چهارشنبه, 30 مهر 1399 11:10

مجموعه «سریع و خشمگین» بعد از 20 سال حضور به انتهای مسیر می‌رسد

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
مجموعه «سریع و خشمگین» بعد از 20 سال حضور به انتهای مسیر می‌رسد مجموعه «سریع و خشمگین» بعد از 20 سال حضور به انتهای مسیر می‌رسد

سی و یک نما - مجموعه فیلم‌های «سریع و خشمگین» با ساخت فیلم یازدهم یعنی آخرین فیلم مجموعه، به کارگردانی جاستین لی به پایان می‌رسد.

 به گزارش سی و یک نما به نقل از ورایتی، بنا بر گفته جاستین لین کارگردان قسمت های سوم تا نهم، مجموعه فیلم‌های «سریع و خشمگین» دو فیلم دهم و یازدهم را نیز در راه خواهد داشت.

جاستین لین که فیلم‌های سوم، چهارم، پنجم، ششم و نهم این مجموعه را کارگردانی کرده برای کارگردانی دو فیلم نهایی این مجموعه که پر از صحنه‌های رانندگی است برمی‌گردد تا این مجموعه را پس از حضوری دو دهه‌ای در سینماها به پایان ببرد.

البته این به معنی پایان یافتن جهان سینمایی این مجموعه نیست و اسپین‌آف‌هایی برمبنای شخصیت‌ها و فضای کلی این مجموعه در کمپانی یونیورسال ادامه پیدا می‌کند.

اولین فیلم از اسپین‌آف‌های این مجموعه «سریع و خشمگین» ارایه می‌کند: هابز و شاو» بود که با بازی دواین جانسون و جیسون استتام ساخته شده و سال ۲۰۱۹ فروشی ۷۵۹ میلیون دلاری را ثبت کرد و از این میان تنها ۱۷۴ میلیون از فروش در آمریکای شمالی به دست آمد.

پرفروش‌ترین فیلم از مجموعه «سریع و خشمگین» فیلم «خشمگین ۷» در سال ۲۰۱۵ بود که ۱.۱۶ میلیارد دلار در سراسر جهان فروش کرد و بیشترین فروش را در چین با فروشی بیش از ۳۹۰ میلیون دلار کسب کرد. در آمریکا فروش این فیلم ۳۵۳ میلیون دلار بود.

جدیدترین فیلم از این مجموعه که با عنوان «اف ۹» از آن یاد شده قرار بود اوایل سال اکران شود اما یونیورسال آن را برای شیوع کرونا تا سال ۲۰۲۱ به تعویق انداخت.

اولین فیلم از این مجموعه سال ۲۰۰۱ با بازی پل واکر فقید و وین دیزل اکران شد.

جان سینگلتون فقید، جیمز وان و اف گری گری کارگردان‌های قسمت‌های دیگر این مجموعه بودند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید