پنج شنبه, 06 آذر 1399 00:58

به بهانه درگذشت دیه گو مارادونا/ "دست خدا" را محکم بچسب/ آرژانتین! برایم گریه نکن

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
به بهانه درگذشت دیه گو مارادونا/ "دست خدا" را محکم بچسب/ آرژانتین! برایم گریه نکن به بهانه درگذشت دیه گو مارادونا/ "دست خدا" را محکم بچسب/ آرژانتین! برایم گریه نکن

هما گویا/ سی و یک نما - جام جهانی بود و آرژانتین سال 78 و ترانه ای که "الیویا نیوتن جان "می خواند: "آرژانتین!برای من گریه نکن".Dont Cry For Me Arjentina و همان زمان زمزمه ظهور بازیکن جوانی که بعد از" پله"، لنگه اش نیامده بود و پیش از آن هم در جام جهانی فوتبال جوانان زیر بیست سال فوتبال دنیا را به وجد آورده بود.

و در این میان ستاره ی ریزنقش و اعجوبه ای به نام "دیه گو مارادونا" متولد شد. کسی که بعدها گلی که با دست زد شد نمادی سوای مهارتش که از میان چند مدافع وول می خورد و می گریزد و گل میزند و سوای شوت ها و دریبل ها و سوای سر زدن ها، سوای آن رو پایی های معروفش، به او  لقب تازه ای می دهد: " دست خدا".

این گل مسلما اهمیتش برای زیرپاگذاشتن قانون فوتبال نبود. او انگار با این گل انگلیسی را خرد کرد  که آرژانتین تحت فشار این استثمارگر پیر در همان زمان ها از آن شکست خورده بود. این گل یک اعاده ی حیثیت  جزیره ی فالکلند بود.

قهرمانی برای مارادونا فراز و نشیب های بسیاری داشت. ثروت، شهرت و ...مواد مخدر و مرگی زود هنگام در ۶۰ سالگی.

مارادونا در مستندش که امیر کاستاریسکا ساخته میگوید::

 در آسایشگاه روانی که بستری هسنم...

اینجا همه دیوانه اند. یکی می گوید که ناپلئون است و همه باور می کنند. یکی می گوید که داوینچی است و همه باور می کنند. اما وقتی من می گویم که دیه گو مارادونا هستم، همه می خندند و می گویند که هیچکس مارادونا نمی شود."

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید