دوشنبه, 20 بهمن 1399 23:57

برگزیدگان سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر معرفی شدند

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
برگزیدگان سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر معرفی شدند برگزیدگان سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر معرفی شدند

سی و یک نما_ مراسم اختتامیه سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر ساعاتی پیش در تالار وحدت برگزار شد و برگزیدگان این جشنواره معرفی شدند.

 حسین پاکدل، فرهاد مهندس‌پور و پیام دهکردی داوری بخش نمایش‌های صحنه‌ای رقابتی (مسابقه تئاتر ایران) را در این دوره بر عهده داشتند.

در این مراسم که با حضورِ حداقلی هنرمندان و مدعوان همراه بود گرامی داشتی برای شهید فخری زاده با حضور خانواده ایشان برگزار شد.

حامد فخری زاده فرزند محسن فخری زاده طی سخنانی درباره‌ی پدرش گفت: او به هنر و شعر علاقه داشت. معتقد بود موسیقی‌ و مشتقات هنر جز جدایی ناپذیر از فرهنگ یک مملکت است.

همچنین طی بزرگداشتی در مقام هنری همایون علی‌آبادی نویسنده و منتقد تئاتر، جمشید داورپناه نویسنده و کارگردان تئاتر، اختر تاجیک عکاس و بهرام ابراهیمی بازیگر، این هنرمندان روی صحنه آمدند و با اهدای جوایزی از آنان تقدیر شد.

با نمایش تصاویری از درگذشتگان هنر در یک سال گذشته همچون محمدعلی کشاورز، پرویز پورحسینی، عباس جوانمرد، بهمن مفید، چنگیز جلیلوند و کریم اکبری مبارکه و دیگر هنرمندانی که در سال سپری شده چشم از جهان فرو بستند، یاد و خاطره‌ی ایشان گرامی داشته شد.

photo_2021-02-08_23-13-33.jpg

در ادامه برگزیدگان این جشنواره به شرح زیر اعلام شدند:

عکس:

رتبه اول: شهریار دبیری برای "فرانکنشتاین"
رتبه دوم: فاطمه حسن پور زعغرانی برای "جانکاه"
رتبه سوم: مریم قهرمانی زاده برای "مری پاپینز"

پوستر تئاتر:
رتبه اول: مهدی رایگانی برای "دراکولا"
رتبه دوم: سروش حیدری برای "شاه شکار"
رتبه سوم: محمد (سینا) افشار برای "اسم"

برگزیدگان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس:
نمایش صحنه‌ای: "برونسی" به کارگردانی مرتضی شاه کرم و "سرباز" به کارگردانی حسین پارسایی
نمایش خیابانی: "حباب زیر آب" به کارگردانی جلال حسنوند و علی شمس از فلاورجان و "۶۵۹۹" به کارگردانی مسعود براهیمی از اصفهان

برگزیدگان شرکت متروی تهران:
نمایش خیابانی: "ژنرال" به نویسندگی و کارگردانی سعید بادینی از زاهدان
نمایش صحنه‌ای: "سه‌شنبه‌های لعنتی" به نویسندگی و کارگردانی محمد مهدی خاتمی از تهران
نمایش صحنه‌ای: "پاشوره" به نویسندگی و کارگردانی حسن عابدی از بجنورد

photo_2021-02-08_23-13-31.jpg

طراحی فضا مسابقه تئاتر خیابانی:
احمد صمیمی و مارال ایزدبخش برای “V.A.R”

طراحی فضا مسابقه تئاتر خیابانی سرباز انقلاب:
سید مهرداد کاووسی برای "زهی خیال باطل"

طراحی حرکت مسابقه تئاتر خیابانی:
سامان شکیبا و سارینا شاد برای "مضحکه در مضحکه"

طراحی صدا و افکت مسابقه رادیوتئاتر:
برگزیده: نرگس موسی‌پور برای "اتاق 24"
تقدیر: مجید آینه برای صدابرداری تمامی آثار حاضر در مسابقه رادیوتئاتر

طراحی لباس مسابقه تئاتر صحنه‌ای:
سعید معروفی برای "تن‌ها"

طراحی صحنه مسابقه تئاتر صحنه‌ای:
سعید مؤذنی برای "بهشت حکیم الله"

طراحی نور مسابقه تئاتر صحنه‌ای:
رضا پورتراب‌زاده برای "اپیدمی"

طراحی نور و تصویر مسابقه تله‌تئاتر:
مهدی گودرزی و میلاد شکیبا برای "آینه یک روز زنده است"

طراحی نور مسابقه تئاتر صحنه‌ای:
احسان فلاحت پیشه برای "پنهان خانه پنج در"

طراحی نور مسابقه تئاتر خیابانی:
احمد صمیمی و مارال ایزدبخش برای “V.A.R”

طرح و ایده مسابقه تئاتر خیابانی:
سمیه مهری برای طرح و ایده "مضحکه در مضحکه"

طرح و ایده مسابقه تئاتر خیابانی سرباز انقلاب:
مصطفی جعفری خوزانی برای "انگشتری"
سعید بادینی برای "ژنرال"

طراحی گریم مسابقه تئاتر صحنه‌ای:
سارا اسکندری برای "سگدو"

تدوین تئاتر تلویزیونی مسابقه تله‌تئاتر:
علیرضا رضایی و آرمان کارخانه برای "هزار و یک تو"

تصویربرداری مسابقه گزارش صحنه‎‌ای:
محمدرضا اکبری، پوریا سبحانی، احمد اسماعیلی و علی مسیح آبادی برای "اپیدمی"

تدوین مسابقه گزارش صحنه‌ای:
مجتبی اسماعیل زاده برای "خونه باد"

صدابرداری مسابقه گزارش صحنه‌ای:
حمید نجفی راد برای "ننه دلاور"

موسیقی مسابقه تئاتر خیابانی:
احمد صمیمی و امیرمحمد انصافی برای "نبرد بام"

موسیقی مسابقه تئاتر خیابانی سرباز انقلاب:
مهدی کرمی برای "قاصد"

موسیقی مسابقه تئاتر صحنه‌ای:
حسین اصیلی مازغی و عبدالرضا سرابی برای "نگاهم به دریاست تا کسی آب را نبرد"

بازیگری زن مسابقه تله‌تئاتر:
بهناز جعفری برای "آینه یک روز زنده است"

بازیگری زن مسابقه رادیوتئاتر بدون اولویت:
به صورت مشترک به نوشین حسن‌زاده برای "اتاق ۲۴"، آنیسا مصطفی پور برای "بوسه بر ماه" و رزا مزینانیان برای "قهرمان من تویی"

اجراگر برگزیده مسابقه دیگرگونه‌های اجرایی:
گلنوش قهرمانی برای "۱۵ ثانیه" به دلیل شیوه متناسب اجراگری در نسبت با اثر اجرایی

photo_2021-02-08_23-13-33 (2).jpg

بازیگری زن مسابقه تئاتر صحنه‌ای:
ویدا موسوی برای "بهشت حکیم الله"

بازیگری زن مسابقه تئاتر صحنه‌ای:
آیه کیانپور برای "سگدو"

اهدای لوح تقدیر ویژه‌ به هنرمند نوجوان؛ آرمان میرزایی به خاطر حضور موثر در صحنه.

بازیگری مرد مسابقه رادیوتئاتر:

به صورت مشترک به عباس توفیقی برای "اتاق ۲۴" و ایوب آقاخانی برای "سین جیم"

بازیگری مرد مسابقه رادیو:
علی میلانی برای "سین جیم"

بازیگری مرد مسابقه تئاتر خیابانی سرباز انقلاب:
سید مهرداد کاووسی برای"زهی خیال باطل"
سید پویا امامی برای "زندگی با طعم باروت"

بازیگری مرد مسابقه تئاتر خیابانی:
سامان شکیبا برای "حباب زیر آب" و "مضحکه در مضحکه" و امیرحسین انصافی برای "مضحکه در مضحکه"

بازیگری مرد مسابقه تئاتر خیابانی:
محمدهادی عطایی برای "نبرد بام"

بازیگری مرد مسابقه تئاتر صحنه‌ای:
گروه بازیگران "آبگوشت زهرماری"

بازیگری مرد مسابقه تئاتر صحنه‌ای:
حمیدرضا محمدی برای "هار یا مردی که به هنگامه تولد هر دو دستش پر از خون بود"
سروش طاهری برای "سگدو"
وحید اسداللهی هنرمند موسیقی آذربایجان و گروهش در ادامه به اجرای قطعاتی پرداختند.

مسابقه نمایشنامه‌نویسی:
رتبه اول: محسن عظیمی برای "من پیپ هستم آقای دیکنز"
رتبه دوم: مهرداد رایانی مخصوص برای "مردی که گل به دهان گریست"
رتبه سوم: مهدی علیپور اصل برای "جنگ و صلح"

نمایشنامه‌نویسی مسابقه رادیوتئاتر:
سینا نیکوکار برای "سین جیم"

متن نمایشی بخش مسابقه تله‌تئاتر:
زنده یاد عبدالرضا حیاتی برای "آتش در نیستان"

ایده اجرایی بخش مسابقه دیگرگونه‌های اجرایی:
رضا سعیدی برای "حیاط ناتمام خانه ورنوسفادرانی" به دلیل بهره‌گیری از تجربه زیسته هنرمند در بستر اجرایی اثر

نمایشنامه‌نویسی مسابقه تئاتر صحنه‌ای:
برتر: باقر سروش برای "اتول سورون"
برگزیده: محمد چرم‌شیر برای "سگدو"

photo_2021-02-08_23-13-32.jpg

کارگردانی مسابقه گزارش صحنه‌ای:
رضا دادویی برای "به مناسبت ورود اشکان"

کارگردانی مسابقه تله‌تئاتر:
شهرام گیل‌آبادی برای "آینه یک روز زنده است"

کارگردانی مسابقه رادیوتئاتر:
مصطفی کولیوندی برای "چریکه"

کارگردانی هنری مسابقه تله‌تئاتر:
السا فیروز آذر برای "هزار و یک تو"

کارگردانی مسابقه تئاتر خیابانی سرباز انقلاب:
به صورت مشترک به سیدمهرداد کاووسی برای "زهی خیال باطل" و مجتبی خلیلی برای "زندگی با طعم باروت"

کارگردانی مسابقه تئاتر خیابانی سرباز انقلاب:
سعید بادینی برای "ژنرال"

کارگردانی مسابقه تئاتر خیابانی:
سمیه مهری برای "مضحکه در مضحکه"

کارگردانی مسابقه تئاتر خیابانی:
مهدی ضیائیان برای "نبرد بام"

کارگردانی مسابقه دیگرگونه‌های اجرایی:
مهیار جوادیها برای "تناسخ" به دلیل بهره‌گیری از امکانات و ویژگی‌‌های دیگرگونه‌های اجرایی در طراحی اجرا
پویان محمودی برای اجرای نمایش "۱۵ ثانیه" به دلیل بهترین استفاده از ویژگی‌های مکان اجرا

کارگردانی مسابقه تئاتر صحنه‌ای:
اوشان محمودی برای "پینوکیو"

کارگردانی مسابقه تئاتر صحنه‌ای:
نیما ایمان زاده برای "باب بارا"

تهیه‌کننده مسابقه رادیوتئاتر:
سامی یوسفی برای "قهرمان من تویی"

نمایش برگزیده بخش مسابقه تئاتر خیابانی سرباز انقلاب:
سعید بادینی برای کارگردانی "ژنرال"

نمایش برگزیده و جایزه بزرگ مسابقه تئاتر خیابانی:
هادی کیانی برای کارگردانی "واگویه‌های یک فشنگ جنون‌زده" به دلیل رعایت تمامی جنبه‌های نمایشی اعم از طراحی فضا، کارگردانی، بازیگری و هماهنگی همه عناصر نمایشی

جایزه ویژه هیئت داوران مسابقه گزارش صحنه‌ای:
شهرام گیل‌آبادی برای کارگردانی "یک دقیقه و سیزده ثانیه"

photo_2021-02-08_23-15-21.jpg

در بخش مسابقه تئاتر صحنه‌ای لوح تقدیر ویژه هیئت داوران و جایزه نقدی برای پرداختن به موضوع "اپیدمی" و نیز همراهی پیشکسوتان و جوانان تئاتر گرگان به گروه نمایش "اپیدمی" به کارگردانی رضا پورتراب زاده تقدیم شد.

در بخش مسابقه تئاتر صحنه‌ای جایزه ویژه هیئت داوران شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به "کمین ژاله" به کارگردانی حامد مکملی از قزوین تعلق گرفت.

در بخش مسابقه تئاتر صحنه‌ای جایزه بزرگ این بخش شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به "باب بارا" به کارگردانی نیما ایمان زاده از سنندج اهدا شد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید