معرفی فیلم

نقد فیلم و سریال

گزارش تصویری

اخبار سینمای ایران

دوشنبه, 26 فروردين 1398 23:17

معرفی فیلم The Mule« قاچاقچی»2018 / تنها چیزی که نمی شود خرید، زمان است

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
معرفی فیلم The Mule« قاچاقچی»2018 / تنها چیزی که نمی شود خرید، زمان است معرفی فیلم The Mule« قاچاقچی»2018 / تنها چیزی که نمی شود خرید، زمان است

هما گویا /سی و یک نما - ارل استون (کلینت ایستوود) یک پرورش دهنده زنبق است که کارش را به خانواده ترجیح می دهد تا جایی که در انتخاب بین حضور در مراسم ازدواج تنها دخترش و شرکت در مسابقه ی "زنبق طلایی"، دومی را بر می گزیند و گر چه این جایزه را تصاحب می کند اما در عوض خانواده اش را از دست می دهد. پس از دوازده سال در حالی که ارل در سن 90 سالگی، با یک پیشنهاد کاری پر درآمد مواجه می شود. اوکه ادعا می کند بیشتر ایالات آمریکا را با رانندگی طی کرده حالا قرار است که اجناسی را جا به جا کند. ارل به زودی متوجه می شود که حمل کننده ی یک کارتل مواد مخدر در مکزیکی شده است و این انتخاب خوبی برای قاچاقچیان است چرا که هیچکس به یک پیرمرد فرتوت با وانت فورد قدیمیش شک نمی کند. در این بین یک مامورویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر به نام کالین بیتس (برادلی کوپر) مامور کشف چگونگی جا به جایی این حجم بزرگ از مواد مخدر می شود.

فیلم قاچاقچی و یا به بیان درست تر "حمل کننده ی مواد مخدر" که براساس یک داستان واقعی ساخته شده، می توانست یکی از فیلم های خوب کلینت ایستوود در مرز 90 سالگی خودش باشد اما ضعف فیلمنامه، عدم کشش و هیجان در روایت قصه و درام ، از آن فیلمی متوسط ساخته که ارزش دیدن آن به نیم ساعت پایانی یعنی بیماری همسر سابق ارل، رو به رو شدن دو کارآکتر "ارل" و "کالین" و تصمیم ارل برای انتخاب میان خانواده و کار پردرآمدش اختصاص پیدا می کند و البته بازی درخشان کلینت ایستوود. ( و چیزی که باعث تاسف است اینکه برادلی کوپر فرصت چندانی برای نشان دادن توانایی هایش در بازیگری و شخصیت پردازی ندارد). در این میان بازی دایان وست در نقش مری همسر ارل وآلیسون ایستوود (دختر واقعی کلینت ایستوود) در نقش دختر او نیز از نکات مثبت و دیدنی فیلم محسوب می شود.

 

معرفی فیلم-معرفی فیلم The Mule قاچاقچی 2018


از سینمای کلاسیک تا به امروز با بازیگر و فیلمسازی در تاریخ سینما زندگی کرده ایم که چه در ژانر وسترن یا پلیسی جنایی و حتی درام ورزشی دارای یک شخصیت واحد بوده است، بی پروا، درونگرا با چهره ای سخت اما مصمم. شخصیتی که به ندرت می توانیم در بروز احساساتش واقف شویم اما با همین شخصیت همیشه به وجه اشتراک رسیده ایم.
بازیگر، کارگردان، تهیه کننده و آهنگ سازی به نام کلینت ایستوود که چهره اش خیلی زودتر از معمول چروکیده و پیر شد و لاغری اندامش در تضاد با توانایی هایی بود که در فیلم ها ما را به تحسین وا می داشت ویکی از به یادماندنی ترین فیلم هایش "رودخانه ی مرموز" ی است که سه بازیگر توانا را جلوی دوربین خود قرار داد و در این فیلم بازی نکرد.پ

 

معرفی فیلم-معرفی فیلم The Mule قاچاقچی 2018


بیش از یک دهه است که هر بار فکر می کنیم که آخرین باری است این پیرمرد اسطوره ای هالیوود را در مقام بازیگری یا حتی روی صندلی کارگردانی می توانیم بینیم. اما انگار که او تسلیم ناپذیر است.
شاید به همین دلیل در مراسم اسکاری که با درخشش فیلم "عزیز میلیون دلاری" حاضر بود، برای اینکه ثابت کند بر خلاف ظاهرش هنوز پا برجا است و برای سینماگری پلن های بیشتری دارد، با مادرش به عنوان پارتنر ظاهر شد.
قاچاقچی، فیلم جدید ایستوود انگار با تمام کارنامه اش متفاوت است. او دیگر کلینت ایستوود سابق نیست، حتی در نوع بازیگری که حالا می توانیم احساسش را در چهره اش ببینیم و یقینا این نوع اکت را هوشمندانه برگزیده است.
در این فیلم انگار کلینت ایستوود خودش هست ، انگار دارد با خودش تسویه حساب می کند و انگاراز خودش می پرسد که چقدر برای خانواده اش وقت گذاشته است و آیا ارزشش را داشته؟ دیالوگی که در فیلم، نصیحت وار به برادلی کوپر هم می گوید.

 

معرفی فیلم-معرفی فیلم The Mule قاچاقچی 2018


شخصیت ارل تلنگری به خود اوست که درهشتاد و نه سالگی رو به روی خودش ایستاده است. مردی که توانایی هایش بیشتر از آنی است که به چشم می آید. اما در زندگی شخصی همیشه ناموفق است ( کلینت ایستوود چهار بار ازدواج کرده، دوبار رسمی و دوبار غیر رسمی و ۶ فرزند دارد و دونفر هم ادعا می کنند فرزند او هستند.)
و جالب اینکه در این فیلم دخترش آلیسون ایستوود در نقش دختر او بازی می کند.

 

معرفی فیلم-معرفی فیلم The Mule قاچاقچی 2018


این فیلم در شِش بخش بهترین فیلم، بهترین تدوین فیلم، بهترین تدوین صدا، بهترین میکس صدا، بهترین فیلمنامه اقتباسی و بهترین بازیگر نقش اول مرد، در هشتاد و هفتمین مراسم اسکار نامزد دریافت جایزه شد. نگارش فیلمنامه فیلم The Mule، توسط نیک شنک، نویسنده فیلمنامه فیلم Gran Torino (گرن تورینو) انجام شده است. فیلمنامه‌ی این اثر براساس داستان "جا به جا کننده ی نود ساله ی مواد مخدر برای کارتل ها" میباشد.
The Sinaloa Cartel's 90-Year-Old Drug Mule
که نگارش آن بر عهده سم دالنیک بوده است. کلینت ایستوود علاوه بر کارگردانی و ایفای نقش، در کنار تیم مور، کریستینا ریورا، جسیکا میر، دن فرادکین و بردلی توماس تهیه کنندگی این اثر را بر عهده داشتند.

بازیگران:
کلینت ایستوود :ارل استون
برادلی کوپر :کلین بیتس
لورنس فیشبورن:پلیس ارشد مواد مخدر
مایکل پونا: ترفیو،
دایان وست: مری، همسر سابق ارل
اندی گارسیا: رئیس کارتل
آلیسون ایستوود: آیریس دختر ارل
تیسا فارمیگا : جنی نوه ارل
ایگناسیو سریچیو: خولیو

 

معرفی فیلم-معرفی فیلم The Mule قاچاقچی 2018

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

امارگیر وبلاگامارگیر سایتتقویم و ساعت
مشاهده آمار وبسایت