سه شنبه, 17 آبان 1401 00:01

لایونل ریچی جایزه آیکون جوایز موسیقی آمریکا ۲۰۲۲ را دریافت می‌کند

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
لایونل ریچی جایزه آیکون جوایز موسیقی آمریکا ۲۰۲۲ را دریافت می‌کند لایونل ریچی جایزه آیکون جوایز موسیقی آمریکا ۲۰۲۲ را دریافت می‌کند

سی و یک نما - لایونل ریچی جایزه آیکون جوایز موسیقی آمریکا ۲۰۲۲ را دریافت خواهد کرد. بیش از هر هنرمند دیگری، کارهای ریچی روی صحنه جوایز موسیقی آمریکا اجرا شده است. جایزه آیکون یرای تجلیل از هنرمندی اهدا می‌شود که مجموعه آثارش تأثیری جهانی بر صنعت موسیقی داشته است.

لایونل ریچی خواننده، ترانه‌سرا، آهنگساز، تهیه‌کنندهٔ موسیقی پاپ و بازیگر آمریکایی است. تابه‌حال از آثار او بیش از ۱۰۰ میلیون نسخه به‌فروش رسیده‌است.

تفاوت اصلی این مراسم با مراسم‌های دیگر در این است که برندگان با رأی مستقیم مردم انتخاب می‌شود نه رأی اعضای آکادمی. هنرمندی که بیشترین جایزه را در این مسابقه دارد تیلور سویفت است که ۳۴ تا جایزه که شامل هنرمند این دهه می‌شود را دارد. مراسم اهدای جوایز موسیقی آمریکا ۲۰۲۲ به میزبانی وین بردی، به طور زنده از مایکروسافت تئاتر در لس آنجلس روز یکشنبه، ۲۰ نوامبر، ساعت ۲۰:۰۰ پخش خواهد شد شبکه های «ای بی سی» و هولو این مراسم را پخش خواهد شد.

این مراسم فقط به هنرمندان اهل آمریکا جایزه می‌دهد اما در این بین به بعضی از هنرمندان غیرآمریکایی همانند: دوا لیپا، التون جان، شکیرا، جاستین بیبر، جرج مایکل، ریانا، سلین دیون، انریکه ایگلسیاس، شنایا تواین، دف لپارد، میوز و اسپایس گرلز به خاطر محبوبیت شان در آمریکا نیز جایزه داده‌است.

گروه «بی تی اس» اولین گروه آسیایی هستند که برنده جایزه «هنرمند سال» این مراسم شده اند.

ریچی در بیانیه‌ای گفت: «بی‌نهایت از حرفه موسیقی که مرا به جاهایی برد که هرگز تصورش را نمی‌کردم، از عرصه‌های جهانی گرفته تا صحنه‌های استودیویی تا صحنه جوایز موسیقی آمریکا، بسیار سپاسگزارم. اولین باری که در جوایز موسیقی آمریکا اجرا کردم را به یاد دارم. زمانی که «ما جهان هستیم» را در میان نمادین ترین نوازندگان نسلم خواندم، به نظرم می رسد دریافت این تقدیر ۳۶ سال بعد از آن اجرا غیرواقعی است.»

جسی کالینز تهیه کننده اجرایی و مجری برنامه های ریچی در بیانیه ای گفت: «لیونل ریچی تأثیر عمیقی بر افراد بی شماری در سراسر جهان و در کل صنعت موسیقی داشته است. صدای منحصربه‌فردش هنوز تأثیر جهانی دارد، ریچی تعریف یک افسانه زنده است و تجلیل از او با جایزه آیکون جوایز موسیقی آمریکا بی‌معنی است.»

ریچی جوایز متعدد دیگری از جمله اسکار و گلدن گلوب برای بهترین آهنگ اصلی برای «بگو من، بگو تو» و چهار جایزه گرمی از جمله برای آلبوم سال Can't Slow Down و آهنگ سال برای "We Are the" جهان. دریافت کرده است.

در سال ۲۰۱۶، ریچی به عنوان شخصیت سال موسیقی کارز انتخاب شد و جایزه برتر تالار مشاهیر آهنگسازان، جایزه جانی مرسر را دریافت کرد. در سال ۲۰۱۷، ریچی افتخارات مرکز کندی را دریافت کرد و در سال ۲۰۲۲ جایزه گرشوین را برای آهنگ محبوب کتابخانه کنگره دریافت کرد و به تالار مشاهیر راک اند رول راه یافت.

رای گیری طرفداران اکنون از طریق VoteAMAs.com و توییتر در همه دسته های جوایز باز است.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید