معرفی فیلم

نقد فیلم و سریال

گزارش تصویری

اخبار سینمای ایران

یکشنبه, 12 مرداد 1393 15:08

معرفی فیلم سینمایی درون جنگل / قصه ها و شخصیت های برادران گریم در یک فیلم

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

سی و یک نما- فیلم سینمایی موزیکال، تخیلی و درام  "درون جنگل" (Into The Woods) آخرین ساخته "راب مارشال" (Rob Marshall) است که محصول کمپانی والت دیزنی بوده و در 25 دسامبر 2014 اکران خواهد شد.

راب مارشال، جان دلوسا و مارس پلات تهیه کننده های این فیلم هستند و جیمز لاپین فیلمنامه آن را نوشته است. مریل استریپ، امی بلونت، جیمز کوردن، آنا کندریک، کریس پین، جانی دپ و تراسی اولمن به ایفای نقش پرداخته اند.

این فیلم برگرفته از کتاب افسانه های برادران گریم است که در رنگ و تصویر پیچ و تاب های مدرن را به خود گرفته است. فیلم "درون جنگل" داستان زن و شوهری نانوا را به تصویر میکشد که به درون جنگلی مرموز وارد می شوند و در آنجا با شخصیت هایی مانند «راپونزل»، «سیندرلا» و «شنل قرمزی» برخورد می کنند. جمع شدن همه این شخصیت های معروف در یک قصه این فیلم که هر کدام برای خود قصه ای مجزا دارند در یک قصه واحد در فیلم سینمایی "درون جنگل" نکته حائز اهمیتی است که باید منتظر بود و دید که کارگردان توانسته پیوند داستانی و سینمایی خوبی از آنها در آورد یا نه.

قصه ها و افسانه های برادران گریم با ترجمه "حسن اکبریان طبری" در سال 1387 با تعداد صفحات 1342 توسط نشر هرمس چاپ شده است

قصه های برادران گریم دریچه ای از دنیای سحر و جادو و پریان را بر روی خواننده باز می کند. از جمله قصه های مشهور این مجموعه "سیندرلا" و "رامپل استیلت اسکین" است. برخی از قصه ها دارای ماهیتی چند گانه است مانند "گور مرد ثروتمند" که آمیزه ای از تخیل و دین است. برخی دیگر ترسناک است مانند قصه "داماد جنایتکار".

در بعضی جانوران سخن می گویند مانند قصه "گربه ای که با یک موش عروسی کرد" و بسیار قصه های دیگر و یا در قصه "ساقه نی، تکه ذغال و دانه لوبیا" اشیأ می توانند حرکت کنند و بخشی دیگر از قصه ها به هزل آمیخته است مانند قصه های "گرتل هوشیار" و "افسانه سرزمین شلورافن" و اما گروهی دیگر از قصه ها مانند "دختران زن بیوه" جوانان را به نیکی و فضیلت دعوت می کند. همه این آثار در قرن نوزدهم توسط دو برادر به نام های یاکوب و ویلهلم گریم در حوزه فرهنگ آلمان گرد آوری شده است. این اثر شامل ۲۱۱ قصه است که هم به شکل بلند خوانی برای کودکان و هم به عنوان مرجع برای جوانان و بزرگسالان مناسب است. 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

امارگیر وبلاگامارگیر سایتتقویم و ساعت
مشاهده آمار وبسایت