پنج شنبه, 09 ارديبهشت 1395 10:49

بازخوانی یک یادداشت به بهانه سومین سالمرگ بازمانده ای به نام "سعدی افشار"

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
بازخوانی یک یادداشت به بهانه سومین سالمرگ بازمانده ای به نام "سعدی افشار" بازخوانی یک یادداشت به بهانه سومین سالمرگ بازمانده ای به نام "سعدی افشار"

هما گویا - امروز صفحه ی شخصی ام یادداشتی را به من یادآوری کرد که وقتی خواندم، دیدم هنوز هم می شود مرورش کرد. یادی از سعدی افشار، باز مانده ای که رفت و من هنوز بیاد دارم او را که غریبانه و رنجورگوشه ی یکی از جشنواره ها ایستاده بود و سیگار می کشید و این آخرین بار بود که دیدمش.

(از کنار هم می گذریم)

"شبنم مقدمی" می گفت که مراسم خاکسپاری "سعدی افشار" خیلی پر رونق نبوده است .این بازیگر و نویسنده خوب و احساساتی ما نگران مجلس ترحیمش در "مسجد نور" بود . مسجد بزرگی که اگر پر نباشد ، خیلی به چشم می آید.

خدا را شکر که مجلس آبرومندی بوده است.

چهارشنبه "منوچهر اکبرلو" برنامه مجله تئاترش را به "سعدی افشار" تقدیم کرد. از ته دل. پیش از این هم او را به برنامه اش دعوت کرده بود.

"بهرام عظیمی" در برنامه هفت جمعه شب گفت که "سعدی افشار" بهانه او برای انیمیشن موفق "1500" بوده و چقدرمایل بوده تا سعدی افشار این کار را ببیند وچقدر متاسف است که نتوانسته! نمی دانم چرا نتوانسته !؟ سال گذشته که سعدی افشار توان دیدن یک فیلم را داشت.بهانه است که بگوئیم از سال گذشته تا هفته پیش که سعدی افشاربه رحمت خدا رفت ، فرصتی برای این اقدام شایسته نبود.

حیف بهرام عظیمی را خیلی دوست دارم و صداقتش مثل کارها و کلامش غیر قابل انکار است ، وگرنه می گفتم که برادر، ...جای کارآکتر سعدی افشار در 1500 برای خودش خالی بود. کاش یک جورهائی کنار بزرگان جایش می دادی.

"آژانس دوستی" به کارگردانی مسعود جعفری جوزانی مسلما یکی از بهترین و ماندگارترین سریالهای تلویزیونی است.

یادش بخیر...حسین پناهی. یادش بخیر اسماعیل داور فر.

بعد از ظهر جمعه این هفته (ششم اردیبهشت )، قسمتی از این سریال با بازی سعدی افشار از شبکه یک سیما پخش شد. در این قصه "سعدی افشار" نقش خودش را چه خوب بازی کرده بود و جعفری جوزانی هم ماهرانه در لابلای کار، نمایشی از او را روی صحنه برده بود تا آنها که هنر سعدی را دیده بودند ، به یاد بیاورند و آنها که ندیده اند، با آن آشنا شوند.

امشب هم شبکه سه سیما تله فیلم دیگری از او پخش خواهد کرد که دوباره "سعدی افشار" نقش خودش را بازی می کند.

داستان مرد ثروتمندی (برزو ارجمند) یه یک روز فرصت دارد تا کسی را بیابد تا به جای او بمیرد و هیچکس حاضر نمی شود در مقابل همه امکانات دنیا از جانش بگذرد و تنها "سعدی افشار" است که در مقابل یک خواسته مرگ را می پذیرد و خواسته او این است که" روی صحنه و در حال خنداندن مردم بمیرد".

فکر می کنم این تله فیلم به دیدنش بیارزد.

به هر حال روح " سعدی افشار" شاد که مرگش در روز بزرگداشت"سعدی" هم تلنگری بود تا از کنار هم نگذریم .

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید