معرفی فیلم

نقد فیلم و سریال

گزارش تصویری

اخبار سینمای ایران

دوشنبه, 08 مهر 1398 15:18

معرفی فیلم محاکمه با آتش trial by fire / براساس یک پرونده‌ی جنایی

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
معرفی فیلم محاکمه با آتش trial by fire / براساس یک پرونده‌ی جنایی معرفی فیلم محاکمه با آتش trial by fire / براساس یک پرونده‌ی جنایی

سی و یک نما_ فیلم "محاکمه با آتش" در ژانر بیوگرافی و درام، محصول سال ۲۰۱۸ کشور آمریکا به کارگردانی ادوارد زوئیک است که بازیگرانی چون جک اوکانل، لورا درن، امیلی مید، جف پری، جید پتیجان و کریس کوی در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند.

 

این فیلم، داستان واقعیِ تراژیک و جنجال‌ برانگیز مردی به نام کامرون تاد ویلینگهام را روایت می‌کند که به جرم قتل سه فرزندش، در ایالت تگزاس اعدام شد.

تاد، همسر و سه دختر خردسالشان (یکی چهارساله و دو دختر دوقلوی کمتر از یکسال) در ایالت تگزاس زندگی می‌کنند. تاد و همسرش یک زوج لااُبالی هستند که از نظر اقتصادی نیز با مشکل رو به رو شده‌اند و مخارج زندگی با داشتن سه بچه‌ی کوچک موجب اختلاف آن‌ها شده است.

 

معرفی فیلم-معرفی فیلم محاکمه با آتش trial by fire


همسر تاد مجبور است شب‌ها کار کند و تاد که بیکار است از بچه‌ها در غیاب همسر نگهداری می‌کند. شبی که همسرش سر کار بوده، خانه آن‌ها آتش می‌گیرد و سه دختر کوچک آن‌ها ( یک دختر ۴ ساله و دوقلوهای یک ساله) در آتش می‌سوزند. تاد متهم به آتش سوزی عمدی خانه و کشتن سه فرزندش می‌شود. وی ۱۲ سال در زندان مخصوص محکومین به مرگ، حبس می‌کشد تا اینکه با الیزابت، نمایش نامه نویسی که خود دارای دو فرزند است و شوهر سابق او نیز به دلیل ابتلا به سرطان روزهای آخر زندگی‌اش را سپری می‌کند، به صورت مکاتبه‌ای آشنا می‌شود و پس از مدتی الیزابت به دیدن او می‌رود.

 

معرفی فیلم-معرفی فیلم محاکمه با آتش trial by fire


الیزابت سعی می‌کند پرونده‌ی تاد را از اول پیگیری کند زیرا شک کرده که او واقعا گناهکار است! در آخر الیزابت از یک جرم شناس متخصص آتش سوزی بسیار مشهور و بازنشسته کمک می‌گیرد و ثابت می‌کند که او بیگناه است و حتی ثابت می‌کند که پلیس ایالتی در شهادت دروغِ شاهدان نقش داشته است ولی دستگاه نظارت قضایی، آن را نادیده می‌گیرد و تاد اعدام می‌شود.

 

معرفی فیلم-معرفی فیلم محاکمه با آتش trial by fire

 

و اما در دنیای واقعی، کامرون تاد ویلینگهام یک متهم آمریکایی بود که به اتهام قتل ۳ کودک خود محکوم و اعدام شد. کارشناسان آتش سوزی اعتقاد داشتند که او این قتل‌ها را به کمک آتش‌سوزی در خانه‌ای مسکونی درکورسیکانا تگزاس در ۲۳ دسامبر ۱۹۹۱ انجام داده است. او در سال ۲۰۰۴ و در سن ۳۶ سالگی اعدام شد، اما اعدام او به علت تفسیرهای مختلفی از شواهدی که منجر به اعدام وی شد بسیار جنجالی بود. بعد از اعدام وی، کمیته بررسی اشتباهات پزشکی قانونی، گزارش کارشناسان پرونده مبنی بر آتش سوزی عمدی را غیر علمی و بر اساس ماورا و تخیل کارشناسانِ وقت دانستند و با شواهد نشان دادند آتش سوزی غیر عمدی بوده است. درسال ۲۰۱۸ فیلمی با نام trial by fire در مورد این پرونده ساخته شد.
این فیلم رتبه‌ی 6.5 را در سایت IMDB دارد.

 

معرفی فیلم-معرفی فیلم محاکمه با آتش trial by fire

امارگیر وبلاگامارگیر سایتتقویم و ساعت
مشاهده آمار وبسایت