معرفی فیلم

نقد فیلم و سریال

گزارش تصویری

اخبار سینمای ایران

جمعه, 20 دی 1398 15:37

"مسعود بخشی" با ارسال نامه‌ای، از جشنواره ساندنس انصراف داد/ سلام مرا به آقای رابرت رد فورد برسانید

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
"مسعود بخشی" با ارسال نامه‌ای، از جشنواره ساندنس انصراف داد/ سلام مرا به آقای رابرت رد فورد برسانید "مسعود بخشی" با ارسال نامه‌ای، از جشنواره ساندنس انصراف داد/ سلام مرا به آقای رابرت رد فورد برسانید

سی و یک نما - مسعود بخشی که قرار بود با فیلم "یلدا" در جشنواره ساندنس آمریکا شرکت کند، با ارسال نامه‌ای، انصراف خود را از شرکت در این‌ جشنواره اعلام کرد.

متن این‌ نامه که ایسنا منتشر کرده، به شرح زیر است :

در این شرایط به جشنواره شما نمی‌آیم و کنار مردمی می‌مانم که سال‌هاست تحت تحریم، فشار، تبعیض، محرومیت و ممنوعیت تمام جنگ‌افروزان بیمار قرار دارند.لطفا سلام و احترام مرا به آقای "رابرت ردفورد" برسانید.او رییس‌جمهورتان را دیکتاتوری خواند که به ارزش‌هایی که آمریکا روزگاری به داشتن‌شان مغرور بود، می‌تازد.ایرانی‌ها این نکته را درک می‌کنند، امیدوارم آمریکایی‌ها هم آن را بفهمند.در زمانه تاریکی به سر می‌بریم و بیش از همیشه نیازمند نور فرهنگ هستیم.امید که جشنواره شما بتواند نوری در آن تاریکی روشن کند.

فستیوال فیلم ساندنس (Sundance Film Festival) بزرگ‌ترین جشنواره فیلم‌های مستقل در آمریکا است که اولین بار در سال ۱۹۷۸ در سالت لیک برگزار شد. این جشنواره با ریاست "رابرت ردفورد" و کمک فرماندار ایالت یوتا قصد داشت به فیلم‌های مستقل ساخت آمریکا توجه نشان داده و فیلم‌های تولید شده با بودجه‌های کم را حمایت کند و فیلمسازی و توجه به سینما را در ایالت یوتا گسترش دهد. از سال ۱۹۸۱ میلادی جشنواره به پارک سیتی ایالت یوتا منتقل شد و از آن زمان بجای ماه سپتامبر در ژانویه برگزار می‌شود.

هدف از تأسیس جشنواره فیلم ساندنس، حمایت از فیلم‌ها و فیلم‌سازان مستقل عنوان شده‌است.

فیلم‌های بسیاری از کارگردانان بزرگی چون کوئنتین تارانتینو، استیون سودربرگ، جیم جارموش و کوین اسمیت، برای نخستین‌بار در این جشنواره به نمایش درآمد و باعث ترقی و شهرت امروزه آنان شد.

امارگیر وبلاگامارگیر سایتتقویم و ساعت
مشاهده آمار وبسایت