دوشنبه, 30 خرداد 1401 14:13

فیلمنامه‌نویس "عزیز میلیون دلاری"، "تصادف" و برنده ۲ اسکار به جرم آزار جنسی دستگیر شد

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
فیلمنامه‌نویس "عزیز میلیون دلاری"، "تصادف" و برنده ۲ اسکار به جرم آزار جنسی دستگیر شد فیلمنامه‌نویس "عزیز میلیون دلاری"، "تصادف" و برنده ۲ اسکار به جرم آزار جنسی دستگیر شد

سی و یک نما - پل هگیس، فیلمنامه نویس و کارگردان کانادایی برنده اسکار، به اتهام تجاوز جنسی و صدمات شدید به زنی ناشناس، در اوستونی، جنوب ایتالیا دستگیر شد.

بر اساس گزارش های متعدد مطبوعات ایتالیایی و یادداشتی از دادستان عمومی شهر مجاور بریندیزی، هگیس متهم است که یک زن جوان "خارجی" یعنی غیر ایتالیایی را مجبور به آمیزش جنسی در طی دو روز در اوستونی کرده است. او قرار بود در این شهر چندین کلاس کارشناسی ارشد را در جشنواره آلورا برگزار کند، رویداد سینمایی جدیدی که توسط سیلویا بیزیو، روزنامه‌نگار ایتالیایی مستقر در لس آنجلس و سول کوستالس دولتون، منتقد هنری اسپانیایی راه‌اندازی شده و قرار است از 21 ژوئن تا 26 ژوئن در اوستونی برگزار شود.

پریا چادری، وکیل شخصی هگیس در بیانیه ای گفت: «طبق قوانین ایتالیا، من نمی توانم در مورد شواهد بحث کنم. با این حال، من مطمئنم که تمام اتهامات علیه آقای هگیس رد خواهد شد. او کاملاً بی گناه است و مایل است به طور کامل با مقامات همکاری کند تا حقیقت به سرعت آشکار شود.»

جشنواره آلورا نیز در بیانیه ای اعلام کرد که آنها "با ناامیدی و شوک از این خبر که پل هگیس به اتهام خشونت در بازداشت است مطلع شده اند."

مدیران جشنواره «فوراً اقدام به حذف هرگونه مشارکت هگیس در این رویداد کردند» و «در عین حال، با زن درگیر اعلام همبستگی کامل می‌کنند.»

بر اساس گزارش پلیس ایتالیا، قربانی مظنون پس از تعرض توسط هگیس به فرودگاه پاپولا کاساله در بریندیزی منتقل شد و صبح جمعه با وجود "شرایط جسمی و روانی نامطمئن" در آنجا تحت مراقبت قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، قربانی تجاوز جنسی، در فرودگاه، توسط کارکنان فرودگاه و پلیس مرزی به بیمارستانی در بریندیزی انتقال یافت و در آنجا "پروتکل صورتی" ایتالیا مربوط به قربانیان تجاوز جنسی روی او اجرا شد.

هاگیس، نویسنده فیلم «عزیز میلیون دلاری» و نویسنده و کارگردان فیلم «تصادف» که برای هر دوی آنها برنده جایزه اسکار شده است، در سال 2018 توسط هالی بریست، روزنامه نگار، که مدعی شده پس از نمایش اول در سال 2013 با خشونت به او تجاوز شده است، مورد شکایت قرار گرفت. این شکایت باعث شد که سه زن دیگر اتهامات سوء رفتار جنسی خود را علیه هگیس مطرح کنند، که به شدت این ادعاها را رد کرده است. به دلیل کرونا، این محاکمه هنوز در حال تعلیق است.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید