چهارشنبه, 02 آذر 1401 20:31

گری اولدمن برنده اسکار نقش چرچیل از دنیای بازیگری خداحافظی کرد

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
گری اولدمن برنده اسکار نقش چرچیل از دنیای بازیگری خداحافظی کرد گری اولدمن برنده اسکار نقش چرچیل از دنیای بازیگری خداحافظی کرد

سی و یک نما - خداحافظی گری اولدمن در اوج توانمندی و محبوبیت خبر خوشی برای طرفداران بازی های خوب و متفاوت نیست. برای مثال نقش منفی که در فیلم لئون (حرفه ای) به خوبی ایفا کرد یا حضورش در مجموعه فیلم های هری پاتر و درخشش او با گریمی سنگین در نقش وینستون چرچیل در تاریکترین لحظات و یا این اواخر در فیلم منک. او در آستانه ۶۵ سالگی است و همسر سابق اُما تورمن. وی داری ۳ فرزند و دو نوه است.

گری اولدمن برنده اسکار، از دنیای بازیگری خداحافظی می کند در حالی که سه بار نامزد جایزه اسکار شده و یکی از پردرآمدترین بازیگران تاریخ سینماست.

ستاره بریتانیایی سه گانه «بتمن» کریستوفر نولان و فرانچایز طولانی مدت «هری پاتر» که آخرین پروژه اش بازی در فصل اول سریال «اسب های آرام» (Slow Horses) اپل تی وی پلاس است اعلام کرده است بعد از در فصل دوم و پایان این سریال از بازیگری کناره گیری خواهد کرد.

اولدمن به تایمز لندن گفت:

من یک حرفه غبطه‌انگیز داشته‌ام، اما حرفه‌ها رو به افول هستند، و کارهای دیگری بیرون از دنیای بازیگری برایم جالب است که می خواهم آنها را تجربه کنم. وقتی جوان هستید، فکر می کنید که می توانید همه آن کارها را انجام دهید – مثلا خواندن حتی یک کتاب – اما سال ها می گذرد و به آنها نمی رسید.

من سال آینده ۶۵ ساله می شوم و ۷۰ سالگی ام نزدیک است. من نمی‌خواهم در ۸۰ سالگی فعال باشم. بسیار خوشحال و مفتخر خواهم بود که در نقش جکسون لمب [شخصیت اولدمن در اسب‌های آرام] از بازیگری بیرون بروم – و آن را قطع کنم.»

خوشبختانه طرفداران اولدمن تا مدتی می توانند او را ببینند. او برای دو فصل دیگر از اسب‌های آرام قرارداد بسته است، که در آن سریال او نقش جاسوسی به اسم جکسون لمب را بازی می کند که رئیس خانه تخیلی به نام «خانه لجن زار» است که محلی برای مأموران رسوا و بدنام سازمان جاسوسی هستند، محلی که آنها را به امید بازنشستگی می فرستند ولی آنها خاموش نمی نشینند و در کارشان را ادامه می دهند.

اسب‌های آرام بر اساس کتاب‌های پرفروش میک هرون ساخته شده و پس از پخش فصل اول یکی از تحسین‌شده‌ترین نمایش‌های اپل است.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید