یکشنبه, 05 تیر 1401 15:06

اجرای «شب شک» نوید محمدزاده متوقف شد / دلیل توقف از زبان کارگردان نمایش و اداره کل هنرهای نمایشی

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
اجرای «شب شک» نوید محمدزاده متوقف شد / دلیل توقف از زبان کارگردان نمایش اجرای «شب شک» نوید محمدزاده متوقف شد / دلیل توقف از زبان کارگردان نمایش

سی و یک نما - اجرای نمایشِ «شب شک» به تهیه کنندگی نوید محمدزاده در پردیس تئاتر شهرزاد متوقف شد و تمامِ اقلامِ تبلیغاتی‌اش هم از سایت فروش بلیت برداشته شد.

به گزارش مشاور رسانه‌ای گروه، اجرای نمایش «شب شک» به تهیه کنندگی نوید محمدزاده پس از اولین اجرا در دور جدید با عنوان «سیزن چهار» متوقف شد.

سایت تیوال همه اقلام تبلیغاتی و اطلاعات نمایش «شب شک» به تهیه کنندگی نوید محمدزاده و کارگردانی امیرحسین بریمانی را حذف کرد.

فروش بلیت نمایش «شب شک» پس از ۲۶ اجرا در تالار مولوی و ۴۰ اجرا در پردیس تئاتر شهرزاد، پس از اولین اجرا در دور جدید، امروز از سایت تیوال حذف شد و این نمایش امشب هم اجرا نخواهد داشت.

این نمایش از جمله آثار برگزیده بیست و سومین جشنواره تئاتر دانشگاهی ایران است که از روز پنجشنبه ۲۳ دی تا ۱۴ بهمن ماه در تالار مولوی و از ۱۴ فروردین تا ۳۰ اردیبهشت در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه رفت.

بازیگران این نمایش عبارتند از نیما شکیبایی، محمدحسین خادمی و امیرحسین بریمانی.

«شب شک» تندیس بازیگر نقش اول و تندیس کارگردانی بیست و سومین جشنواره تئاتر دانشگاهی ایران را دریافت کرده است.

امیرحسین بریمانی کارگردان نمایش «شب شک» گفت، علت توقف این نمایش نام نوید محمدزاده بوده است.

امیرحسین بریمانی کارگردان این اثر نمایشی عنوان کرد: علت توقف اجرای این نمایش حضور نوید محمدزاده به عنوان تهیه کننده و نام او در پوستر اعلام شده است. ما ظهر امروز ۵ تیر برای رفع مشکل اجرای این نمایش در اداره کل هنرهای نمایشی جلسه داریم.

شایعه ممنوع‌الفعالیتی نوید محمدزاده بازیگر سینما پس از اتفاقات جشنواره فیلم کن ۲۰۲۲ اعلام شده بود ولی یزدان عشیری مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی آن را تکذیب کرده بود ولی حالا با این اتفاق باید منتظر اطلاعات جدید بود.

اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پی بسته شدن بلیت‌فروشی نمایش «شب شک» به کارگردانی امیرحسین بریمانی و تهیه‌کنندگی نوید محمدزاده در سایت تیوال توضیحاتی ارائه کرد.

رابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی توضیحاتی را به شرح زیر اعلام کرد: «نمایش «شب شک» به نویسندگی و کارگردانی آقای امیر حسین بریمانی که در تماشاخانه تئاتر شهرزاد اجرا داشته است، به دلیل عدم کسب مجوز تمدید و تبلیغ نمایش، همچنین پخش بدون مجوز تبلیغات نمایش در بسترهای مختلف فضای مجازی، موجب بسته شدن موقت سایت فروش بلیت نمایش از طرف اداره کل هنرهای نمایشی شده است. بدیهی است این مشکل با حضور کارگردان و رفع ابهامات موجود برطرف خواهد شد.»

پردیس تئاتر شهرزاد در پی متوقف شدن اجرای نمایش «شب شک» و صحبت‌های رییس شورای ارزشیابی و نظارت بر نمایش اداره کل هنرهای نمایشی در خصوص نداشتن مجوز تمدید واکنش نشان داد.
به گزارش صبا، پردیس تئاتر شهرزاد در پی واکنش اداره کل هنرهای نمایشی که مجوز نداشتن تمدید و تبلیغ را دلیل توقف نمایش «شب شک» به تهیه‌کنندگی نوید محمدزاده و کارگردانی امیرحسین بریمانی اعلام کرده بود، بیانیه‌ای صادر کرد.

متن این بیانیه بدین شرح است: «در پاسخ به ادعاها و مصاحبه مهدی امینی رییس شورای ارزشیابی و نظارت بر نمایش اداره کل هنرهای نمایشی، در پی متوقف شدن اجرای نمایش «شب شک» به کارگردانی امیرحسین بریمانی و تهیه‌کنندگی نوید محمدزاده و صحبت‌های ایشان در خصوص عدم کسب مجوز تمدید، نکات زیر قابل ذکر است:

الف_ رئیس شورای ارزشیابی و نظارت بر نمایش بهتر از هر کسی باید بداند که باز شدن سایت بلیت فروشی یک نمایش بدون کسب مجوز و اعلام شورای نظارت غیر ممکن است و پردیس تئاتر شهرزاد نیز از این قاعده مستثنی نیست

ب- مجوز تمدید نمایش «شب شک» با شماره ۱۴۵۲۴۱/ ۱۴۰۱ در دبیرخانه اداره کل هنرهای نمایشی ثبت شده است و به غیر از تایید شورای نظارت در گروه مشترک با سایت تیوال، امکان ندارد فروش نمایشی باز شود.

پ- نمایش «شب شک» به دلیل فاصله کم صدور مجوز تا اجرا تبلیغی در فضای مجازی نداشته است و هنوز تیزر و پوستر رسمی برای آن طراحی نشده است و منظور از «پخش بدون مجوز تبلیغات نمایش» دقیقا مشخص نیست که به کجا اشاره می کند!

ج- در قسمتی از این گفتگو آمده است: این مشکل با حضور کارگردان و رفع ابهامات موجود برطرف خواهد شد! اما قراین و شواهد نشان از آن دارد که نام تهیه کننده نمایش سبب توقیف این نمایش بعد از اولین اجرا شده است.

سوال این است که چرا و چطور پس از تایید نهایی شورای نظارت و صدور مجوز بعد از بازبینی و با نامه کتبی به سایت تیوال دستور توقیف نمایش و بستن فروش آن صادر شده است؟ آیا قرار است هر نمایش بعد از بارها بازبینی متوقف شود؟»

فروش بلیت نمایش «شب شک» به کارگردانی امیرحسین بریمانی و تهیه کنندگی نوید محمدزاده بعد از اولین اجرا در دوره جدید از روز یکشنبه (پنجم تیر ماه) در سایت ارائه دهنده این بلیت متوقف و تمام اقلام تبلیغاتی این نمایش بنا به اعلام شورای ارزشیابی و نظارت بر نمایش اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمع‌آوری شده است.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید