چهارشنبه, 14 مهر 1400 13:54

«مادران موازی» پدرو آلمودوار به اسکار نمی‌رود | «دست خدا» سورنتینو و «قهرمان» فرهادی با یک فیلم کمدی رقابت می‌کنند

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
«مادران موازی» پدرو آلمودوار به اسکار نمی‌رود | «دست خدا» سورنتینو و «قهرمان» فرهادی با یک فیلم کمدی رقابت می‌کنند «مادران موازی» پدرو آلمودوار به اسکار نمی‌رود | «دست خدا» سورنتینو و «قهرمان» فرهادی با یک فیلم کمدی رقابت می‌کنند

سی و یک نما – آکادمی فیلم اسپانیا شوک بزرگی به اسکار امسال وارد کرد. «مادران موازی» آخرین ساخته پدرو آلمودوار به عنوان نماینده اسپانیا در اسکار شرکت نمی کند و به جای آن فیلم کمدی «رییس خوب» ساخته فرناندو لئون دی آرانوا با بازی خاویر باردم از طرف این کشور در بخش اسکار بین الملل دوره نود و چهارم حضور خواهد داشت.

فیلم «مادران موازی» آخرین ساخته پدرو آلمودوار از رقابت های اسکار بین الملل دوره نود و چهارم بازماند. این فیلم در جشنواره فیلم ونیز به نمایش در آمد و بیشترین تحسینی که از این فیلم شد مربوط به بازی درخشان پنه لوپه کروز در این فیلم بود. احتمالا علت این تصمیم آکادمی فیلم اسپانیا نیز در این جهت بوده و عدم موفقیت کامل فیلم آلمادوار در ونیز دلیلی برای معرفی نکردن این فیلم به عنوان نماینده اسپانیا در اسکار امسال باشد.

«مادران موازی» پدرو آلمودوار یک رقیب جدی برای فیلم «رییس خوب» بود و همچنین از این فیلم در کنار فیلم های «دست خدا» پائولو سورنتینو و «قهرمان» فرهادی به عنوان مهم ترین شانس های بخش اسکار بین الملل یاد می شد، ولی با شوک اعلام فیلم کمدی «رییس خوب» از اسپانیا این شانس از بین رفت. البته هنوز کشورهای ایران و ایتالیا نیز نماینده های خود را به آکادمی معرفی نکرده اند.

فیلم کمدی «رییس خوب» داستان رییس یک کارخانه است که برای به دست آوردن یک جایزه، تلاش می کند تا مشکلات کارکنان خود را حل کند.

داستان فیلم «مادران موازی» در مورد سه مادر با بازی کروز، «میلنا اسمیت» و «آیتانا سانچز خیخون» است. جزئیات بیشتری در مورد قصه فاش نشده اما آلمودوار از سال‌ها قبل بر روی فیلمنامه این فیلم کار کرده بود و سرانجام در حین پاندمی موفق شد آن را به اتمام برساند.

نود و چهارمین دوره اسکار روز ۲۷ مارس ۲۰۲۲ برگزار می شود.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید