جمعه, 03 بهمن 1393 14:00

سومین روز جشنواره تئاتر فجر و نمایش هایی که نباید از دست بدهید

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
سومین روز جشنواره تئاتر فجر و نمایش هایی که نباید از دست بدهید سومین روز جشنواره تئاتر فجر و نمایش هایی که نباید از دست بدهید

سی و یک نما- امروز سومین روز از سی‌و‌سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر است، 10 نمایش صحنه‌ای، شش اثر خیابانی و یک نمایش رادیویی در این روز اجرا می‌شوند.

جمعه (سوم بهمن‌ماه) برای اولین بار همه سالن‌های جشنواره تئاتر فجر پر و 10 نمایش صحنه‌ای و رادیویی در سالن ها حاضر خواهند بود. هفت نمایش خیابانی نیز در محوطه تئاترشهر، برج میلاد و باغ هنر اجرا خواهند داشت. تماشای نمایش‌های صحنه‌ای "تقدیر بازان"، "قصر" و "به کفش‌هایت نگاه کن" و نمایش‌های خیابانی "ناکو" و "درخت جان" را در دومین روز جشنواره سی‌وسوم تئاتر فجر از دست ندهید.

نمایش‌های صحنه‌ای

در تالار اصلی تئاترشهر، نمایش «کودک وحشی» به نویسندگی برونو کستن و کارگردانی مری پرووانس از فرانسه، دومین روز اجرای خود را پشت سر خواهد گذاشت. این نمایش در ساعت 20 به صحنه خواهد رفت.

نمایش «تقدیر بازان» به نویسندگی هاله مشتاقی‌نیا و کارگردانی سیما تیرانداز نیز در دو نوبت 18:30 و 20:30 در تالار چهارسو برای مخاطبان اجرا خواهد شد.

تماشاخانه سنگلج با نمایش «شیرین به روایت امروز» در دو نوبت 17 و 19 میزبان علاقه‌مندان خواهد بود. نویسندگی این نمایش برعهده چیترا نادری است و محمد شهبازی کارگردانی آن را برعهده داشته است. «شیرین به روایت امروز» از کرج و در بخش مرور تئاتر ایران حضور یافته است.

نمایش «به کفشات نگاه کن» نیز که در بخش مرور جشنواره حضور دارد، در تالار هنر در دو نوبت 17 و 19 به صحنه خواهد رفت. منوچهر اکبرلو متن این نمایش را نوشته و حمیدرضا حاجی‌ملاحسینی کارگردانی آن را برعهده داشته است.

تالار حافظ با «نمایش کابوس زنی در خواب» در سومین روز جشنواره به استقبال مخاطبان خواهد رفت. این نمایش به نویسندگی اورنگ نارکی و کارگردانی مسلم نارکی از گچساران در این جشنواره حضور دارد.

تماشاخانه ایرانشهر نیز با دو نمایش میزبان تماشاگران خواهد بود. «چهار نمایشنامه منتشرنشده از مهران صوفی» به نویسندگی و کارگردانی میلاد محمدی در دو نوبت 17 و 19:30 در تالار استاد ناظرزاده کرمانی به صحنه خواهد رفت.

نمایش «کمپلکس اودیسه» نیز به نویسندگی و کارگردانی فیلکس میتاس اُت از آلمان، دومین روز اجرای خود را تالار استاد سمندریان تجربه خواهد کرد. این نمایش در دو نوبت 18 و 21 به صحنه خواهد رفت.

تالار استاد انتظامی خانه هنرمندان هم با نمایش «قصر» به نویسندگی و کارگردانی آرمین جوان در ساعت‌های 17 و 19:30 به استقبال تماشاگران خواهد رفت.

تماشاخانه مهر حوزه هنری با نمایش «صورت به صورت» به نویسندگی سیاوش طهمورث و کارگردانی محمدرضا درند از کرمانشاه میزبان مخاطبان خود خواهد بود. این نمایش در دو سانس 16 و 18 به صحنه می‌رود.

تماشاخانه باران هم اولین اجرای خود در جشنواره سی‌و‌سوم را با نمایش «نمایشگاه لودلو» تجربه خواهد کرد. متن این نمایش از لند فورد ویلسن است که برای اولین‌بار نمایشی از او در ایران اجرا می‌شود. کارگردانی این نمایش را مهدی ضیاء چمنی از مشهد برعهده داسته است. تماشاخانه باران در دو نوبت 16 و 18 میزبان مخاطبان خواهد بود.

نمایش‌های خیابانی و رادیویی

محوطه مجموعه تئاترشهر در سومین روز از جشنواره میزبان چهار نمایش خیابانی خواهد بود. نمایش «ناکو» به کارگردانی محمد مظفری از بوشهر در ساعت 16 برای مخاطبان اجرا خواهد شد. نمایش «درخت جان» به کارگردانی محمود فرضی‌نژاد از سیاهکل در ساعت 16:30، نمایش «نوا» کار محسن اردشیر از آمل در ساعت 17 و نمایش خیابانی «آقای سیگار» به کارگردانی علی‌اصغر خطیب‌زاده از دامغان در ساعت 18 در همین محوطه به استقبال تماشاگران خواهند رفت.

باغ هنرمندان نیز شاهد اجرای دو نمایش «قصه نقش» به کارگردانی سعید کاظمیان از گنبد کاووس در ساعت 16 و «پرس سیور» به کارگردانی مجتبی مرادی از کرمانشاه در ساعت 16:30 خواهد شد.

نمایش رادیویی «آن روز همه می‌خندند» به نویسندگی رضا چهره‌نگار و کارگردانی مهدی مقدم از فارس نیر در مدت زمان 30 دقیقه اجرا خواهد شد. تهیه‌کنندگی این اثر نماشی برعهده حمیدرضا پورعلی‌محمد بوده است.

سی‌و‌سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با دبیری اردشیر صالح‌پور تا 12 بهمن ادامه خواهد داشت.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید