پنج شنبه, 27 مرداد 1401 16:53

محمود فاطمی دوبلور پیشکسوت درگذشت

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
محمود فاطمی دوبلور پیشکسوت درگذشت محمود فاطمی دوبلور پیشکسوت درگذشت

سی و یک نما - محمود فاطمی دوبلور پیشکسوت و گوینده فیلم "محمدرسول الله" بر اثر ایست قلبی درگذشت.

محله‌ی پیتون (پِیتون پلیس) قدیمی تر از آن است که نسل های قبل از دهه ی سی به یاد داشته باشند اما در کنار سریال "روزهای زندگی" محبوبترین سریالی بود که در ایران دوبله و پخش میشد. بعد ها هم وقتی "رایان اونیل" معروف شد، همه می گفتند که این رادنی، بازیگر سریال پیتون پلیس است.

"مرد شش میلیون دلاری" را حتی اگر مربوط به دهه کسی نباشد اما همه می شناسند.

و حالا "محمود فاطمی" دوبلور پیشکسوت این دو سریال که آخرین هنر نمایی او در فیلم " محمد رسول الله" مجید مجیدی است درگذشته است. یک مرگ که بی شباهت به داستانی عاشقانه برای یک درام نیست. مرگی درست یک روز پس از فوت همسرش.

محمود فاطمی هنرمند دوبلاژ ایران یک روز پس از درگذشت همسرش، روز گذشته (۲۶ مرداد ماه) بر  ایست قلبی از دنیا رفت. دیروز (۲۶ مرداد) همسر محمود فاطمی از دنیا رفت و در فاصله‌ای بسیار کوتاه وضعیت خود ایشان هم متعاقب سکتۀ قلبی نامساعد می‌شود و کمی بعد در بیمارستان فوت می‌کند.

شهراد بانکی- مدیر روابط عمومی انجمن گویندگان و سرپرستان گفتار فیلم  درگذشت این هنرمند دوبلاژ را تایید و اعلام کرد مراسم خاکسپاری محمود فاطمی متعاقبا اعلام خواهد شد.

دکتر محمود فاطمی متولد ۱۳۲۰ در تهران پزشک داروساز و فرزند پرفسور محمدتقی فاطمی ریاضی‌دان بود. خانواده وی اصالتاً نائینی بود. دوران ابتدایی را در دبستان‌های ۱۵ بهمن و ابن یمین تهران به تحصیل پرداخت و دوران دبیرستان را در البرز گذراند و پس از سیکل در رشته طبیعی مشغول به تحصیل شد. فاطمی در بهمن ماه سال ۱۳۴۴ از پایان‌نامه دکترایش در رشتهٔ داروسازی دفاع کرد.

محمود فاطمی علاوه بر مدیریت دوبلاژ و گویندگی فیلم ها و برنامه‌های مستند از جمله فیلم ماندگار «محمد رسول الله»، از زمان‌های قدیم تاکنون در چند اثر داستانی معروف از جمله سریال‌های «دایی‌جان ناپلئون»، «پزشک دهکده»، «مک میلان و همسر»، «پیتون پلیس»، «امام علی (ع)»، «مرد ۶ میلیون دلاری»، «زن اتمی»، «دکتر کوئینسی» و «عیاران و طراران» نیز گویندگی کرده است.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید