سه شنبه, 11 خرداد 1400 17:08

ده فیلم برتر با بازی درخشان مورگان فریمن به بهانه زادروز 83 سالگی‌اش

نوشته شده توسط سی و یک نما
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
ده فیلم برتر با بازی درخشان مورگان فریمن ده فیلم برتر با بازی درخشان مورگان فریمن سی و یک نما

سی و یک نما - مورگان فریمن بازیگری است که در بیشتر فیلم ها در نقش مکمل ظاهر می شود و البته به قدری در این نقش ها خوش می درخشد که بدون او فیلم ها چیزی کم دارند و فیلمنامه دچار مشکل می شود. اول ژوئن سالروز تولد این بازیگر سرشناس است. او 83 ساله شده است.

مورگان فریمن در اول ژوئن ۱۹۳۷ به دنیا آمده است و در فیلم‌های مشهور و پرفروش بسیار بازی کرده که از ان جمله می‌توان به رستگاری در شاوشنک، دختر میلیون دلاری، نابخشوده، بروس قدرتمند و سری‌های جدید مجموعه فیلم‌های بتمن اشاره نمود.

مورگان فریمن در سن ۹ سالگی با داشتن نقش‌های اصلی نمایش در مدرسه خود تقریباً دوران بازیگری خود را نیز شروع کرد. وی در ۱۲ سالگی در همین زمینه در یک مسابقه نمایشی نیز برنده شد و چند اجرای برنامه در رادیو را نیز بر عهده داشت. فریمن بورسیه دانشگاه ایالتی جکسون را که در زمینه بازیگری به وی اعطا شده بود را نپذیرفت و بجایش شروع به خدمت در نیروی هوایی آمریکا به عنوان متخصص راداری کرد.

فریمن بخاطر بازی در فیلم دختر میلیون دلاری موفق به کسب جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد بوده و همچنین وی برنده جایزه یک عمر فعالیت هنری گلدن گلوب ۲۰۱۲ است.

Morgan Freeman (2).jpg

دختر میلیون دلاری - Million Dollar Baby

از فیلم دختر میلیون دلاری (Million Dollar Baby) به کارگردانی کلینت ایستوود نیز می‌توان به‌عنوان یکی از بهترین فیلم های مورگان فریمن یاد کرد که به موفقیت‌های بسیار زیادی دست پیدا کرد.

۲۰۰۵ - برنده اسکار بازیگر نقش مکمل مرد برای فیلم دختر میلیون دلاری

Morgan Freeman (3).jpg

رستگاری در شاوشنک - The Shawshank Redemption

این اثر یکی از بهترین فیلم های مورگان فریمن محسوب می‌شود که پس از اکران با تحسین فراوان منتقدان مواجه شد.

۱۹۹۵ - نامزد اسکار بازیگر نقش اول مرد برای فیلم رستگاری از شاوشنگ

Morgan Freeman (6).jpg

رانندگی برای خانم دیزی - Driving Miss Daisy

رانندگی برای خانم دیزی (Driving Miss Daisy) اثری به کارگردانی بروس برسفورد است که در لیست بهترین فیلم های مورگان فریمن جای می‌گیرد.

۱۹۹۰ - نامزد اسکار بازیگر نقش اول مرد برای فیلم رانندگی برای خانم دیزی

۱۹۹۰ - برنده خرس نقره‌ای جشنواره فیلم برلین بهترین گروه بازیگری برای فیلم رانندگی برای خانم دیزی همراه با جسیکا تندی

Morgan Freeman (9).jpg

مهارت شهرنشینی  Street Smart

فیلمی در ژانر مهیج محصول سال ۱۹۸۷ آمریکا، به کارگردانی جری شاتزبرگ و نقش آفرینی بازیگرانی چون کریستوفر ریو، مورگان فریمن (که نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد نیز شد) و کتی بیکر است.

۱۹۸۸ - نامزد اسکار بازیگر نقش مکمل مرد برای فیلم مهارت شهرنشینی

Morgan Freeman (4).jpg

هفت – Se7en

هفت (seven) را باید یکی دیگر از بهترین فیلم های مورگان فریمن محسوب کنیم که توسط دیوید فینچر کارگردانی و در سال 1995 اکران شد.

Morgan Freeman (1).jpg

الیمپوس سقوط کرده است - Olympus Has Fallen

الیمپوس سقوط کرده است را نیز می‌توان جزو بهترین فیلم های مورگان فریمن به‌حساب آورد.

Morgan Freeman (8).jpg

شکست‌ناپذیر – Invictus

شکست‌ناپذیر فیلمی به کارگردانی کلینت ایستوود است که بر پایه رمان‌های «بازی با دشمن: نلسن ماندلا» و « بازی که یک ملت را ساخت» تولید شده است. این اثر نیز یکی دیگر از بهترین فیلم های مورگان فریمن است که به‌واسطه بازی محشر گروه بازیگری‌اش بسیار مورد تحسین قرار گرفت.

Morgan Freeman (7).jpg

نابخشوده – Unforgiven

نابخشوده یکی دیگر از بهترین فیلم های مورگان فریمن محسوب می‌شود که توسط کلینت ایستوود کارگردانی شد و به موفقیت‌های زیادی دست پیدا کرد.

Morgan Freeman (10).jpg

رد – RED

رد (RED) فیلمی اکشن و کمدی به کارگردانی روبرت شونتکه است که با توجه به استقبال فراوان مخاطبان از آن، یکی دیگر از بهترین فیلم های مورگان فریمن محسوب می‌شود.

Morgan Freeman (5).jpg

فراموشی - Oblivion

فراموشی (Oblivion) فیلمی به کارگردانی جوزف کوشینسکی است که پس از اکران در سال 2013 در جلب نظر مخاطبین موفق عمل کرد. این فیلم یکی از بهترین فیلم های مورگان فریمن محسوب می‌شود که با استقبال زیاد طرفداران در گیشه روبه‌رو شد.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید