جمعه, 06 فروردين 1400 14:00

معرفی فیلم «آهنگ میستی را برایم بنواز» به بهانه درگذشت جسیکا والتر

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
معرفی فیلم «آهنگ میستی را برایم بنواز» به بهانه درگذشت جسیکا والتر معرفی فیلم «آهنگ میستی را برایم بنواز» به بهانه درگذشت جسیکا والتر

سی و یک نما - فیلم «آهنگ میستی را برایم بنواز» اولین تجربه کارگردانی کلینت ایستوود و محصول سال ۱۹۷۱ است که یک بازیگر زن درخشان نیز داشت و او جسیکا والتر، بازیگر آمریکیی بود که از سال ۱۹۶۲ میلادی تا هنگام مرگ (۲۴ مارس ۲۰۲۱) مشغول فعالیت بود.

 فیلم «آهنگ میستی را برایم بنواز» (Play Misty for Me‎) نخستین تجربه کارگردانی ایستوود پس از هفده سال بازیگری در آثار کارگردانان مختلف (مثل و سترن‌های اسپاگتی سرجولئونه و آثار پلیسی دان سیگل - که در این فیلمِ شاگردش در نقش یک متصدی نوش‌گاه، حضور کوتاهی دارد) شروع قابل قبولی بود.

تمام تأثیرگذاری فیلم در گروه این نکته است تا تماشاگر را به این باور برساند که از دختر هر کاری ممکن است سر بزند، و از این نظر تا حد زیادی موفق است و این را بیشتر مدیون بازی باورکردنی جسیکا والتر است. اگر هدف ایستوود تنها درگیر کردن تماشاگر، ترساندنش و ایجاد اضطرابی نقش گیر بوده باشد، باید گفت که موفق شده است.

jessica-walter-play-misty-for-me.jpg

یک دختر (با بازی جسیکا والتر) هر شب به ایستگاه رادیوئی محلی تلفن می‌زند و از مجری برنامه، «دیو گارلند» (با بازی کلینت ایستوود) می‌خواهد تا قطعه موسیقی «میستی» را برایش پخش کند و مجری هم بعضی شب‌ها این کار را می‌کند. شبی مجری در کافه‌ای با دختری به‌نام «اِوولین» آشنا می‌شود که به‌زودی معلوم می‌شود همان علاقه‌مندِ «میستی» است. با پیشرفت رابطه این دو کم‌کم نشانه‌های عدم تعادل روانی و حسادتی هیستریک در دختر پدیدار می‌شود که با ورود محبوبه سابق مرد به اوج می‌رسد، تا جائی که تصمیم می‌گیرد مرد را بکشد. 

اوولین دیو را همه جا ساقط می کند، ناهار تجاری خود را خراب می کند، به خدمتکارش حمله می کند، خانه و تمام وسایلش را مثله می کند و سرانجام تهدید می کند دوست دخترش توبی ویلیامز (با بازی دونا میلز) را قصابی خواهد کرد. شما هرگز قادر به شنیدن آن آهنگ نخواهید بود بدون اینکه پیشتر شانه های خود را نگاه کنید.

play-misty-for-me-movie.jpg

«جسیکا والتر» بازیگری که در کارنامه بازیگریش جایزه امی را دارد بعد از پنج دهه فعالیت در عرصه‌ی بازیگری، چهارشنبه ۲۴ مارس در سن ۸۰ سالگی درگذشت. والتر در دوران بازیگری خود عناوین متنوعی از «آهنگ میستی را برایم بنواز» (Play Misty for Me) «کلینت ایستوود» گرفته تا «خیابان‌های سان‌فرانسیسکو» (Streets of San Francisco) را به جا گذاشت. جسیکا والتر برای بازی در نقش «لوسیل بلوث» در سریال «پرورش شکست‌خورده» (Arrested Development) نامزدی امی و «اتحادیه بازیگران» را دریافت کرد.

Jessica Walter Play Misty for Me‎.jpg

جسیکا والتر برای بازی در اسپین‌آف «ایمی پرنتیس» (Amy Prentiss) در اواسط دهه‌ی ۱۹۷۰ در نقش یک کارآگاه پلیس اهل سان‌فرانسیسکو برنده‌ی امی شد. او در سریال انیمیشن «آرچر» (Archer) نیز به جای شخصیت «مالوری» صداپیشگی کرده بود.

جسیکا والتر دومین نائب رئیس ملی «اتحادیه بازیگران» آمریکا بود و به مدت دو دهه به عنوان یکی از اعضای هیأت مدیره اتحادیه برگزیده شد. او بازیگری را از زادگاهش نیویورک سیتی آغاز کرد و در چندین نمایش برادوی از جمله «شایعه» (Rumors) «نیل سایمون» ظاهر شد.

Jessica Walter.jpg

بسیاری از بازیگرانی که با وی همکار بودند در شبکه‌های اجتماعی به او ادای احترام کرده‌اند. «تونی هیل» همبازی والتر در سریال «پرورش شکست‌خورده» می‌نویسد: «او یک شخصیت قدرتمند بود و استعداد و تجربه‌اش بی‌مانند. روحت قرین آرامش ماما بلوث.»

«امبر نش» صداپیشه «آرچر» می‌نویسد: «بسیار خوشبخت بودم که فرصت همکاری با جسیکا را داشتم و او را می‌شناختم. او یکی از بهترین بازیگران ما بود. لحظه‌ای درنگ می‌کرد و بعد با خنده‌دارترین چیزی که به عمرتان شنیده بودید ما را از خود بی‌خود می‌کرد. از جسیکا درس‌های زیادی آموختم. قطعاً یک زن درجه یک بود.»

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید