شنبه, 15 آذر 1399 11:45

شرکت آمریکایی امتیاز پخش فیلم «خورشید» مجید مجیدی را خرید

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
شرکت آمریکایی امتیاز پخش فیلم «خورشید» مجید مجیدی را خرید شرکت آمریکایی امتیاز پخش فیلم «خورشید» مجید مجیدی را خرید

سی و یک نما - کمپانی «استرند ریلیزینگ» امتیاز پخش فیلم سینمایی «خورشید» به کارگردانی مجید مجیدی در آمریکا را خریداری کرد. این فیلم به عنوان فیلم منتخب ایران برای شرکت در رقابت بخش بین‌المللی اسکار ۲۰۲۱ معرفی شده است.

 به گزارش سی و یک نما به نقل از ورایتی، این فیلم که توسط شرکت «سلولوئید دریمز» متعلق به هنگامه پناهی در بازارهای بین‌المللی ارایه شده در فستیوال‌های جهانی با نظر مثبت منتقدان روبه‌رو و موفق به کسب جایزه مارچلو ماسترویانی بهترین بازیگر نوظهور برای بازی روح‌الله زمانی در نقش اصلی فیلم شده است.

این فیلم جایزه بهترین فیلم بلند را از جشنواره فیلم اجیال دوحه نیز کسب کرده است. تهیه کنندگی فیلم «خورشید» برعهده امیر بنان و مجید مجیدی بوده است.

هنگامه پناهی درباره توزیع این فیلم توسط «استرند ریلیزینگ» به همکاری مجدد با این شرکت اشاره کرد و گفت سابقه همکاری با این شرکت را دارند و شرکت آنها در توزیع فیلم «از راه دور» برنده شیر طلای ونیز ساخته لورنزو ویگاس که از سوی ونزوئلا به اسکار معرفی شد همکاری کرده بود.

وی همچنین یادآوری کرد که این شرکت پخش‌کننده فیلم نامزد اسکار «تصویر گمشده» ریتی پان و فیلم «فلیسیتی» الن گومز که به فهرست کوتاه راه یافتند و فیلم‌های دیگری چون «نیزار وحشی»، «عمو بونمی کسی که می‌تواند زندگی‌های گذشته‌اش را به یاد آورد»، «لبه بهشت»، «شوالیه» و «آدم» بوده است.

مارکوس هو رییس استرند ریلیزینگ نیز گفت: این شبیه یک تور دو فرانس است؛ اینکه بتوانی فیلمی که شبیه آثار دیکنز است را به نمایش درآوری. بسیار هیجان‌زده هستیم که می‌توانیم این فیلم را به مخاطبان آمریکایی ارایه کنیم.

مجیدی هم به ورایتی گفت بسیار افتخار می کند که مخاطبان آمریکایی و منتقدان به فیلم‌های قبلی وی پاسخ مثبت داده‌اند و بسیار هیجان زده است که فیلم جدیدش هم با نسل جدید سینماروهای آمریکایی به ویژه با مخاطبان جوان که علاقه خاصی برای بچه‌ها قایل هستند ارتباط برقرار می‌کند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید