معرفی فیلم

نقد فیلم و سریال

گزارش تصویری

اخبار سینمای ایران

چهارشنبه, 10 ارديبهشت 1399 14:11

به بهانه درگذشت عرفان خان Irrfan Khan بازیگر برجسته هند / خداحافظ بمبئی

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
به بهانه درگذشت عرفان خان Irrfan Khan بازیگر برجسته هند / خداحافظ بمبئی به بهانه درگذشت عرفان خان Irrfan Khan بازیگر برجسته هند / خداحافظ بمبئی

سی و یک نما - آخرین فیلمی که از "عرفان خان" در خاطر داریم ، «نغمه گر عقرب » محصول سال 2017 است که نقش مقابل او را "گلشیفته فراهانی" بازی می کرد و به همین خاطر چهره ی او را بیشتر به یاد داریم حتی اگر بازیگران سینمای بالیوود را چندان نشناسیم. فیلمی که مورد استقبال برخی منتقدین نیز قرار گرفت اما اقبال چندانی برای کسب جوایز نداشت. نغمه گر عقرب روایتی است از باور مردم دهکده ای در هند که اعتقاد دارند، برای درمان نیش کشنده ی عقرب، تنها راه پیدا کردن زنی است که لقب «نغمه گر عقرب» را دارد و قادر است با آوازش، حرکت سم را در جریان خون متوقف کرده و جان بیمار را نجات دهد. گلشیفته فراهانی نقش این زن را بازی می کند.

(البته او امسال نیز در فیلمی محصول هندوستان حضور داشته است.)

 

درگذشت عرفان خان Irrfan Khan بازیگر برجسته هند

 

خبر این بود: "عرفان خان بازیگر مشهور سینمای هند در سن ۵۳ سالگی بر اثر نوعی سرطان نادر( تومور اندوکرین) در بیمارستان شهر مومبای درگذشت.

این بازیگر با استعداد هند نه تنها در بالیوود بلکه در هالیوود نیز شهرت بسیاری داشت و توانسته بود در فیلم های مطرح جوایز اسکار نقش آفرینی کند و در پروژه ای از استیون اسپیلبرگ حضور داشته باشد.
حضور وی در فیلم سینمایی برنده ی اسکار" میلیونر زاغه‌نشین" اوج شناخته شدن وی در دنیا است که بازی های بسیار خوبی (ازجمله آنیل کاپور و دو پاتل ) را در این فیلم شاهد بودیم که از نگاه داوران اسکار دور ماند و عرفان خان هم در این فیلم عالی ظاهر شد.

 

درگذشت عرفان خان Irrfan Khan بازیگر برجسته هند

 

"زندگی پی" و "دنیای ژوراسیک"
دیگر فیلم های مطرح هالیوود است که عرفان خان در آن حضور داشته که هر دو فیلم، جوایزی از اسکار را تصاحب کردند و البته دیگر فیلم معروف هالیوودی وی "مرد عنکبوتی" است

 

درگذشت عرفان خان Irrfan Khan بازیگر برجسته هند

 

وی دوسال پیش از بیماری نادر خود و درد و رنجی که متحمل شده بود، خبر داد اما به نظر می رسید که تا حدودی بیماریش مهار شده اما در ماه های اخیر، دوباره حالش رو به وخامت گذاشت.

 

درگذشت عرفان خان Irrfan Khan بازیگر برجسته هند

 

آمیتاب باچان ستاره ی اسطوره ای هندوستان همیشه از وی به عنوان یک استعداد ناب یاد می کرد که بر خلاف بیشتر بازیگران هند در سن بالا به این عرصه آمده بود اما خیلی زودی جایگاهش را پیدا کرد.این بازیگر بزرگ یکی از اولین ستارگان بالیوود بود که نسبت به درگذشت عرفان خان واکنش نشان داد و ابراز تاسف کرد.

عرفان خان (به انگلیسی: Irrfan Khan) (زاده ۷ ژانویه ۱۹۶۷- درگذشته ۲۹ آوریل ۲۰۲۰)

 

درگذشت عرفان خان Irrfan Khan بازیگر برجسته هند

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

امارگیر وبلاگامارگیر سایتتقویم و ساعت
مشاهده آمار وبسایت