دوشنبه, 26 آبان 1393 13:26

لطفا تشویق کنید، این آخرین رورانس "مجید بهرامی" است / حضور بهرام ریحانی در مراسم تشییع پیکر رفیقش

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
حضور بهرام ریحانی در مراسم تشییع پیکر رفیقش حضور بهرام ریحانی در مراسم تشییع پیکر رفیقش لطفا تشویق کنید، این آخرین رورانس "مجید بهرامی" است

سی و یک نما – صبح امروز پیکر هنرمند خوش اخلاق و خلاق تئاتر تشییع شد. از تئاتر شهر تا تالار وحدت و از تالار وحدت تا قطعه ی هنرمندان.

اجرا و هماهنگی مراسم به عهده ی احسان کرمی بود و محسن تنابنده اولین کسی که با حرف هایش مجلس را گرم تر کرد وقتی که گفت: "این آخرین رورانس مجید بهرامی است لطفا همه تشویقش کنند."

احسان کرمی در حین اجرا می گفت که مجید حتی یک اشک بدون لبخند هم نریخت. او فقط بازیگر تئاتر نبود بلکه به خاطر فیلم کوتاهی که بازی کرده بود جایزه خانه سینما را هم داشت.

نوبت به فاطمه معتمد آریا رسید . همبازی مجید در گیلانه ی رخشان بنی اعتماد. او گفت:

برای از دست دادن عزیزی که هیچ لحظه از زندگی اش خالی از نشاط نبود نباید با غم و اندوه صحبت کرد. همه ما خاطراتی از مجید داریم و همیشه هم او را با شور و عشق و نشاط دیده ایم بنابراین نمی توانم برای رفتن او تسلیت بگویم.مجید به دنبال رفاقت، دوستی و مهربانی بود و دوست داشت این عشق و محبت را در همه ببیند که البته به خاطر دوستان با محبتش بود که توانست 7 سال دوام بیاورد چون بودن شیرین ترین لحظه ای است که آدم می تواند با دوستانش تقسیم کند. نمی توانم در مورد رفتن مجید تسلیت بگویم بلکه فقط می توان گفت "خداحافظ رفیق".

حسین پاکدل ، رضا ثروتی سخنران های بعدی این مجلس بودند. ثروتی که مجید بهرامی آخرین حضورش روی صحنه را با "عجایب مخلوقات" به کارگردانی وی به یادگار گذاشته است.ثروتی در میان یادداشتش خواند :

"او که سرد خفته روزگاری گلویش گرم‌ترین گلوها بود"

در ادامه پانته آ پناهی ها هم از همکارش گفت و از خاطراتش در گروه نرگس سیاه که به همت حسین پاکدل حیات پیدا کرده بود.

در این میان حضور "بهرام ریحانی" از جایگاه ویژه ای برخوردار بود . یار مجید بهرامی و متاسفانه همدرد او در این بیماری سنگدل.

بهرام ریحانی که با وجود بیماری و در حالی که کپسول اکسیژن به همراه داشت برای وداع با دوستش در این مراسم شرکت کرده بود درباره مجید بهرامی گفت:

"شور و عشق به زندگی را در نمایشگاهی که مردادماه مجید در خانه هنرمندان برگزار کرد می شد دید. درود می فرستم به رضا ثروتی که وقتی متوجه بیماری مجید شد اجرای نمایش «عجایب المخلوقات» را کنسل کرد و گفت تا مجید خوب نشود این نمایش را به صحنه نخواهم برد. من به عنوان یک بیمار مبتلا به سرطان می دانم که مجید چه کشیده است برای همین می گویم مجید، قلبم مال تو."

من می دانم که روبرویت سپاهی سراسر مسلح بود که تو با هیچ، باید با آنها می جنگیدی. من می خواهم فریاد بزنم که چرا زمانی که مجید در بیمارستان بستری بود تنها برنامه تئاتری تلویزیون به ملاقات مجید نرفت تا بگوید که ما به نمایندگی از بچه های تئاتر با تو هستیم.

و در ادامه همه را به یک دقیقه سکوت دعوت کرد.

مهدی نادری کارگردان «بدرود بغداد» که مجید بهرامی در آن  ایفای نقش کرده بود هم از او گفت: "مهمترین ویژگی مجید تلاش قهرمانانه اش برای مبارزه با بیماری بود. با وجود چنین قهرمانی من به هیچ وجه به خودم جرات نمی دهم که برایش اشک بریزم چون می دانم که او همیشه می خندد. حتی مادر مجید هم در طول دوره بیماری اش هیچ گاه اشک او را ندیده است پس نباید برای نبودش گریه کنیم. سهم ما، رفاقت، معرفت و لبخند است، همان چیزی که بین ما کم شده و مجید آرزویش را داشت. بهتر است برای شادی روحش سکوت کنیم، لبخند بزنیم و سعی کنیم دیگران را دوست داشته باشیم."

و در آخر حجت الاسلام دعایی بر پیکر مجید بهرامی نماز  خواند و این هنرمند به سمت قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) راهی شد.

در این مراسم هنرمندانی چون فاطمه معتمد آریا، رخشان بنی اعتماد، ایرج راد، نیره فراهانی ،جعفر پناهی ،حبیب رضائی ،پریسا مقتدی، افسانه ماهیان، بهرام ریحانی، نوید محمدزاده، الهام پاوه نژاد، اتابک نادری، احمد ساعتچیان، حسین پاکدل، حسین مسافر آستانه، نرگس آبیار، کوروش سلیمانی، اردشیر صالح پور، اصغر همت، حسین کیانی، شهرام نوشیر، منیژه محامدی، ستاره پسیانی، محسن عبدالوهاب، اصغر دشتی، رضا حداد، حمید پورآذری، علی سرابی، بابک حمیدیان، رحمت امینی، محسن تنابنده، پرستو صالحی، حسن وارسته، ایرج راد، مزدک میرعابدینی، رامین سیاردشتی، خسرو احمدی، مهدی سلطانی و ... حضور داشتند.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید