چهارشنبه, 26 مهر 1402 17:14

جنایت در غزه: لطفا سیاست‌بازها سکوت کنند!

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
جنایت در غزه: لطفا سیاست‌بازها سکوت کنند! جنایت در غزه: لطفا سیاست‌بازها سکوت کنند! سی و یک نما

محمدحسین روانبخش: فاجعه در غزه چنان ابعاد غیر‌انسانی و ظالمانه‌ای پیدا کرده که حتی رژیم اسرائیل، که گاه به جنایت افتخار هم می‌کند، سعی دارد از زیربار آن شانه خالی کند. امروز دنیا شاهد مظلومیت آن‌هایی است که هیچ پناهی ندارند و سقف بیمارستان‌ها هم بر سرشان آوار می‌شود.

مسلما آنچه امروز در غزه می‌گذرد دل هر انسان باوجدانی را به درد می‌آورد؛ اگر حماس به خاطر جنایات اسرائیل حق نداشت که به غیرنظامی‌ها آسیب برساند، بر اساس همان منطق اسرائیل هم حق ندارد زنان و کودکان را بکشد و مناطق مسکونی و حتی بیمارستان‌ها را منهدم کند.

اما آنچه می‌خواهم بر آن تاکید کنم، خواهشی است از سیاست‌بازان کشور خودمان، آن‌هایی که سیاست بر همه چیزشان سایه انداخته است، حتی بر دیانت و انسانیت‌شان: حالا که مظلومیت مردم غزه این قدر آشکار شده، خواهش می‌کنم شما سکوت کنید، شعارهای گل‌درشت ندهید و قیافه حق‌طلب نگیرید، چرا که با این کارها فقط مردم را سرلج می‌اندازید. سکوت کنید و اگر می‌توانید کاری کنید برای مردم مظلوم خودمان کنید و اگر نمی‌توانید نمک به زخم نپاشید و خودتان را به مظلومان فلسطینی نچسبانید. اگر وجدانی دارید سکوت کنید و بگذارید مردم به صورت خودجوش با ستم‌دیدگان غزه همدردی کنند، مثل همه ملت‌های دنیا.

* روزنامه نگار

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید