جمعه, 04 مرداد 1398 13:09

معرفی فیلم های حاضردر هفتاد و ششمین فستیوال فیلم ونیز/حضور«متری شیش و نیم» در رقابت بخش افق های ونیز

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
معرفی فیلم های حاضردر هفتاد و ششمین فستیوال فیلم ونیز/حضور«متری شیش و نیم» در رقابت  بخش افق های ونیز معرفی فیلم های حاضردر هفتاد و ششمین فستیوال فیلم ونیز/حضور«متری شیش و نیم» در رقابت بخش افق های ونیز

سی و یک نما – روابط عمومی فستیوال فیلم ونیز در حالی اسامی رقابت کنندگان بخش های رسمی هفتاد و ششمین دوره این جشنواره ی معتبر سینمایی را معرفی کرد که فیلم «متری شیش و نیم» ساخته سعید روستایی در بخش رقابتی «افق‌ها » این جشنواره حضور دارد.

فستیوال فیلم ونیز یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین جشنواره‌های سینمایی جهان و البته سیاسی ترین این جشنواره هاست. این فستیوال که از سال ۱۹۳۲ میلادی برگزار می شود، به همراه دو فستیوال فیلم کن و برلین از مهمترین رویدادهای سینمایی اروپا و جهان هستند.
هفتاد و ششمین جشنواره فیلم ونیز در حالی از 28 اوت الی 7 سپتامبر (6شهریور تا 16 شهریور) شروع می‌شود که با فیلم «حقیقت» ساخته ی «هیروکازو کوردا» افتتاح خواهد شد. این کارگردان مطرح ژاپنی که سال گذشته با فیلم «دزدان فروشگاه»توانست نخل طلای کن را به دست بیاورد، در این فیلم دو چهره ی مطرح سینمای فرانسه و جهان یعنی «ژولیت بینوش» و «کاترین دنوو» در کنار «اتان هاوک» نقش آفرینی می کنند.
«ژوکر» ساخته تاپ فیلیپس که در آن واکین فینکس در نقش ژوکر حضور دارد و «به سوی ستارگان» ساخته جیمز گری و با بازی برد پیت دیگر فیلم‌های مهم بخش اصلی رقابت های ونیز ۲۰۱۹ هستند.
از دیگر آثار حاضر در این رویداد مهم می توان به فیلم «داستان ازدواج» ساخته ی نواه بامباک با بازی آدام درایور و اسکارلت جوهانسن و فیلم های «مهمان افتخاری» اتوم اگویان، «شبکه زنبور» به کارگردانی الیویه آسایاس و «اما» ساخته پابلو لارین کارگردان شیلیایی اشاره کرد که به رقابت می پردازند.
دیگر فیلم‌های بخش اصلی مسابقه هفتاد و ششمین دوره ی فستیوال ونیزبرای دریافت جایزه شیر طلایی عبارتند از: «کاندیدای ایده‌آل» هیفا المنصور، «درباره ابدیت» روی اندرسون، «خانه روستایی» تیاگو گوئدس، «گلوریا مندی» گدیگیان، «در انتظار وحشی‌ها» چیرو گوئرا، «داستان شنبه» لویه، «مارتین ادن» پیترو مارچلو، «مافیا دیگر اهل اونا ولتا نیست» فرانکو مارسکو، «پرنده رنگ شده» واسلاو مارهول، «شهردار ریونه سانیتا» ماریو مارتونه، «دندان شیری» شانون مورفی.
در بخش خارج از مسابقه هم فیلم «سیبرگ» که کریستن استوارت نقش جین سیبرگ، بازیگر فقید و نامدارسینمای جهان را بازی می کند به نمایش در می‌آید و فیلم«بزرگسالان در اتاق» فیلم جدید کاستا گاوراس هم در این بخش روی پرده می‌رود.
سهم ایران از این دوره ی فستیوال ونیز، حضور فیلم «متری شیش و نیم» در بخش جانبی «افق ها» است که در صورت موفقیت می تواند گامی برای حضور این فیلم به عنوان نماینده ی ایران در اسکار بردارد.
گفتنی است امسال در بخش افق‌ها 19 فیلم با هم رقابت می‌کنند که «متری شیش و نیم» ساخته ی سعید روستایی یکی از این آثار است.

در این دوره از فستیوال ونیز، از «پدرو آلمادوار» کارگردان بزرگ و پر افتخار اسپانیایی و «جولی اندروز» بازیگر اسطوره ای فیلم آوای موسیقی (اشک ها و لبخندها) و برنده اسکاربرای فیلم «مری پاپینز» نیز، به پاس یک عمر دستاورد سینمایی تقدیرخواهد شد واین دو، شیر طلای افتخاری ونیز را دریافت خواهند کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید