چهارشنبه, 31 شهریور 1395 16:55

رونمائی از "پردیس تئاتر" با اختتامیه پنجمین جشنواره "تئاتر شهر" / یک اختتامیه خوشحال

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
رونمائی از "پردیس تئاتر" با اختتامیه پنجمین جشنواره "تئاتر شهر" / یک اختتامیه خوشحال رونمائی از "پردیس تئاتر" با اختتامیه پنجمین جشنواره "تئاتر شهر" / یک اختتامیه خوشحال

سی و یک نما - اختتامیه پنجمین جشنواره «تئاتر شهر» شب گذشته ۳۰شهریور با حضور هنرمندان تئاترو شهرداری تهران در پردیس تازه تاسیس تئاتر تهران برگزار شد. در این مراسم محمد باقر قالیباف، مرضیه برومند ، رضا فیاضی، حسین محب اهری، مریم کاظمی، اکبر زنجانپور، رویا افشار، داریوش اسدزاده، بهرام شاه محمدلو، مریم معترف، حسین مسافرآستانه، پرستو گلستانی، محمد آقالو، قطب الدین صادقی، مرضیه برومند، پیمان شریعتی و محمد آقالو حضور داشتند.

افتتاحیه رسمی این پردیس اختصاصی تئاتر قرار است همزمان با ایام دهه فجر ۹۵برگزار شود.

احسان کرمی که اجرای مراسم را عهده دار بود اعلام کرد که سالن ۱۵۰۰نفره پردیس تئاتر تهران در محله خاوران که اختتامیه جشنواره «تئاتر شهر» در آن برگزار شده، به همراه ۹سالن دیگر خود همزمان با ایام دهه فجر به شکل رسمی افتتاح خواهد شد. همچنین پردیس «صبا» در خیابان ملک نیز در همین ایام با دارا بودن ۶سالن تئاتری به همت شهرداری تهران افتتاح خواهد شد.

در این مراسم ازمریم معترف و اکبر زنجانپوربه عنوان پیشکسوتان عرصه ی نمایش  تجلیل شد.

در ادامه مراسم کلیپی که برای تجلیل از مریم معترف و اکبر زنجانپور تهیه شده بود پخش شد و رضا فیاضی متنی در تمجید از مریم معترف قرائت کرد و قطب الدین صادقی نیز متنی را که رکن الدین خسروی از لندن برای بزرگداشت اکبر زنجانپور فرستاده بود قرائت کرد. در ادامه این دو هنرمند تئاتر لوح تقدیر خود را از دست شهردار تهران دریافت کردند.

محمدباقر قالیباف شهردار تهران نیز در این مراسم به ایراد سخن پرداخت و همچنین مرضیه برومند لوح تقدیری از جانب خانواده عروسکی به شهردار تهران به پاس در اختیار قرار دادن زمینی به خانواده عروسکی برای ساخت «خانه عروسک» اهدا کرد.

برگزیدگان پنجمین جشنواره تئاتر شهر به شرح زیر اعلام شد:

برگزیدگان موسیقی:

لوح تقدیر و جایزه نقدی به محسن چاه شوری و مهدی منفرد برای نمایش «هرچه سنگه مال پای لنگه» تقدیر

هیات داوران جایزه موسیقی برگزیده شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی را به امیرحسین انصافی و پیام رضایی برای نمایش «چهارگوشه» تقدیم کرد.

در بخش کودک و نوجوان:

لوح تقدیر و جایزه نقدی به سهند بهادری برای نمایش «رویای ماه»

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به امیرحسین انصافی برای نمایش‌های «جادوی عروسک و گرگ سیاه زشت»

بخش صحنه ای : لوح تقدیر و جایزه نقدی موسیقی به پویا علی نیا برای نمایش «هنوز تمام نشده»

جایزه موسیقی برگزیده شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی را به کیان حسین برای نمایش «آفتاب کاران»

بخش پوستر و بروشور:

لوح تقدیر و جایزه نقدی جایزه طراحی پوستر و بروشور به مسعود ماهینی برای طراحی بروشور نمایش «هرچه سنگه مال پای لنگه»

برگزیدگان طراحی صحنه و لباس:

هیات داوران در این بخش با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی از زهره فضلی برای طراحی فضای نمایش «چهارگوشه» و سارا دبیری و زهرا مریدی برای طراحی لباس و عروسک نمایش «پسر من» در بخش خیابانی تقدیر کرد.

هیات داوران در این بخش با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی به ساسان فرهادپور برای نمایش «جادوی عروسک» از او تقدیر کرد.

جایزه طراحی صحنه برگزیده شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی را به الهه میرزایی و هانیه زحمت کش برای نمایش «رویای ماه»

در بخش صحنه ای و بخش طراحی لباس لوح تقدیر و جایزه نقدی به مرضیه رادمنش برای نمایش «دوشیزه‌گان باغ لیمو»رسید

جایزه طراحی لباس برگزیده شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به  شادی افخمی برای نمایش «هنوز تمام نشده» تقدیم شد.

در  بخش طراحی صحنه  لوح تقدیر و جایزه نقدی به مه‌سیما بزرگی مهر  برای نمایش «گربه ها و آقاها» و جایزه طراحی صحنه برگزیده شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی را به ابراهیم نائیچ  برای نمایش «ویار» رسید

برگزیدگان مسابقه عکاسی:

جایزه سوم شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به سیاوش حمیدی

جایزه دوم شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی حامد ملک پور

جایزه اول شامل تندیس جشنواره و دیپلم افتخار و جایزه نقدی به پرنا بهارعلی

برگزیدگان بازیگری زن:  به ترتیب زیر در بخش های خیابانی، کودک و نوجوان و صحنه ای:

بخش خیابانی: هیات داوران در این بخش با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی از الهه پورجمشید و باران ستوده برای بازی در نمایش «چهارگوشه» تقدیر کردند.

جایزه برگزیده بازیگری زن شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مارال ایزدبخش برای بازی در نمایش «هرچه سنگه مال پای لنگه» اهدا شد.

بخش کودک و نوجوان: هیات داوران در این بخش با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی به نیلوفر دهقان برای بازی در نمایش «سفر به شهر قصه ها»، جایزه برگزیده این بخش شامل تندیس جشنواره و دیپلم افتخار و جایزه نقدی را به فهیمه باروتچی، فرشته اعظمی و شیرین کاشفی برای بازی در نمایش «جادوی عروسک» اهدا کرد.

بخش ویژه بازیگر کودک و نوجوان صحنه‌ای: هیات داوران در این بخش ضمن تقدیر از حضور موفق بازیگران کودک و نوجوان لوح تقدیر و هدیه جشنواره را به چهار بازیگر اهدا کرد: صبا میرزا نژاد، آرمان دولت‌کیا،  رایا نویدی شمالی، رادین میرباقری برای بازی در نمایش «آفتاب کاران».

بخش صحنه ای: هیات داوران در این بخش با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی از سه بازیگر زن تقدیر کرد: باران ستوده برای نمایش «تیغ کهنه»، سحرناز عباس‌زاده برای بازی در نمایش «کمی آنسوتر»  و ملیحه کیا برای بازی در نمایش «آپارتمان طبقه شش».

هیات داوران در این بخش جایزه بازیگر زن برگزیده شامل تندیس جشنواره و دیپلم افتخار و جایزه نقدی را به آبان حسین‌آبادی برای برای نمایش «ویار» اهدا کرد.

برگزیدگان بازیگری مرد:

در بخش خیابانی: هیات داوران در این بخش با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی به ابوذر چهل‌امیرانی برای بازی در نمایش «دریافت حق شارژ از مرده» ،  امین وحیدی‌پور برای بازی در نمایش«جادوگر بلا ،مبارک ناقلا و گاهی بگو نه» و وحید عبدالله‌زاده برای بازی در نمایش «جامانده» تقدیر کرد.

هیات داوران در این بخش جایزه برگزیده بازیگری مرد شامل تندیس جشنواره ، دیپلم افتخار و جایزه نقدی را به محمدهادی عطایی برای بازی در نمایش «چهارگوشه» اهدا کرد.

بخش کودک و نوجوان: هیات داوران در این بخش با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی به امیرحسین انصافی برای نمایش «جادوی عروسک» و  هادی ابوالقاسم برای نمایش «سفر به شهر قصه ها» از آنها تقدیر کرد و  جایزه برگزیده شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی را  به محمد نوحیان برای نمایش «رویای ماه» ، حمیدرضا ملاحسینی برای نمایش «رویای ماه» ، مهدی داودی برای نمایش «گرگ سیاه» و آرین ناصری‌مهر برای نمایش «جادوی عروسک» اهدا کرد.

بخش صحنه ای: هیات داوران در این بخش با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی  از سه بازیگر مرد تقدیر بکرد: مجتبی واشیان برای بازی در نمایش «زنگ زدگی»، مسعود رمضانی برای بازی در نمایش «گربه ها و آقاها» ، پژمان عبدی برای نمایش «آپارتمان طبقه شش» و همچنین در این بخش جایزه بازیگر مرد برگزیده را شامل تندیس جشنواره و دیپلم افتخار و جایزه نقدی به  امیرعباس توفیقی برای نمایش «آفتاب کاران» اهدا کرد.

برگزیدگان نمایشنامه نویسی:

بخش خیابانی: سامان خلیلیان برای نمایش «چهارگوشه» و ابوذر چهل امیرانی و جمشید عسکری برای نمایش «دریافت حق شارژ از مرده»

جایزه برگزیده نمایشنامه نویسی را شامل تندیس جشنواره ، دیپلم افتخار و جایزه نقدی را به علی غابشی برای نمایش «جامانده»

بخش کودک ونوجوان: هیات داوران در این بخش با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی از مریم کاظمی برای نمایش «رویای ماه» تقدیر کرد.

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی را  به امیرمحمد انصافی برای نمایش «جادوی عروسک» اهدا کرد.

بخش صحنه ای: هیات داوران در این بخش با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی سه نمایشنامه‌نویس را شایسته تقدیر دانست: پویا پیرحسین‌لو برای نمایشنامه «آفتاب کاران»، سلما سلامتی برای نمایشنامه «آپارتمان طبقه شش» و کامران شهلایی برای نمایشنامه «کمی آن سوتر».

جایزه نمایشنامه نویسی برگزیده را شامل تندیس جشنواره و دیپلم افتخار و جایزه نقدی به رها سلیمانی برای نمایشنامه «ویار».

برگزیدگان مسابقه نمایشنامه نویسی:

تقدیر ویژه شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به نیاز اسماعیل‌پور برای نمایشنامه «می‌رسم با تو به خانه»، سعیدرضا خوش‌شانس برای نمایشنامه «رویای کولی آشفته»  اهدا شد

جایزه سوم شامل جایزه نقدی و لوح تقدیر به علی بیگدلی برای نمایشنامه «چنگار» رسید.

جایزه دوم شامل جایزه نقدی و لوح تقدیر به محسن عظیمی برای نمایشنامه «تفنگ و تنبور» اهدا شد.

جایزه اول شامل تندیس جشنواره  و دیپلم افتخار و جایزه نقدی  به هاله مشتاقی نیا برای نمایشنامه «زندگی تا حدودی مشترک» اهدا شد.

برگزیدگان کارگردانی:

بخش  خیابانی:

لوح تقدیر و جایزه نقدی به محمد هادی عطایی و زهره فضلی برای نمایش «چهارگوشه» و رضا نورانی برای نمایش «جامانده»، جایزه برگزیده کارگردانی را شامل تندیس جشنواره ، دیپلم افتخار و جایزه نقدی را  به مارال ایزدبخش برای نمایش «هرچه سنگه مال پای لنگه»

بخش کودک و نوجوان:

لوح تقدیر و جایزه نقدی از امیر محمد انصافی برای نمایش «جادوی عروسک» تقدیر کرد و جایزه کارگردانی برگزیده شامل تندیس جشنواره و دیپلم افتخار و جایزه نقدی به احسان مجیدی برای نمایش «رویای ماه»

بخش صحنه ای:

لوح تقدیر و جایزه نقدی سه کارگردان را شایسته تقدیر دانست: پویا پیرحسین‌لو برای نمایش «آفتاب کاران»، حمیدرضا فلاحی برای نمایش «آپارتمان طبقه شش» و محمد لارتی و کامران شهلایی برای نمایش «کمی آنسوتر»

هیات داوران در این بخش جایزه کارگردانی برگزیده را شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به ابراهیم نائیچ برای نمایش «ویار» اهدا کرد.

جایزه ویژه کارگردانی شامل دپیلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی  به محمد محقق منتظری برای نمایش «مرگ آسیدکاظم»

جوایز ویژه پنجمین جشنواره تئاتر شهر

تقدیر ویژه بخش خیابانی:

اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی به افشین قاسمی برای تبحر در عروسک گردانی و ارائه تیپ های مختلف در کار با عروسک در نمایش «خم بازی»، محمد فرجی به خاطر ارائه مفهوم زیبا و تلاش شایسته تقدیر در کار کردن با کوتاه‌قامتان در نمایش «بادبادک» و زهرا مریدی به خاطر نگاه خلاقانه به دغدغه های تربیتی نوجوانان در نمایش «پسر من»

تقدیر ویژه بخش  کودک و نوجوان:

اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی به حمید دربانی و حسین محبی برای نمایش «هملت و لوبیای سحرآمیز» تقدیر کرد و همچنین از بازیگر نوجوان محمدرضا معقولی برای نمایش «اگر پدرم را دیدی»، در بخش گریم از حسین تبریزی برای نمایش «دم پنبه ای» و در بخش شعر نمایشی از هادی ابوالقاسمی برای نمایش «سفر به شهر قصه ها»

نمایش برگزیده بخش خیابانی: نمایش «هرچه سنگه مال پای لنگه» به کارگردانی مارال ایزدبخش

نمایش برگزیده بخش کودک و نوجوان: نمایش «رویای ماه» به کارگردانی آقای احسان مجیدی، نمایش «جادوی عروسک» به کارگردانی آقای امیرمحمد انصافی

نمایش برگزیده  بخش صحنه‌ای: نمایش «ویار» به کارگردانی آقای ابراهیم نائیچ

جوایز ویژه ستاد جشنواره:

ستاد برگزاری جشنواره ضمن تقدیر از مشارکت و حضور موثر همه هنرمندان شرکت کننده با اهدای لوح تقدیر و تندیس جشنواره از هنرمندان زیر تقدیر کرد:

" اسماعیل خلج" پیشکسوت درام نویسی ایران برای اجرای نمایشنامه ‌خوانی چند اثر برگزیده

" غلامرضا عربی "برای اجرای نمایش فصل «بهار نارنج» با گروه هنرمندان نابینایان و روشندلان

 "آریان رضایی" برای برگزاری بخش تئاتر شورایی جشنواره

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید