پنج شنبه, 03 مهر 1393 00:12

تقدیر از «سیمین غانم» و «فرهاد فخرالدینی» به پاس یک عمر فعالیت هنری / «گل گلدون من» برای «سیمین غانم»

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سی و یک نما- در دومین جشن سالانه «موسیقی ما» که سه شنبه شب در تالار وحدت با شعار جشن «همدلی اهالی موسیقی» برگزار شد به پاس یک عمر فعالیت هنری از سیمین غانم تقدیر به عمل آمد.

به گزارش سایت «موسیقی ما»، در این برنامه بهترین‌های عرصه موسیقی در سال 92 در دو قسمت کارشناسی و مردمی معرفی و تندیس‌ها و لوح‌های تقدیر اهدا شدند و از دو بزرگ موسیقی ایران، استاد «فرهاد فخرالدینی» و بانو «سیمین غانم» به پاس یک عمر فعالیت ماندگار هنری در عرصه موسیقی قدردانی به عمل آمد.

در طول مراسم ابتدا فرهاد فخرالدینی با تشویق حضار روی سن آمد و پس از دریافت تندیس و لوح تقدیر، خطاب به حضار سخنانی را بر زبان آوردند: «از همه‌ی کسانی که مرا به اینجا رسانده‌اند، سپاسگزارم. البته اگر کسی هستم و قابل باشم. امشب یاد پدر عزیزم افتادم که با همه‌ی مشکلات زندگی، فکر و ذکرش این بود که مرا درست تربیت کند و راه درست زندگی کردن را به من یاد داد. امیدوارم این راه را یاد گرفته باشم.از خانواده‌ی هنردوستم نیز سپاسگزارم و یاد استادان بزرگم را گرامی می‌دارم. همچنین یاد لحظاتی این‌چنینی برایم عزیز است.»

با ورود بانو «سیمین غانم» تعداد زیادی از علاقه‌مندان ایشان برای گرفتن عکس و امضا به سمت وی آمدند و در این میان، جمعی از اهالی موسیقی نیز به این بانوی هنرمند ادای احترام کردند.

در بخش دیگری از این مراسم به تجلیل از سیمین غانم - خواننده‌ی پیشکسوت - اختصاص داشت که قرار بود به پاس یک عمر فعالیت هنری، از او تجلیل شود. پیش از حضور این هنرمند روی صحنه، احسان کرمی - مجری برنامه - از حاضران خواست که قطعه «گل گلدون من» را که یکی از آثار معروف سیمین غانم است، به‌صورت دسته‌جمعی بخوانند. سپس حاضران یک‌صدا این قطعه را اجرا کردند که این موضوع، سیمین غانم را تحت تأثیر قرار داد و اشک در چشمان خیلی ها حلقه زد. پس از آن، حسن ناهید‌، پرویز کلانتری‌، پری ملکی‌ و تهمینه میلانی برای تقدیر از این بانوی هنرمند روی صحنه آمدند. سیمین غانم نیز بعد از دریافت تندیس خود خطاب به تماشاگران گفت: "به نظر من هنر نیروی برتر است به ویژه هنر موسیقی و آواز که در اوج قرار گرفته است و من امیدوارم این جشن هم مانند موسیقی همواره در اوج و باشکوهتر از قبل برگزار شود."

دومین جشن سالانه‌ی موسیقی ما به معرفی برترین‌های موسیقی ایران در سال ۹۲ اختصاص دارد که طی یک نظرسنجی فراگیر با حضور بیش از ۱۰۰ نفر از کارشناسان موسیقی و بیش از ۱۵۰هزار نفر از علاقه‌مندان موسیقی و کاربران سایت «موسیقی ما» انتخاب شده‌اند.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید