چهارشنبه, 23 اسفند 1402 20:18

۱۰ اسکار کلاسیک که بر خلاف انتظار بود / به بهانه‌ی اسکار غافلگیرکننده اما استون

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
۱۰ اسکارکلاسیک که بر خلاف انتظار بود / به بهانه‌ی اسکار غافلگیرکننده اما استون ۱۰ اسکارکلاسیک که بر خلاف انتظار بود / به بهانه‌ی اسکار غافلگیرکننده اما استون سی و یک نما

سی و یک نما - اسکاری که یکشنبه به شایستگی از آنِ اما استون شد، بهانه‌ای است تا نگاهی داشته باشیم به اسکارهای کلاسیک غافلگیر کننده‌ای که البته بعضی از آنها اشتباه بوده و هنوز هم مورد نقد قرار می‌گیرد.

 oscaremmaston10.jpg

بهترین کارگردانی تصور می‌شد آلفرد هیچکاک برای پنجره عقبی باشد، اما الیا کازان برای در بارانداز اسکار را تصاحب کرد.


 oscaremmaston6.jpg

بهترین بازی به نظر می‌رسید اسکار بهترین بازیگر به "پل نیومن" برای لوک خوش شانس تعلق بگیرد، اما "رد استایگر" اسکار گرفت.


 

یقینا این اسکار را باید "جودی گارلند" برای ستاره‌ای متولد شده می‌گرفت که "گریس کلی" برای بازی در دختر دهاتی به دست آورد.


oscaremmaston4.jpg

هیچکس تصور هم نمی‌کرد که جولی‌ اندروز اسکار بهترین بازیگر زن را برای فیلم آوای موسیقی (اشکها و لبخندها) به خانه نبرد، اما به جودی کریستی تعلق گرفت. و همچنان این جایزه منتقدان خودش را دارد.


 oscaremmaston9.jpg

بازی درخشان آنتونی کوئین در زوربای یونانی شایستگی بیشتری برای تصاحب اسکار از بازی "رکس هریسون" در بانوی زیبای من داشت.


 oscaremmaston2.jpg

 جوآن کرافورد برای «میلدرد پیرس» جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن را دریافت کرد. در حالی که همه تصور می‌کردند جین تیرنی برای به خدا واگذارش می‌گیرد.


 oscaremmaston3.jpg

 فردریک مارچ برای فیلم «بهترین سال‌های زندگی ما» جایزه بهترین بازیگر مرد اسکار را برد، اما جیمز استوارت برای «زندگی شگفت‌انگیز است» لایق‌تر بود.

oscaremmaston5.jpg

 برت لنکستر برای «المر گنتری» بهترین بازیگر نقش اول مرد شد، جک لمون نیز برای «آپارتمان» بیلی وایلدر نامزد شده بود.

oscaremmaston7.jpg

 جودی هالیدی جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن را به خاطر فیلم کمدی «چشم‌وگوش‌بسته» گرفت، در حالی که گلوریا سوانسون در «سانست بلوار» خوش درخشیده بود.

 یول برینر بازیگر روس جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد را برای فیلم «پادشاه و من» برد در حالی که رقیبی چون کرک داگلاس با فیلم «شور زندگی» داشت.


 یکی از بزرگترین غافلگیری های اسکار در انتخاب بهترین فیلم نیز باید به این لیست اضافه شود.

در سالی که همه فکر می‌کردند "همشهری کین" اسکار بهترین فیلم را به دست بیاورد اما این اسکار به فیلم "دره‌ی من چه سرسبز بود" رسید که البته خیلی‌ها همچنان عقیده دارند که انتخاب منصفانه‌ای بوده است.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید