمگیر بازیگران بهره برده است. این فیلم پیش از جشنواره ونیز توسط یک کمپانی دانمارکی برای پخش جهانی خریداری شده بود. همچنین قرار است «زاوالا» درجشنواره تورنتو درکانادا نیز به نمایش درآید.

photo_2021-09-11_10-41-22.jpg

داستان فیلم «زالاوا» در دهکده‌ای کوچک در سال ۱۹۷۸ می‌گذرد؛ جایی که روستاییان ادعا دارند دیوی در میان‌شان زندگی می‌کند. این فیلم هم جایزه بزرگ هفته منقدان بین‌المللی فیلم را برد و هم جایزه فیپرشی این بخش به آن اهدا شد.

WhatsApp Image 2021-09-11 at 14.14.49.jpeg

در بیانیه اهدای جایزه اعضای هیات داوران شامل کلودیو کوپلینی، وانیا کلاودجرسیک و ساندرین مارکوس، استعداد تر و تازه این کارگردان را تحسین کردند و در کنار آن زبان سینمایی بازیگوشانه وی و فراخوان عمیقش برای مقابله با خرافه و جهل را ستودند.

photo_2021-09-11_10-41-31.jpg

در عین حال این شب برندگان دیگری هم داشت و جایزه باشگاه فیلم ورونا به اویسه روانپزشکی سیاسی «پاک کردن فرانک» ساخته گابور فابریکیوس اهدا شد. جایزه بهترین مشارکت تکنیکی به هلنا گیرون و ساموئل ام.دلگادو برای «آنها مرگ حمل می‌کنند» محصول مشترک اسپانیا و کلمبیا رسید. جایزه ویژه برای زنان فیلمساز زیر ۴۰ سال نیز که برای گرامیداشت مستندساز فقید والنتینا پدیکینی اهدا می‌شود به اکاترینا سلنکیانا برای «مسیرهای انحرافی» اهدا شد. در نهایت جیانلوکا ماتارسی برای «آخرین فصل» برنده جایزه شیر کوئیر شد.

photo_2021-09-11_10-41-32.jpg

جایزه بهترین فیلم کوتاه به «اینچی» ساخته فدریکو دیماتی از ایتالیا اهدا شد و جایزه بهترین کارگردان فیلم کوتاه را هم همین کارگردان یعنی فدریکو دیماتی از آن خود کرد.

جایزه بهترین مشارکت تکنیکی در فیلم کوتاه هم به کیارا کاترینا برای «افسونگری» اهدا شد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید