یکشنبه, 30 مهر 1402 12:00

الهه محمدی و نیلوفر حامدی به جرم همکاری با آمریکا به حبس محکوم شدند

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
الهه محمدی و نیلوفر حامدی به جرم همکاری با آمریکا به حبس محکوم شدند الهه محمدی و نیلوفر حامدی به جرم همکاری با آمریکا به حبس محکوم شدند سی و یک نما

سی و یک نما - دادگاه انقلاب اسلامی تهران نیلوفر حامدی و الهه محمدی خبرنگاران بازداشتی در ناآرامی‌های پس از مرگ مهسا امینی را به «حبس» و «محرومیت از عضویت در احزاب، گروه‌ها، دسته‌جات سیاسی و فعالیت در فضای مجازی، رسانه‌ها و مطبوعات» محکوم کرده است.

به گزارش ایسنا، رای اولیه دادگاه نیلوفر حامدی و الهه محمدی خبرنگاران روزنامه‌های شرق و هم میهن که در ناآرامی‌های پس از مرگ مهسا امینی دستگیر و بازداشت شدند صادر شد که طبق آن این دو نفر مجموعا به بیست و پنج سال به حبس -که در صورت قطعیت رای در دادگاه تجدیدنظر، برای نیلوفر حامدی هفت سال و برای الهه محمدی شش سال حبس قابل اجرا است- محکوم شدند.

دادگاه انقلاب همچنین این دو نفر را به دو سال محرومیت از عضویت در احزاب، گروه‌ها، دسته‌جات سیاسی و فعالیت در فضای مجازی، رسانه‌ها و مطبوعات» محکوم کرده است.

مرکز رسانه قوه قضاییه در این باره اعلام کرده است:

«پس از برگزاری جلسات دادگاه و تحقیقات به عمل آمده، اخذ آخرین دفاع از متهمان و ملاحظه لوایح دفاعیه وکلای مدافع، شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران رای پرونده نیلوفر حامدی و الهه محمدی را صادر کرد.

براساس رای صادره، خانم الهه محمدی به اتهام همکاری با دولت متخاصم آمریکا، به تحمل ۶ سال حبس، اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم بر ضد امنیت کشور ۵ سال حبس و به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران به تحمل یک سال حبس محکوم شد.

خانم نیلوفر حامدی نیز به اتهام همکاری با دولت متخاصم آمریکا به تحمل ۷ سال حبس، اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم بر ضد امنیت کشور ۵ سال حبس و به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران به تحمل یک سال حبس محکوم گردید.

همچنین، هر ۲ متهم خانم‌ها محمدی و حامدی با توجه به اقدامات ضد امنیتی به استناد بندهای پ، ح و ذ ماده ۲۳ قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۱۳۹۲، به عنوان مجازات تکمیلی به مدت ۲ سال از عضویت در احزاب، گروه‌ها، دسته‌جات سیاسی و فعالیت در فضای مجازی، رسانه‌ها و مطبوعات محروم شدند.

در رای دادگاه آمده است، ایام بازداشت به استناد ماده ۲۷ قانون مجازات اسلامی کسر و محاسبه خواهد شد.

احکام صادره حضوری و ظرف ۲۰ روز در دادگاه تجدید نظر تهران قابل اعتراض هستند.

درصورت تایید حکم از سوی دادگاه تجدید نظر، متهمان مجازات اشد (۶ سال حبس برای خانم الهه محمدی و ۷ سال حبس برای نیلوفر حامدی) را تحمل خواهند کرد.

در پرونده هر دو فرد مذکور، مستندات اثبات شده‌ای از ارتباط با برخی نهادها و افراد مرتبط با دولت آمریکا وجود دارد که به صورت آگاهانه انجام می‌شده و اهداف ضد امنیتی را دنبال می‌کرده است.»

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید