معرفی فیلم

نقد فیلم و سریال

گزارش تصویری

اخبار سینمای ایران

شنبه, 05 مرداد 1398 22:55

معرفی فیلم «جوآن سرخ» Red Joan / جاسوسی که مرا دوست داشت

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
معرفی فیلم «جوآن سرخ» Red Joan / جاسوسی که مرا دوست داشت معرفی فیلم «جوآن سرخ» Red Joan / جاسوسی که مرا دوست داشت

هما گویا/سی و یک نما – جوآن کهنسال در حیاط خانه مشغول رسیدگی به درختچه ی مورد علاقه اش است و فیلم با همین نما و موسیقی تاثیرگزار شروع می شود و ما را به دیدن فیلم دعوت می کند

با سکانس بعدی اورا می بینیم که خبری را در روزنامه ی صبح می بیند. مرگ مردی که معلوم شده جاسوس شوروی سابق در بریتانیا بوده است. زنگ خانه به صدا در می آید و پلیس امنیتی برای جوآن تفهیم اتهام می کند که مدارکی به دست آمده که نشان می دهد، وی به مدت چهل سال و از زمان جنگ جهانی دوم، جاسوس شوروی بوده است.
بازجویی از جوآن سرخ (سرخ کنایه ای به شوروی سابق است) شروع می شود و ما (با بازی خوب «جودی دنچ» هشتاد و چهارساله و برنده ی اسکار) به گذشته ی جوآن می رویم و دختر جوانی را می بینیم که در رشته فیزیک تحصیل می کند .

 

معرفی فیلم-معرفی فیلم جوآن سرخ Red Joan


«جوآن سرخ» بر اساس رمانی به همین نام ساخته شده است. داستان واقعی زندگی ملته نوروود بریتانیایی که 40 سال به طور مخفیانه برای KGB کار کرده، اما سال ها پس از بازنشستگی، اسرار وی فاش شده است.

سونیای کمونیست، دانشجوی سال سوم دانشکده با حیله خود را به جوآن سال اولی نزدیک می کند و او را به جلسات حزب کمونیست کارگری می کشاند و جوآن در آنجا با لئو پسر عموی سونیا آشنا می شود و به او دل می بندد.

 

معرفی فیلم-معرفی فیلم جوآن سرخ Red Joan


جوآن (سوفی کوکسون)در بخش فوق سری پایگاه تحقیقات اتمی بریتانیا مشغول به کار می شود (روایتی بسیار الکن که چطور یک فارغ التحصیل معمولی رشته فیزیک توانسته تا این درجه پیشرفت داشته باشد و حتی در مورد شکافتن اتم فرضیه ارائه دهد و در سری ترین جلسات شرکت داشته باشد)
لئو (تام هیوز) جوآن را متقاعد می‌ کند، بمب اتمی که او مشغول کار روی آن است، می تواند موجب مرگ میلیون ها انسان شود و بهتر است تا با انتقال اطلاعات به شوروی، کاری کنیم تا توانایی هسته ای در دنیا یکسان توزیع شود تا هیچ قدرتی جرات استفاده از آن را نداشته باشند.
پس از بمباران شیمیایی هیروشیما و ناکازاکی، جوآن به باورهای لئو و سونیا بیشتر نزدیک می شود و اطلاعات سری بریتانیا را به لئو می رساند.

در حالی که جوآن متوجه شده برای لئو ارزشی جز رسیدن به اهداف جاسوسی اش ندارد، حس متقابلی به رییس خود پروفسور ماکس دیویس ( استفان کمبل مور ) که متاهل است پیدا می کند و....

 

معرفی فیلم-معرفی فیلم جوآن سرخ Red Joan

 

جوان سرخ به کارگردانی «ترور نون» یکی از فیلم های خوش ساخت سال ۲۰۱۸ است که به نظر کاملا سفارشی، محتاطانه است که در روایت قصه به هیچ عنوان ما را قانع نمی کند تا با شخصیت های آن ارتباط بگیریم. یعنی در حقیقت تنها شخصیت هایی که در فیلم قابل حس هستند دو کارآکتر فرعی سونیا و نیک (پسر جوآن ) است اما از نظر تصویری فیلمی خوش ساخت محسوب می شود که به عنوان یک درام عاشقانه ی جاسوسی که برگرفته از داستانی واقعی است می تواند ارزش دیدن داشته باشد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

امارگیر وبلاگامارگیر سایتتقویم و ساعت
مشاهده آمار وبسایت