شنبه, 18 مرداد 1393 00:58

اعلام جدول نمایشنامه‌خوانی‌های برنامه «هفت شب نمایشنامه‌خوانی»

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سی و یک نما- برنامه «هفت شب نمایشنامه‌خوانی» از دوشنبه 20 مرداد ماه با اجرای اثری از حسین پاکدل در برج میلاد آغاز می‌شود.

 

به گزارش سایت ایران تئاتر، در این هفته که از 20 تا 26 مرداد برگزار می‌شود، هفت نمایشنامه‌نویس در کنار هفت گروه جوان دانشجو، آثار خود را در برج میلاد روخوانی می‌کنند.

در اولین برنامه که دوشنبه 20 مرداد برگزار می‌شود، حسین پاکدل نمایشنامه‌نویس و کارگردان تئاتر نمایشنامه تازه‌اش را با نام «یک صبح ناگهان» می‌خواند.

روز دوم نیز به روخوانی نمایشنامه «30 سال بعد» نوشته آرش عباسی اختصاص دارد. در این روز علاوه بر عباسی، یک گروه جوان دیگر نیز نمایشنامه «دخی‌ها» نوشته و کار رضا شاهبداغی را به صورت گروهی روخوانی می‌کنند. این برنامه سه شنبه 21 مرداد برگزار می‌شود.

جلسات نمایشنامه خوانی با روخوانی نمایشنامه «صدای زخم» نوشته محمد چرم‌شیر ادامه پیدا می‌کند. این برنامه نیز چهارشنبه 22 مرداد برگزار می‌شود.

روز چهارم نیز به اجرای نمایشنامه «خواب ماهی‌ها» نوشته محمدامیر یاراحمدی اختصاص دارد. این نمایشنامه پنجشنبه 23 مرداد روخوانی می‌شود.

«زری بانو» نام نمایشنامه ای است نوشته حمیدرضا آذرنگ که جمعه 24 مرداد نمایشنامه‌خوانی خواهد شد.

دو روز پایانی این هفته به اجرای نمایشنامه‌هایی از حمید امجد و علیرضا نادری اختصاص خواهد داشت.

حمید امجد نمایشنامه «سه خواهر و دیگران» را شنبه 25 مرداد روخوانی می‌کند و علیرضا نادری نیز در روز پایانی این هفته، نمایشنامه «رازِ ق"ِ فا "س" در بَرزَ"خ"» را به عنوان آخرین اجرا، روخوانی خواهد کرد که این برنامه یکشنبه 26 مرداد برپا خواهد شد.

همزمان با این نمایشنامه‌نویسان، هفت گروه جوان از پروژه دانشگاهی «کارناوال انفعال» نیز آثار خود را به صورت گروهی نمایشنامه خوانی می کنند. به طوریکه در هر برنامه، یک نمایشنامه‌نویس حرفه‌ای در کنار یک گروه دانشجویی نمایشنامه‌خوانی دارد.

اولین نمایشنامه‌ای که از گروه دانشجویی روخوانی می‌شود، «Radiogy» نوشته آریا باغستانی است که 20 مرداد روخوانی می‌شود.

در ادامه، نمایشنامه «فراموشی» نوشته یاسمن طاهری خسروشاهی 21 مرداد نمایشنامه‌خوانی می‌شود.

در سومین روز برنامه که 22 مرداد برگزار می شود، نمایشنامه «ما آویخته‌ها» نوشته شقایق شاهرودی روخوانی می‌شود.

همزمان با چهارمین روز برنامه نیز، نمایشنامه «خرید، مهمونی، ورزش، رستوران» نوشته مینا صیادی 23 مرداد روخوانی می‌شود.

برنامه با روخوانی نمایشنامه «نوبل» نوشته رومینا نظامی 24 مرداد نمایشنامه‌خوانی خواهد شد.

«تابو» و «دنیا یک تیغ ماهی است که ما به آن وصل شده ایم» عنوان دو اثری است به نویسندگی پریسا کیومرثی و فاطمه محمودی که 25 مرداد روخوانی می‌شوند.

در اخرین روز برنامه نیز نمایشنامه‌های «پیله تا پی له» و «وصیت» دو اثری هستند که توسط سها آردم و نیما نادری نوشته شده‌اند و در روز 26 مرداد نمایشنامه خوانی خواهند شد.

نمایشنامه‌های پروژه دانشگاهی انفعال حاصل کارگاه نمایشنامه نویسی نغمه ثمینی هستند که چندی پیش برای دانشجویان ادبیات نمایشی دانشکده هنرهای زیبا برگزار شده بود.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید