پنج شنبه, 07 فروردين 1399 01:53

معرفی فیلم The Report (گزارش) محصول 2019 / FBI علیه CIA

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
 فیلم The Report  گزارش محصول 2019 فیلم The Report گزارش محصول 2019

سی و یک نما – در دوران ریاست جمهوری جرج بوش پسر و بعد از حادثه ی یازده سپتامبر، سازمان سی آی ای (CIA) ، افراد بازداشت شده را با روش های جدید و به شدت خشونت بار روحی و جسمی شکنجه می کرد تا از آنها اعتراف بگیرد.

در فیلم The Reportبه نویسندگی و کارگردان اسکات زی برنز (Scott Z. Burns) که برگرفته از یک داستان واقعی است، پشت پرده ی تکنیک های بازجویی پیشرفته ی CIA به چالش کشیده و از این جنایت پرده برداری می شود. از یک طرف سازمان سیا که عقیده دارد با همین روش شکنجه توانسته به مهره های اصلی "القاعده" دسترسی پیدا کند و با اعتراف بازداشت شده ها بتواند "بن لادن" را از پای درآورد و از طرف دیگر یک سناتور آمریکایی، افسر جوان و تازه کاری را در اف بی آی استخدام می کند تا به اتفاق گروه کوچکی که تشکیل می دهد مدارکی جمع آوری کند که نشان میدهد این تکنولوژی جدید شکنجه نقش قابل ملاحظه ای در اعتراف ها ندارد و فقط موجب می شود تا انسانیت سیاستمداران و پلیس آمریکا زیر سوال برود و در حقیقت حرکتی خلاف حقوق بشر است.

 

معرفی فیلم The Report گزارش

 

ما به اتفاق دن جونز (با بازی آدام درایور) افسری که در باره ی وقایع سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۴ تحقیق می کند، ماجرا را دنبال می کنیم. جونزبه مدت پنج سال در یک زیرزمین با حمایت سناتور دایان فاین اشتاین (با بازی انت بنینگ ) سرپرست کمیته ی جاسوسی مجلس سنا، گزارشی درباره ی برنامه ی بازجویی پیشرفته ی CIA جمع آوری میکند چرا که تمام فایل گزارش ها توسط سی آی ای از بین رفته است . زمانی که جونز و تیمش مدارک مهمی در این رابطه به دست می آورند، با موانع جدیدی روبرو می شوند که حاصل تغییردولت و قدرت های سیاسی به همراه نگاه جدید آنها برای رسیدن به اهدافی متفاوت است و ....

 

معرفی فیلم The Report گزارش

 

کارگردان فیلم "گزارش" تمام حقایق را به تدریج در اختیار ما می گذارد تا جایی که انگار بیننده، یکی از افراد تیم جونز است که دارد روی این پرونده کار می کند.

ضمن اینکه تیتراژ و پوسترمتفاوت فیلم، گویای فیلمی متفاوت است

در دوران "قرنطینه" پیشنهاد می کنیم که تماشای این فیلم خوب را از دست ندهید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید