چهارشنبه, 23 مهر 1393 14:39

معرفی فیلم سینمایی "آقای ترنر" (Mr. Turner) / بیست و پنج سال پایانی زندگی نقاش بزرگ بریتانیایی

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
بیست و پنج سال پایانی زندگی نقاش بزرگ بریتانیایی بیست و پنج سال پایانی زندگی نقاش بزرگ بریتانیایی معرفی فیلم سینمایی "آقای ترنر" (Mr. Turner)

سی و یک نما- فیلم سینمایی "آقای ترنر" (Mr. Turner) روایت زندگی نقاش معروف انگلیسی به کارگردانی "مایک لی" است که 31 اکتبر 2014 (نهم آبان 1393) اکران خواهد شد.

فیلم درام و بیوگرافی "آقای ترنر" به کارگردانی و نویسندگی "مایک لی" محصول انگلستان است که بیست و پنج سال پایانی زندگی و فعالیت های هنری نقاش بزرگ بریتانیایی به نام "جی. ام. ویلیام ترنر" (1775-1851) را روایت می کند. ویلیام ترنر بیشتر به‌خاطر منظره‌های رنگ روغن خود مشهور است اما وی همچنین از بزرگ‌ترین استادان نقاشی منظره آبرنگ بریتانیا می‌باشد. او به «نقاش نور» شهرت یافته‌است و آثارش سرآغازی رمانتیک برای دریافتگری بود.

Mr._Turner_31nama_1.jpg

داستان فیلم در سال ۱۸۲۶ اتفاق می افتد که ترنر ۵۱ ساله می شود و قدم در سربالایی زندگی می گذارد. او در یک کارگاه در خانه ی امروزی خود در لندن کار می کند، جایی که مستخدمه اش هانا و پدر پیرش ویلیام بزرگ اوضاع را مرتب می کنند.

نقش آقای ترنر را «تیموتی اسپال» بازی می کند. پال جیسون در نقش هانا مستخدم و دوروتی اتکینسون در نقش پدر ویلیام در فیلم بازی کرده اند. و فیلم را نایکی پوپ فیلمبرداری کرده است.

Mr._Turner_31nama_2.jpg

به گفته مایک لی این اثر وی به فیلمهای قبلی اش همانند است با این تفاوت که برای ساخت این فیلم، ساعتها تحقیق درباره زندگی این هنرمند بریتانیایی و تکنیک نقاشی وی تحقیق کرده است.

مایک لی می گوید: «می توانید همه کتابهای دنیا را بخوانید، یک میلیون سال به تحقیق بپردازید، غیر ممکن است همه اینها جلوی دوربین قرار گیرد. خود ویلیام ترنر جلوی دوربین نخواهد بود. به هر حال، باید شخصیت پردازی کنید و خون و روح تازه ای به شخصیت بدمید.»

ترنر به طبقه کارگری تعلق داشته و دلبستگی زیادی به پدر خود دارد. پس از مرگ پدر، او گوشه عزلت می گزیند. علیرغم دارا بودن هوشی سرشار وی در مواردی مشکلاتی برای ابراز عقیده دارد.

تیموتی اسپال، درباره بازی در نقش ویلیام ترنر می گوید: «این روشنفکر بسیار احساساتی، حرفهای زیادی برای گفتن داشت اما هرگز آنها را بیان نکرد و همه را در گلوی خود حبس کرد.»

Mr._Turner_31nama_3.jpg

جوزف مالورد ویلیام ترنر، (زاده ۲۳ آوریل ۱۷۷۵ - درگذشته ۱۹ دسامبر ۱۸۵۱‍) یک منظره‌پرداز رمانتیک بریتانیایی بود که علاوه بر نقاشی در زمینهٔ چاپ نیز فعالیت داشت. ترنر در زمان حیات خود چهره‌ای جدل‌برانگیز محسوب می‌شد، اما اکنون از او به‌عنوان هنرمندی یاد می‌شود که نقاشی منظره را به درجه‌ای ترفیع داده‌است تا رقیبی برای نقاشی تاریخی باشد.

اگرچه استعدا ترنر خیلی زود در زندگی اش شناخته شد.استقلال مالی به او اجازه داد تا به آسانی به ابداع و نوآوری بپردازد. کار های بالغ او را می توان با استفاده ی او از پالت های رنگی و استفاده ی او از رنگ برای ایجاد فضا های وسیع، توصیف کرد. به استناد به تاریخ هنر مصور دیوید پاپر، کار های آخر او به عنوان پازل هایی خارق العاده نامیده می شدند. با این حال او هنوز به عنوان نابغه ی هنری به حساب می آمد.

تصاویری از فیلم سینمایی "آقای ترنر" را در ادامه می بینید:

Mr._Turner_31nama_4.jpg

Mr._Turner_31nama_5.jpg

Mr._Turner_31nama_6.jpg

Mr._Turner_31nama_7.jpg

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید