معرفی فیلم

نقد فیلم و سریال

گزارش تصویری

اخبار سینمای ایران

سه شنبه, 29 آبان 1397 00:00

طرح‌هایی باورنکردنی مارتین اسکورسیزی در سن 11 سالگی از فیلم خیالی‌اش «شهر ابدی»

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سی و یک نما- امروز تمام دنیا «مارتین ارکورسیزی» را به عنوان کارگردان فیلم‌هایی چون «گاو خشمگین»، «راننده تاکسی»، «رفقای خوب»، «هوگو»، «گرگ وال استریت» و فیلم برنده اسکار «رفتگان» می‌شناسد، اما این چهره سرشناس سینمایی در سن 11 سالگی تصاویری (استوری بورد)خیره کننده از فیلم آینده‌اش ترسیم کرده بود که حاکی از نبوغ سینمایی وی از همان دوران کودکی است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، این طرح ها که به زعم کارشناسان هنری برای فردی 11 ساله فوق‌العاده است، مربوط به فیلمی با عنوان «شهر ابدی» یک فیلم حماسی و تخیلی رومی است و نکته جالب این‌جاست که اسکورسیزی حتی بازیگران این فیلم را نیز انتخاب کرده بوده است: «مارلون براندو»، «ریچارد برتون»، «ویرجینیا مایو» و «الگ گینس».

اسکورسیزی 11 ساله نام خود را نیز به عنوان کارگردان و تهیه کننده نیز با قلم درشت آورده است که بیانگر از علاقه و عشق او به سینما از سنین کودکی است.

طراحی‌های اسکورسیزی در 11 سالگی

در بسیاری از رده‌بندی‌های سینمایی اسکورسیزی را به‌عنوان بهترین کارگردان زنده و معاصر دنیا پس از جنگ جهانی دوم و یکی از سه کارگردان برتر تاریخ سینما می‌دانند. فیلم‌سازی که پس از گذشت نزدیک به چهار دهه، همچنان نامی بزرگ، مطرح و مهم در عرصه کارگردانی سینما است که اکران هر فیلم جدیدش را اتفاق مهم سینمایی می‌دانند و مورد ستایش منتقدین قرار می‌گیرد.

گستردگی و قدرت دانش سینمایی اسکورسیزی را که به "دایره‌المعارف متحرک سینمایی" تشبیه شده است همیشه ستودنی بوده و او را از مهم‌ترین فیلم‌سازان آمریکایی در سطح دنیا می‌دانند که عشق و علاقه فراوان و دیوانه‌وارش به سینما همواره زبانزد بوده است؛ تا جایی که کسی نیست که نداند سینما مترادف است با نام یکی از مهم‌ترین عشاقش یعنی "مارتین اسکورسیزی".

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

امارگیر وبلاگامارگیر سایتتقویم و ساعت
مشاهده آمار وبسایت