دوشنبه, 04 آذر 1398 01:40

دو موزیسین برجسته ایرانی برای "بازی تاج و تخت" و "شیرشاه" نامزد جایزه گرمی شدند

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
دو موزیسین برجسته ایرانی برای "بازی تاج و تخت" و "شیرشاه" نامزد جایزه گرمی شدند دو موزیسین برجسته ایرانی برای "بازی تاج و تخت" و "شیرشاه" نامزد جایزه گرمی شدند

سی و یک نما - ایلیا سلمان‌زاده موزیسین ایرانی سوئدی و رامین جوادی آهنگساز ایرانی، آلمانی در روزهای اخیر که ما دسترسی به اینترنت نداشتیم، نامزد جایزه مهم گرمی شده‌اند.

ایلیا سلمان‌زاده در بخش بهترین ترانه برای لایوانیمیشن "شیرشاه"و رامین جوادی برای موسیقی سریال پر طرفدار " بازی تاج و تخت"

به گزارش همشهری آنلاین، آکادمی علوم و هنرهای ضبط آمریکا نامزدهای جوایز موسیقی گرمی سال ۲۰۲۰ را اعلام کرد و نام دو ایرانی‌تبار رامین جوادی و ایلیا سلمانزاده در میان نامزدها به چشم می‌خورد.

بر اساس فهرست نامزدهایی که سایت گرمی اعلام کرده است نام رامین جوادی، آهنگساز آلمانی- ایرانی برای ساخت موسیقی متن فصل هشتم و نهایی سریال «تاج و تخت» در میان نامزدهای بهترین موسیقی متن برای رسانه‌های‌های تصویری به چشم می‌خورد.

رامین جوادی که چندین بار نامزد جوایز گرمی و امی شده است، شهرت جهانی دارد. او قبلا در سال ۲۰۰۹ برای نوشتن موسیقی متن فیلم «مرد آهنی» (۲۰۰۸) و در سال ۲۰۱۸ برای نوشتن موسیقی متن فصل هفتم سریال «بازی تاج و تخت» نامزد جوایز گرمی شده بود.

در بخش بهترین ترانه نوشته شده برای رسانه‌های تصویری بیانسه، تیموتی مک‌کنزی و ایلیا سلمانزاده به عنوان ترانه‌سراها برای موسیقی متن فیلم انیمیشن «شیرشاه«» (۲۰۱۹) نامزد جایزه گرمی شده‌اند.

ایلیا سلمانزاده ترانه‌سرا و خواننده سوئدی-ایرانی پس از همکاری در نوشتن و تولید ترانه‌های «پرابلم» آریانا گرانده و «فرست لاو» جنیفر لوپز به شهرت رسید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید