چهارشنبه, 13 دی 1402 17:17

مراسم تشییع و خاکسپاری "امیربانو کریمی" برگزار شد / در روز مادر، در آغوش مادر آرام گرفت + تصاویر

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
مراسم تشییع و خاکسپاری "امیربانو کریمی" برگزار شد / در روز مادر، در آغوش مادر آرام گرفت + تصاویر مراسم تشییع و خاکسپاری "امیربانو کریمی" برگزار شد / در روز مادر، در آغوش مادر آرام گرفت + تصاویر رها هاشمی

سی و یک نما - صبح امروز چهرشنبه سیزدهم دیماه، مراسم تشییع و خاکسپاری دکتر "امیربانو کریمی"، استاد پیشکسوت زبان و ادبیات فارسی در قطعه ۸۰ بهشت زهرای تهران برگزار شد.

علی مصفا (پسر امیربانو کریمی)، لیلا حاتمی، سروش صحت، پیمان معادی، محمد دهقانی، وحید عیدگاه طرقبه‌ای، روح‌الله هادی، الوند بهاری، دیگر اعضای خانواده و جمعی از دانشجویان امیربانو کریمی از حاضران در این مراسم بودند.

در ادامه تصاویری از این مراسم را میبینیم:

عکس از : رها هاشمی photo1704287884 copy.jpg

photo1704287892 copy.jpg

photo1704287893 copy.jpg

 امیربانو کریمی نخستین فرزند کریم امیری فیروزکوهی، شاعر بنام، ۹ دی‌ماه ۱۳۱۰ در تهران زاده شد و دهم دی‌ماه جاری در ۹۲ سالگی از دنیا رفت. او در زمینه سبک هندی و صائب‌شناسی متبحر بود.

کریمی که دکترای زبان و ادبیات فارسی داشت و سال‌ها در دانشگاه تهران تدریس کرد، در چهارمین همایش چهره‌های ماندگار در سال ۱۳۸۳ به عنوان چهره ماندگار زبان و ادبیات فارسی معرفی شد.

همسر او مظاهر مصفا، شاعر و استاد دانشگاه تهران بود که ۸ آبان ۱۳۹۸ درگذشت و پیکرش در آرامستان روستای بن‌نسا در تفرش که زادگاهش بود، آرام گرفت.

«تصحیح انتقادی قسم دوم و سوم جوامع الحکایات و لوامع الروایات» (۴ جلد)، جمع‌آوری و حاشیه‌نویسی و تعلیق دیوان امیری فیروزکوهی در ۲ چاپ، «طرح دو بیت و دویست و یک غزل از دیوان صائب تبریزی»، «تصحیح دیوان حکیم فیاض لاهیجی» و «منتخب حدیقه الحقیقه حکیم سنایی» از جمله آثار به‌جامانده از امیربانو کریمی است.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید