معرفی فیلم

نقد فیلم و سریال

گزارش تصویری

اخبار سینمای ایران

شنبه, 26 مرداد 1398 20:22

به بهانه درگذشت «پیتر فوندا»/ خانواده‌ای به نام «فوندا»

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
به بهانه درگذشت «پیتر فوندا»/ خانواده‌ای به نام «فوندا» به بهانه درگذشت «پیتر فوندا»/ خانواده‌ای به نام «فوندا»

سی و یک نما - سینمای کلاسیک جهان با نام فیلم‌هایی چون "خوشه‌های خشم" عجین شده است و فیلم خوشه‌های خشم با نام بازیگر ی چون"هنری فوندا" ی برنده جایزه اسکار.

در حقیقت معنای "ژن خوب" در سینما را می‌توان خانواده‌ی سینمایی "فوندا" دانست که همگی استعداد شگرفی در بازیگری دارند و به زور و موروثی به سینما تحمیل نشده‌اند.
"جین فوندا"ی محبوب با فیلم‌هایی چون " پابرهنه در پارک" و "جولیا"، "پیتر فوندا" با فیلم‌هایی چون "ایزی رایدر" و بریجیت فوندا در "بودای کوچک"و "جکی براون".
"کنار برکه‌ی طلایی" فیلمی است که برای هنری فوندا جایزه اسکار به همراه داشت و" ۱۲ مرد خشمگین" و "مرد عوضی" فیلم‌های مطرح دیگری با حضور این بازیگر بزرگ سینما هستند.
از طرفی، "مگر به اسب‌ها شلیک نمی‌کنند"، یکی از بهترین فیلم‌های جین فوندا بازیگر برنده اسکار است. کسی که دو بار توانسته اسکار را به چنگ بیاورد
و اما "پیتر فوندا" که شب گذشته در سن ۷۹ سالگی بر اثر ابتلا به سرطان ریه در شهر لوس آنجلس درگذشت، بازیگری بود که دوبار جایزه گلدن گلوب را دریافت کرد و شانس برنده شدن در اسکار را هم یکبار از دست داد، آن هم برای نوشتن فیلمنامه‌ی "ایزی رایدر" که خود در این فیلمِ جریان ساز، بازیگر نقش اول بود.
از بازی‌های بسیار خوب پیتر فوندا می‌توان به حضورش در "طلای اولی" اشاره کرد.
مارتین اسکورسیزی با شنیدن خبر فوت وی گفت" پیتر فوندا از بازیگران برتر سینما بود".

 

معرفی فیلم-به بهانه درگذشت پیتر فوندا

 

معرفی فیلم-به بهانه درگذشت پیتر فوندا

امارگیر وبلاگامارگیر سایتتقویم و ساعت
مشاهده آمار وبسایت