جمعه, 06 اسفند 1400 12:46

رفعت هاشم‌پور گوینده و دوبلور پیشکسوت درگذشت | وداع با «خاله هتی» قصه‌های جزیره

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
رفعت هاشم‌پور گوینده و دوبلور پیشکسوت درگذشت | وداع با «خاله هتی» قصه‌های جزیره رفعت هاشم‌پور گوینده و دوبلور پیشکسوت درگذشت | وداع با «خاله هتی» قصه‌های جزیره

سی و یک نما - رفعت هاشم‌پور دوبلور پیشکسوت و همسر جلال مقامی ساعتی پیش بر اثر کهولت سن در کرج درگذشت.

رفعت هاشم‌پور گوینده و دوبلور پیشکسوت امروز جمعه هفتم اسفندماه در کرج بر اثر کهولت سن درگذشت. وی از سال ۱۳۳۷ وارد عرصهٔ دوبله شد و طی سال‌های قبل و بعد از انقلاب ایران در دوبله بسیاری از فیلم‌های سینمایی خارجی و ایرانی گویندگی کرد.

شهراد بانکی مدیر روابط عمومی انجمن گویندگان و سرپرستان گفتار فیلم این خبر را تأیید کرد.

جلال مقامی از صداپیشگان پیشکسوت و همسر این هنرمند در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت: «بازگشت همه بسوی اوست. امروز همسرم بانو رفعت هاشم پور به رحمت خدا رفتند.»

photo_2022-02-25_15-24-23.jpg

مدیریت دوبلاژ سریال «قصه‌های جزیره» در اواسط دهۀ ۷۰ از دیگر فعالیت‌های او بود. در این سریال خود او به جای شخصیت هتی کینگ یا خاله هتی (با نقش‌آفرینی جکی باروز) حرف می‌زد که بسیار مورد توجه قرار گرفت.

گویندگی نقش های اسکارلت در فیلم «بر باد رفته»، لورن باکال در "داشتن و نداشتن"، سوزان هیوارد در "می‌خواهم زنده بمانم" و "خانه غریبه‌ها" و "برف‌های کلیمانجارو"، مارلنه دیتریش در "مراکش"، گریس کلی در "ماجرای نیمروز"، آوا گاردنر در "هفت روز در ماه می"، کاترین هپبورن در "شیر در زمستان"، جین وایمن در "باغ‌وحش شیشه‌ای"، سوفیا لورن در "یک روز به‌خصوص"، دبورا کر در "از این جا تا ابدیت"، ایرنه پاپاس در "زد" و "الرساله"، جینا لولو بریجیدا در "بندباز"، از دیگر نقش‌های مهم این دوبلور بوده است.

photo_2022-02-25_15-27-38.jpg

رفعت هاشم پور همسر جلال مقامی گوینده، مجری و دوبلور پیشکسوت تلویزیون است.

سی و یک نما درگذشت این هنرمند را به خانواده محترم وی و جامعه هنری تسلیت می‌گوید.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید