شنبه, 01 مهر 1396 03:30

معرفی دو اقتباس از قتل در قطار سریع‌السیر شرق به روایت سیدنی لومت و کنت برانا+عکس

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
معرفی دو اقتباس از قتل در قطار سریع‌السیر شرق به روایت سیدنی لومت و کنت برانا+عکس معرفی دو اقتباس از قتل در قطار سریع‌السیر شرق به روایت سیدنی لومت و کنت برانا

سی و یک نما – "قتل در قطار سریع السیر شرق" یکی از معروف ترین و بهترین داستانهای "آگاتا کریستی" با قهرمان بلژیکی او "هرکول پوآرو" است که چندین باردر قالب فیلم های سینمائی و یا فصلی از سریال هرکول پوآرو به تصویر کشیده شده است که معروف ترین آنها ساخته سیدنی لومت (1974)و کنت برانا(2017) است. از ویژگی هر دو این ساخته ها حضور تعداد زیادی از بهترین بازیگران هالیوود است که هر یک به تنهائی می توانند موفقیت فیلمی را تضمین کنند.

قتل در قطار سریع‌السیر شرق( Murder on the Orient Express)به کارگردانی سیدنی لومت محصول 1974که پل دن فیلمنامه نویس انگلیسی از روی رمان پلیسی – جنائی آگاتا کریستی نوشته است که آلبرت فینی در نقش هرکول پوآرو به همراه لورن باکال ، اینگرید برگمن ،ژاکلین بیسه ، مایکل یورک ، ژان-پیر کسل ، شان کانری ،جان گیلگد ، وندی هیلر ،ریچل رابرتس ، آنتونی پرکینز، ریچارد ویدمارک ، ونسا ردگریو، کالین بلکلی ، مارتین بالزام ، جرج کولوریس ،دنیس کیلی در آن حضور دارند.

 

_در_قطار74_قسمت_دو.png
داستان این فیلم قتل یک سرمایه دار معروف است که در قطاری سریع‌السیر اتفاق می افتد.او پیش از مرگ به پوآرو می گوید که جانش در خطر است و از او می خواهد در طول سفر از او مراقبت کند. قطار در بین راه در برف های صربستان محاصره می شود و تمام ماجرای کشف معما ی قتل درهمین زمان توقف قطار صورت می گیرد. قتلی که هرکول پوآرو متوجه می شود تمامی مسافران قطار هر کدام بنا به شواهدی می توانند قاتل باشند و به نوعی مقتول را می شناخته اند.

 

_سریع_السیر1974_قسمت1.png
این فیلم برنده اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن (اینگرید برگمن) و کاندیدای 5اسکار دیگر (کاندیدای اسکار بهترین موسیقی-کاندیدای اسکار بهترین طراحی لباس-کاندیدای اسکار بهترین فیلمبرداری-کاندیدای اسکار بهترین فیلمنامه-کاندیدای اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد آلبر فینی ) در سال 1975 شد.

 

 

_سریع_السیر2017قسمت_دوم.pngو اینک کنت برانا، بازیگر و کارگردان انگلیسی اقتباس تازه ای از این فیلم ساخته که با دیدن انونس و تریلر فیلم می توان انتظار داشت که به زودی گیشه ها را به خود اختصاص خواهد داد. کنت برانا در این فیلم علاوه بر کارگردانی و تهیه کنندگی بازیگر نقش هرکول پوآرو نیز هست.
نسخه جدید «قتل در قطار سریع‌السیر شرق» محصول کمپانی فاکس است و  کنت برانا، ریدلی اسکات، سایمن کینبرگ و مارک گوردون آن را تهیه می‌کنند.

 

_سریع_السیر2017.png

در این فیلم ستارگانی چون کنت برانا ،جانی دپ ،دیسی ریدلی ، میشل فایفر، جودی دنچ ، مایکل پنیا ،میراندا ریسون و پنه لوپه کروز حضور دارند.

گفتنی است که معروف ترین بازیگر نقش هرکول پوآرو دیوید ساشه (دیوید ساچت) است

 

landscape_uktv-murder-on-the-orient-express.jpg

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید